עומסים ואיחורים בקווי האוטובוס של אגד בבקרים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/9/2022 07:49 ● ערב ערב 3086
למרות שבאגד תיגברו את קווי הנסיעה בבקרים (קווים 1,2), עדיין נרשמים עומסים בקווי האוטובוס שעוברים בשכונת השחמון ומגיעים לבתי הספר ברחבי העיר ● מורה בבית הספר בגין שנאלצת לנסוע בכל בוקר מהשחמון בקו 5 לבית הספר בו היא מלמדת מבהירה השבוע: ''אני מבינה היום לצערי למה התלמידים מאחרים לשיעורים”
עומסים ואיחורים בקווי  האוטובוס של אגד בבקרים
''אני מאמין שעם הזמן יהיה פחות לחץ על הקווים''. נחמני על רקע תיכון בגין
תגיות:

מי שיבקש לעלות על קווי האוטובוס של אגד שאוספים בשעות הבוקר נוסעים משכונת השחמון בדרך לבתי הספר העל יסודיים בעיר, יגלה שלפחות בשעה 7:30 האוטובוסים מלאים. בכל תחנה עולים למעלה מ– 10 נוסעים שמגלים בכל בוקר מחדש כי האוטובוס מלא. "נוסעים בו לפחות 60 ילדים ומבוגרים דחוסים", מספרת השבוע מורה בבית הספר בגין, שעברה בקיץ דירה לשחמון ועכשיו היא ובעלה נאלצים להיעזר בקווי האוטובוס של אגד להגעה לבית הספר ולחזרה ממנו. "60 ילדים ומבוגרים דחוסים בו. ילדים קטנים עומדים ובקושי מצליחים לאחוז, מבוגרים בני 80 נאלצים לעמוד כי אף אחד מהצעירים לא מפנה להם מקום ועדיין לא דיברנו על העובדה שבגלל שעולים לא מעט אנשים בכל תחנה, האוטובוס אף פעם לא מגיע לבית הספר בזמן. כמי שבחיים לא איחרה לבית הספר קורה עכשיו שאני מאחרת גם ב- 7-8 דקות וזה ממש לא נעים. רק עכשיו אני מבינה את התלמידים שהיו מגיעים באיחור לשיעורים ומאשימים את האוטובוסים". 

 

למה לא פותחים דלת קדמית?


לטענת המורה, באחד מימות השבוע בהם לא נדרשו להגיע לבית הספר בשעה 8:00, הם המתינו בתחנה בשעה 7:45 וראו שני אוטובוסים בקו מספר 1 חולפים על פניהם ריקים. "אולי באגד צריכים להבין ששעה 7:30 היא שעת הביקוש הגדול להסעות ובמקום להוציא שני אוטובוסים בשעה שהיא כבר פחות רלוונטית, מן הראוי שיתגברו דווקא את השעות החשובות יותר", היא מציעה, ומבהירה, כי בעידן בו כבר לא משלמים לנהגים אלא כל אחד עולה לאוטובוס עם כרטיסייה, נהגי האוטובוס מעדיפים שלא לפתוח את הדלת הקדמית אלא רק את האחורית. "או אז העומס על הדלת האחת שנפתחת הוא גדול עוד יותר ומסוכן. ג'ונגל של ממש", היא מגדירה את המצב בהסעות הבוקר". בשעות הצהריים, בשעה 13:30 אז מסיימים ללמוד מרבית התלמידים נרשמים עומסים גדולים באוטובוסים בקו חזור. "לבגין האוטובוס מגיע כבר מלא. מהתחנה בבגין עולים עליו עוד כ– 25 תלמידים, אבל העומס הגדול מצטרף ברבין ואז הנסיעה הופכת לדחוסה, חנוקה ומסוכנת, ממש כמו בשעות הבוקר", היא אומרת וקוראת לאגד לעשות בדק בית בקווים ובשעות ולתגבר את הנסיעות על פי הצרכים.

קובי נחמני, מנהל סניף אגד באילת מסר בתגובה לטענות: "בסביבות אמצע השנה שעברה, כשהתברר כי יש יש עומסים בקווים, הכפלתי את הקווים בשעות המדוברות. העומסים המתוארים מתרחשים בעיקר בתחילת שנת הלימודים תקופה בה גם הלחץ על הכבישים עצום והאיחורים נובעים לא רק מעצם עליית הנוסעים לאוטובוס אלא גם מהתנועה הערה על הכבישים והפקקים שנוצרים בעיר. אנחנו עם יד על הדופק, נעקוב אחר הדברים, אם כי אני מאמין שעם הזמן יהיה פחות לחץ על הקווים. אולי כדי לא לאחר מומלץ שמי שעולה על האוטובוס בשעה 7:30 ייצא רבע שעה קודם ויעלה על הקו שלפניו ככה לבטח הוא לא יאחר. גם בשעת החזרה מבית הספר הוספנו אוטובוס לשעה 13:20 וזה חוץ מקו התלמידים הייעודי שאוסף את התלמידים מבתי הספר לשכונת השחמון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש