לא הורשע בגניבת הטלפון אך נתבע לשלם בגין אי השבתו

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 16/9/2022 07:53 ● ערב ערב 3086
השבוע הגישה תושבת אילת תביעה קטנה על סך 30,000 שקל, כנגד אדם שנטל את הטלפון שלה בעת שהתאמנה בחדר כושר באחד מבתי המלון בעיר, ומשגילה כי אינו שייך לו, השליך אותו לפח
לא הורשע בגניבת הטלפון  אך נתבע לשלם בגין אי השבתו
משגילה כי הטלפון שלקח לא שלו, השליכו לפח האשפה. מלון מלכת שבא
תגיות:

תחילתו של האירוע בחוד מרץ 2020, אז הגיעה תושבת אילת להתאמן בחדר הכושר של מלון מלכת שבא. היא הניחה את הטלפון שלה בסלסלה המיועדת לשם כך ונכנסה להתאמן, אלא שלמרבה הפתעתה, היא גילתה ביציאה כי המכשיר נעלם. בעזרת מצלמות האבטחה של המקום היא איתרה את האדם שנטל את הטלפון שלה והגישה כנגדו תלונה במשטרה, שהגישה כנגד אותו אדם כתב אישום. בתחילה הואשם האיש בגניבה, ואולם בהמשך תוקן כתב האישום לעבירה של "אי השבת אבדה לבעליה", לאחר שהתברר כי אותו אדם נטל לדבריו את הטלפון בחושבו כי שייך לו, וכי בהמשך, משגילה כי המכשיר אינו שלו, השליך אותו לפח במקום להשיבו למלון. בחודש מרץ השנה הודה הנאשם במסגרת הסדר טעון בכתב האישום המתוקן והשופט שי ברגר פסק כי בנסיבות המקרה המיוחדות, האיש לא יורשע בפלילים. 
במהלך הדיון שקדם לאישור פסק הדין, הסביר בא כוחו כי הנאשם היה עד למועד ביצוע העבירה אדם נורמטיבי, ששימש כמחנך ואף היה בשיאם של לימודי תואר שני ואף התנדב בעמותות, אלא שאז חלה במחלה לא קלה ונאלץ להפסיק את עבודתו, ומכאן שהתבקשה התחשבותו המיוחדת של ביהמ"ש, שכאמור נעתר ונמנע מלהרשיע את האיש. אלא שאף שההליכים הפליליים בעניינו הסתיימו על הצד הטוב, הוא טרם יכול להניח מאחוריו את הפרשה, שכן השבוע תבעה אותו בעלת הטלפון בסך של 30,000 שקל, בגין הטלפון אותו השליך לפח. 
בכת התביעה, מפרטת התובעת כי היא אמנית וצלמת סביבתית, המתמחה בצילום סמארטפונים וכי היא מתפרנסת מעיסוקה זה. לטענתה, גניבת הטלפון פגעה בפרנסתה וכי הטלפון הכיל מאגר תמונות אישיות שירדו לטמיון. עוד ציינה כי האירוע התרחש סמוך לתחרות צילום בינלאומית אליה התכוננה ולבסוף לא ניגשה אליה עקב האירוע. טרם הוגש כתב הגנה.
14288-09-22


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש