לאחר החלטת בית המשפט - שני השחקנים של אגודת הכדורסל האילתית לא יישארו בעיר

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 16/9/2022 07:42 ● ערב ערב 3086
למרות שבאגודת הכדורסל הפועל אילת זוקפים השבוע לטובתם את החלטת בית משפט השלום בתל אביב מהשבוע שעבר שלא לחייב את האגודה לשחרר את כרטיס השחקן של הילד האילתי נהוראי זרקה בן סעדון ● גם במקרה של נהוראי בן ה- 16 וגם במקרה של השחקן מאור סויסה בן ה-18, לא מתכוונים הורי השחקנים להחזירם לעיר ● כצעד חריג, מוכנה אגודת אליצור יבנה להשאיל את שני השחקנים בעונה הקרובה ● בהודעה שהוציא השבוע יו"ר אגודת הפועל אילת לתקשורת נאמר: "צר לנו שמנסים להפוך את מגרש הכדורסל למגרש פוליטי”
לאחר החלטת בית המשפט - שני השחקנים של אגודת הכדורסל האילתית לא יישארו בעיר
מה יצא מזה לאגודת הכדורסל? נהוראי ומאור
תגיות:

שבוע לאחר החלטת בית משפט השלום בתל אביב לדחות את הערר שהגיש שחקנה של הפועל אילת נהוראי זרקה בן סעדון בן ה– 16 ולחייב את האגודה בה גד, לשחרר את כרטיס השחקן שלו ולא להשאילו בלבד לאגודת אליצור יבנה, מסתמן כי אגודת הפועל אילת תפסיד בפועל את שני שחקניה- נהוראי זרקה בן סעדון ומאור סויסה בן ה– 18 שביקש גם הוא לשחרר את כרטיסו לטובת אותה אגודת כדורסל.
בשיחה עם אמו של נהוראי שני כהן, הבהירה האם כי לשמחתה הרבה אגודת אליצור יבנה החליטה במקרה של שני השחקנים האילתים לחרוג ממנהגה ולאפשר להם לשחק בשורותיה כמושאלים בלבד. ואולם למרות זאת, שוקלת האם את האפשרות כי בנה יכנס לתהליך המוכר בעגה הספורטיבית כ'הסגר', לא ישחק שנה בליגה פעילה, ולאחר מכן יקבל את כרטיס השחקן לידי. "נעשה כל מה שיהיה טוב לנהוראי", אומרת שני ומבהירה כי למרות שמדובר בצעד קיצוני וכואב עבור בנה שלא יוכל לעשות את מה שהוא הכי אוהב- לשחק כדורסל, המחיר הזה של השנה האחת יקנה לו את החופש. "אני מעדיפה לעשות את זה עכשיו כשהוא עוד צעיר וכל החיים עוד לפניו ולא להצטער על כך שלא עשיתי את זה בשלב מאוחר יותר", מסבירה האם שמספרת כי גם לאחר ההפסד בבית המשפט נעשו שוב ושוב פניות להנהלת הפועל אילת בניסיון לדבר אל ליבם ולאפשר את שחרורו של בנה ואולם לשווא. "אני לא מבינה מה ייצא לאגודה עכשיו אם שני השחקנים שהיא גידלה יעזבו אותה בכל זאת ולא יזכרו לה חסד נעורים", אומרת כהן בכאב ומבהירה: "הבן שלי מצא את המקום שלו בפנימיית עיינות. אני מודה לכל מי שמסביבו על היחס ועל ההכלה".

 

כועס על האגודה בה גדל


גם במקרה של מאור סויסה בן ה-18, למרות סירובה של אילת לשחרר את כרטיס השחקן שלו, באליצור יבנה החליטו לחרוג מהרגלם ולקבל אותו בהשאלה. לדברי אביו מושיקו, מאור בכל מקרה לא מתכוון לחזור לאילת וככל הנראה יקח בשתי ידיים את האפשרות הזו משלא עומדת בפניו אפשרות אחרת מצידה של אילת. גורמים בענף הכדורסל הבהירו השבוע כי צעד זה של אילת מקובל ונעשה במקרים רבים באגודות אחרות בארץ. "הטוב הוא שאגודה שמשקיעה בשחקניה משאבים רבים מבקשת גם לקצור את פירות ההשקעה", הסביר הגורם. "הרע בסיפור הזה שברגע ששחקן לא מקבל את השחרור שלו הוא כועס וכשהוא כועס הוא יעשה הכל על מנת שלא לחזור לאגודה בה גדל. בשורה התחתונה בדרך הזו האגודה מפסידה בכל מקרה. אם השחקן היה מקבל את הכרטיס שלו ומתפתח, הוא תמיד היה מוכן לחזור ולשחק באגודה בה גדל. כששחקן צעיר והוריו מרגישים שבויים בידי האגודה הם לעולם לא יחזרו אליה וחבל שכך".

 

"צר לנו שמנסים להפוך את מגרש הכדורסל למגרש פוליטי"


באגודת הכדורסל הפועל אילת לא עברו השבוע לסדר היום על הרעש הציבורי שעורר הנושא. בהודעה לתקשורת שהוציא השבוע יו"ר האגודה טל פנחס, באמצעות דוברות העירייה מסר פנחס: "אין לנו כל כוונה לעצור התקדמות של שחקן אבל תפקידנו לשמור על האיזון בין רצונות השחקן לבין הצורך לשמור על רצף פעילות מקצועי ואיכותי לטובת המועדון ולטובת העיר כולה. במסגרת זו אנו פועלים בהתאם לחוק הספורט ותקנון איגוד הכדורסל הקובע, כי כרטיס השחקן שייך למועדון, ומאפשרים מעבר בהשאלה ללא תמורה, המשלב שמירה על זכויות המועדון ורצון השחקן. תקוותנו היא שגם מי שייצא בהשאלה למועדון אחר, יחזור אלינו כשחקן בקבוצה הייצוגית המשתתפת בליגת העל. זה אפשרי רק כשנשמרות זכויות במועדון". "צר לנו שמנסים להפוך את מגרש הכדורסל למגרש פוליטי" אומרים בהנהלת העמותה ומציינים כי בשנים האחרונות הוכפל מספר השחקנים גם במסגרת התחרותית וגם במסגרת הבית ספר לכדורסל ולכן יש חשיבות לשמור ולשמר את השחקנים ובכך להמשיך ולהעצים את הקבוצה ואת פעילות הספורט בעיר. זו הסיבה שהמעבר מתאפשר בהשאלה כפרוצדורה מוכרת וידועה בין המועדונים והאגודות|. 
עוד על רקע האמור התקיימה פגישה בין הנהלת העמותה ויו"ר העמותה עם ראש העירייה – אלי לנקרי, בה ציין ראש העירייה, כי העמותה פועלת בהגינות, במקצועיות ולטובת קידום הכדורסל בעיר אילת. יחד עם זאת סוכם, כי יפעלו למצוא את הדרך שתאפשר לשחקן להמשיך ולשחק כשחקן מושאל במהלך העונה הקרובה. בעמותה שבו והבהירו, כי הם לא ימנעו משחקנים לעבור בהשאלה. לצד זאת ימשיך המועדון להשקיע בפיתוח הספורט והחינוך בעיר ובקידום השחקנים בתקווה, כי אלה יצליחו בעתיד להשתלב בקבוצת הבוגרים הייצוגית של העיר – "הפועל אילת" המשחקת בליגת העל בכדורסל". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש