שכנה מהגיהנום: הטילה את צרכיה לחצר שכניה

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 16/9/2022 07:35 ● ערב ערב 3086
לא פחות משישה כתבי אישום הוגשו כנגד תושבת אילת לאחר שרבה והסתכסכה עם כל מי שנקרה בדרכה ● לאחד חתכה מפרש גלישה בסכין יפנית, אחרת הטרידה במסרונים מאיימים, לשכן אחר חתכה את צינור המים, ולאחר השליכה את צרכיה לחצר, בהמששך שברה את רכושו של דייר שהתגורר אצלה ביחידה ולסיום גם איימה על שוטרים ● למרות הכל, ביהמ''ש חס עליה בשל מצבה הנפשי המעורער והסתפק במאסרים על תנאי
שכנה מהגיהנום: הטילה את צרכיה לחצר שכניה
בית המשפט מצא כי ריצוי מאסר יביא להתדרדרות נוספת במצבה של האישה
תגיות:

בית המשפט השלום באילת הרשיע נאשמת שבמהלך ויכוח בינה ובין גולש אחר בחוף החשמל באילת בדצמבר 2018, שהתגלע לאחר שלמפרש שלה נגרם נזק, הרימה סכין יפנית שהייתה בסמוך ואיימה על המתלונן: "אם לא תיקח אחריות אני גם אחתוך לך את המפרש...או את הוויזה שלך, או שאני חותכת לך את המפרש". בהמשך לקחה את הסכין היפנית והרסה את המפרש של אותו אדם. אלא שבכך לא תמו מעלליה של אותה תושבת אילת, שכן לתיק זה צורפו עוד לא פחות מאשר חמישה תיקים פליליים נוספים שעמדו כנגדה, בראשון היא הורשעה כי הטרידה (8.19) במסרונים את אשתו של המתלונן וכינתה אותה ואת בני משפחתה בשמות גנאי בניגוד לצו הגנה שהוצא כנגדה, בשני היא הורשעה (8.19) בכך שחתכה צינור שסיפק מים לביתו של המתלונן נגדה ואז שלחה לו מסרון מאיים כי יבואו לחסלו, בשלישי הורשעה בכך שאיימה (5.19) על שוטרת במהלך חקירתה במשטרה, וכן כי במהלך החודשים מרץ-מאי היא הטילה צרכיה והשליכה זבל דרך חור בגג אל החצר שמתחתיה, בתיק הרביעי היא הורשעה כי זרקה (5.19) ציוד של המתלונן אשר שכר ממנה יחידת דיור אל מחוצה לה וכל הציוד נשבר או נהרס, ובהמשך, כשהגיע אביו של המתלונן, הכתה אותו וזרקה עליו בקבוקי זכוכית והוא תקף אותה בחזרה. באישום החמישי היא הורשעה בכך שבמהלך ינואר 2019 הגיעו לביתה שוטרים והיא סירבה להתלוות אליהם, החזיקה זיקוק ואמרה כי תשרוף את כל הבית. 

 

מעורערת אך כשירה לדין


מתסקירי שירות המבחן עלה כי המדובר באישה בת 54, גרושה ואם לבגירה, שהקשר עמה נותק והיא מתמודדת עם מורכבות נפשית, תוך שהיא עושה שימוש לרעה בחומרים שונים אותם היא מקבלת כטיפול תרופתי, שלא על פי ההמלצות הרפואיות, כאשר להערכת התסקיר, חומרים אלו משפיעים על מצבה נפשי ומקצינים את התנהגותה. לפיכך נקבע כי היא נמצאת בסיכון גבוה לביצוע עבירות נוספות, שכן היא אינה נוטלת אחריות על מעשיה, נוטה להתבצר בעמדתה הקורבנית, ומתקשה לבחון את התנהגותה ולייצב את מצבה. עןד נקבע כי מדובר באישה בעלת נטייה לפעול באופן חוצה גבולות ומתוך סף גירוי נמוך, שכאשר היא חווה פגיעה ותסכול היא פועלת באופן תוקפני, נקמני ולעיתים אובססיבי, אימפולסיבי וללא מחשבה על ההשלכות, תוך שהיא אינה בוחלת באמצעים ולא עוצרת לבחון את הסיכון הכרוך בהתנהגותה כלפי עצמה והסביבה. לאור כך המליץ שירות המבחן להטיל עליה עונשים מוחשיים ומרתיעים שיסייעו בהצבת גבולות בעתיד. חוות דעת פסיכיאטרית שהוגשה בעניינה של האישה מצאה כי היא כשירה לעמוד לדין ואחראית למעשיה. באת כוחה של הנאשמת ציינה כי האישה נמצאת כיום במקום אחר בחייה וכי לא נפתחו לה תיקים פליליים נוספים. 
 
השופט שי ברגר, החליט לסטות ממתחם הענישה המתאים לעבירות בהן הורשעה שחייב תקופת מאסר בפועל, ומצא כי לאור מאפייני המקרה החריגים,] ניתן לסטות ממנו, ולהסתפק במאסרים על תנאי, פיצוי וחתימה על התחייבות מצדה של הנאשמת. "העבירות בהן הורשעה הנאשמת הן עבירות חמורות ואין להקל בהן ראש, בוודאי כאשר מדובר בריבוי עבירות. עם זאת, הנאשמת שבפניי אינה בעלת עבר פלילי מכביד ונסיבות חייה אינן פשוטות, נוכח המצב הנפשי עמו מתמודדת מזה שנים ארוכות. ממכלול הנתונים והאישורים שהוגשו בעניינה עולה כי הנאשמת שבפניי אינה בקו הבריאות. אמנם היא נמצאה כשירה לעמוד לדין ואחראית לביצוע העבירות, אולם מהמסמכים הרפואיים שהוצגו עולה כי היא סובלת ממצב נפשי מעורער אשר אף הלך והתדרדר בעקבות ההליכים המשפטיים בעניינה. במצב דברים זה, אני סבור שריצוי עונש של מאסר מאחורי סורג ובריח, יפגע פגיעה קשה בנאשמת ואף עשוי להביא להידרדרות נוספת במצבה. על כן, אני מוצא כי במקרה דנן, קיימת הצדקה לסטייה ממתחם העונש ההולם, מטעמים של שיקולי צדק המשפט." לאור כך הטיל עליה ביהמ"ש שלוש מאסרים על תנאי לתקופות של 9, 6 ו-3 חודשים בעבירות שונות, התחייבות בסך 3,000 שקל שלא לעבור עבירות דומות במשך שנתיים וכן פיצוי בסך 2,000 שקל למתלונן וקנס בגובה 1,000 שקל. 
12884-12-19


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש