התחזו לשוטרים בכביש הערבה, תקפו ושדדו

מאת: דוברות המשטרה ● צילום: דוברות המשטרה ● 5/8/2022 11:35 ● ערב ערב 3080
בלילה שבין רביעי לחמישי, שניים נסעו ברכב מאילת לכיוון ירושלים, כשלפתע רכב עם תאורה משטרתית סימן להם לעצור בצד ● משעצרו בצד, הותקפו על ידי שישה גברים שהוציאו אותם מהרכב ושדדו אותו כשהם מותירים אותם פצועים והמומים מאחור ● נהג הרכב ציין בפני השוטרים כי פגש את החשודים שעות ספורות קודם לכן באילת, כשפנו אליו וביקשו לקנות את הרכב שלו, אך הוא סירב. עוד ציין כי הרגיש שבמהלך נסיעתו מאילת רכב עקב אחריו ● אתמול (ה׳) עצרו בלשי משטרת מרחב אילת את אחד החשודים (בשנות ה-20 לחייו, תושב הנגב) ● חקירת האירוע בראשיתה
התחזו לשוטרים בכביש הערבה, תקפו ושדדו
רגעי מעצר החשוד באילת
תגיות:

בתאריך 4.8.22, בשעות הלילה המאוחרות, התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל  - המודיע דיווח למוקדנית כי נסע ברכבו עם בן משפחתו מאילת לכיוון ירושלים, כשלפתע באזור חצבה סימנן לו רכב מסוג סקודה עם תאורה משטרתית לעצור בצד. המודיע שחשב כי מדובר בניידת משטרה, מיהר לעצור בצד הכביש והבחין כי לצד הרכב "המשטרתי" חונה רכב נוסף. משני הרכבים יצאו במהירות שישה גברים אשר החלו לתקוף נמרצות אותו ואת קרוב משפחתו, הוציאו אותם מהרכב ושדדו אותו כשהם מותירים אותם פצועים והמומים מאחור.ברכב הושארו ציוד אישי של השניים, לרבות מכשירי טלפון ניידים וכסף מזומן.

שוטרי משטרת תחנת דימונה שהוזעקו למקום, החלו בפעולות חקירה מהירות והובילו את השניים להגשת תלונה בתחנת המשטרה. נהג הרכב מסר כי מבין החשודים שתקפו אותו, הצליח לזהות את החשודים וציין כי פגש אותם שעות ספורות קודם לכן באילת כשפנו אליו מיוזמתם וביקשו לקנות את הרכב שלו. משסירב למכור את הרכב, פנה לדרכו. עוד ציין בפני השוטרים כי הרגיש במהלך נסיעתו מאילת כי רכב עוקב אחריו וזיהה אותו כרכב שחנה ליד הסקודה.

בשעות הבוקר המוקדמות (ה׳), במסגרת פעולות לאיתור החשודים, זיהה שוטר סיור במשטרת מרחב אילת את רכב הסקודה החשוד. השוטר שלא היה בתפקיד באותה העת, מיהר לדווח לשוטרים שהיו באותה העת במשמרת על הימצאו של הרכב באילת. בתום פעולות חקירה ממושכות, עצרו בלשי משטרת מרחב אילת את החשוד (בשנות העשרים לחייו, תושב הנגב) שנהג ברכב הסקודה. החשוד יובל לחקירה בתחנת משטרת דימונה. חקירת האירוע בראשיתה.

רכב הסקודה שהתחזה כניידת משטר