מדוע סגרו את הברז לשחקני הפוצ'יוולי?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 5/8/2022 10:02 ● ערב ערב 3080
זה לא סוד שבעיריית אילת החליטו לעודד את פיתוחו של ענף הפוצ'יוולי בעיר ● לראיה, רק לפני חודשיים אירחה אילת טורניר בינלאומי בהשתתפות מיטב השחקנים העולמיים ● אלא שלאחרונה, ניתק מישהו את צינור המים שבקרבת מגרש הפוצ'יוולי במגרש רבין, כך שאם עד היום היו שחקנים מגיעים למגרש החול הלוהט ומשחקים עליו במשך כל שעות היום, לאחר שהרטיבו את הקרקע, כיום הם יכולים לשחק רק בשעות הערב, אם בכלל ● ועדיין לא דיברנו על שני מגרשים נוספים שבעירייה הבטיחו כבר מזמן להקים, על מנת למשוך שחקנים לענף שתופס תאוצה ● ''ככה לא מקדמים עניינים'', אומרים השבוע שחקנים מאוכזבים
מדוע סגרו את הברז  לשחקני הפוצ'יוולי?
''הארתם לנו את קיומו של ענף ספורט מקסים, אז מדוע להקשות?

קשה שלא להרגיש את תנופת הפוצ'יוולי באילת, וזה לגמרי לא סוד שבעירייה מכוונים למטרה- לקדם את הספורט שתופס תאוצה בכל העולם וגם באילת. אחרי הכל, הוא אינו מצריך יותר מדי תשתיות, אלא בעיקר מגרש חול ים, רשת ומשוגעים לדבר. למה משוגעים? כי כשמגיעים לשחק פוצ'יוולי בכל שעות היום, כולל בצהריים, זה אומר שאתה לגמרי מכור לספורט שעובד לא רק היכולות הגופניות, אלא משפר יכולות מנטליות ואף מצוין לשיפור היכולות החברתיות והזוגיות, אחרי הכל משחקים אותו שניים נגד שניים. 
רק לפני כחודשיים אירחה אילת טורניר פוצ'יוולי בינלאומי בו נטלו חלק מיטב שחקני הפוצ'יוולי העולמיים. לפני מספר שבועות אירגן אגף הספורט בעירייה, בעידודו של ראש העירייה, טורניר פוצ'יוולי לאילתים בלבד, כשהמטרה הייתה ברורה- לאפשר גם לשחקנים האילתים לבוא לידי ביטוי, ועדיין לא דיברנו על החוגים שתופסים גם הם תאוצה.

 

"ככה גומרים על ענף ספורט"


אלא שדווקא לנוכח הרצון לעודד את ענף הספורט, הופתעו לאחרונה לגלות שחקני הענף בעיר, שהיו מגיעים יום יום למגרש בבית הספר רבין, שמישהו החליט לנתק את צינור המים שהיה ממוקם בקרבת המגרש, בטענה כי התקבלו חשבונות מים מנופחים ומוגזמים. "צריך להבין כי על מגרש הפוצ'יוולי יש חול ים. אתה משחק עליו יחף ובעיקר בשעות הקיץ, כמעט בכל שעות היממה, החול בוער. זו הסיבה בעטיה חייבים להרטיב את החול לפני תחילת המשחקים ואף תוך כדי. גם כדי לקרר את הטמפרטורות הלוהטות של החול וגם כדי להדק את החול על מנת שלא לשקוע בתוכו תוך כדי משחק. בפועל זה אומר שאם היינו מגיעים לשחק במגרש בכל יום החל משעות הצהריים ועד שעות הערב, עכשיו כשאין צינור מים והקרקע בוערת, אנחנו יכולים לשחק במקרה הטוב רק בשעות הלילה, וגם אז החול רותח. אמנם מידי פעם אנחנו מתקשרים לכל מיני גורמים שמגיעים לעזור לנו ולהרטיב קצת את החול, אבל זמן קצר אחרי ההרטבה, כשאין מישהו שיכול להרטיב את החול שוב, הוא חוזר להיות רותח", אומר השבוע יניב, תושב אילת בוגר שהוא וחבריו האילתים לא מתביישים להודות כי 'התמכרו' לפוצ'יוולי. "תוסיפי לזה את העובדה שבימים האלו מקיימת העירייה בשעות הערב את הפרויקט הנפלא של המגרשים הפתוחים, לטובת בני הנוער בעיר, אבל בפועל, מבחינתנו, זה אומר שמגרש הפוצ'יוולי שהיינו יכולים לשחק עליו בשעות הערב, כבר אינו זמין. מצד אחד עיריית אילת באה ואומרת אני רוצה לקדם את ענף הספורט הזה ומשקיעה מאות אלפים בהבאת טורניר בינלאומי לאילת, מצד שני, היא ממהרת לנתק את צינור המים, שהכרחי למשחק". לטענת חובבי הענף המתוסכלים, גורמים בעירייה יודעים לספר כי לאחרונה מדובר בצריכות מים ענקיות שמתקבלות במקום. יש גם מי שיודע לספר על ילדים שמגיעים לשחק פוצ'יוולי, מרטיבים את החול ועל הדרך משחזרים את חוויות שבועות עם מלחמות מים. כך או כך, טוענים המבוגרים, שבמקום להעלים את צינור המים, טוב היתה עושה העירייה אם היתה דואגת פשוט לנעול את הצינור בארון סגור או מתקינה עליו מנעול ומאפשרת לשחקנים הבוגרים להחזיק ברשותם כמה מפתחות לטובת הרטבת הקרקע. "ככה לא משקמים ענף ספורט, ככה גומרים אותו", מלינים השבוע חובבי הענף.

 

ומה על המגרשים?


לצד מגרש הפוצ'יוולי ברבין, ישנו מגרש גם על חוף מלון הרויאל ביץ', אלא שלשם מעדיפים האילתים לא להגיע, בעיקר לא בתקופת ימי הקיץ המלאים, כשהחניות בקרבת מקום מפוצצות ברכבים וכשהמגרש בדרך כלל תפוס. הם אימצו זה מכבר את המגרש הטוב והנוח לטענתם בבית הספר רבין, לכאן הם היו מגיעים עד ממש לאחרונה בכל יום. לצד העובדה שמים כבר אין בשטח רבין להרטיב את המגרש, מזכירים חובבי הענף כי בעירייה מבטיחים כבר למעלה משנה להקים במתחם רבין עוד שני מגרשי פוצ'יוולי, על מנת לאפשר ליותר שחקנים להתאמן בו זמנית. אלא שעד כה דבר לא התקדם בנושא. "זה באמת לא משהו בשמיים", אומרים השבוע חובבי הענף. "כל מה שצריך זה ליישר קרקע, להביא חול ים, לתקוע רשת ונגמר הסיפור", הם אומרים ומוחים על כך שלעירייה יש את כל הזמן שבעולם. "לא ברור מדוע מתעכב הטיפול בנושא. אין טוב מימי הקיץ והחופש הגדול לקדם את העבודות על מנת שכבר עם החזרה ללימודים ולשגרה יהיו בעיר עוד שני מגרשים", אומרים חובבי הענף. "המסר שלנו לעירייה הוא פשוט- עשיתם כבר את הצעד והארתם לנו את קיומו של ענף ספורט מקסים, למה במקום לקדם אותו באמת, מדוע להקשות?".

הפנינו את הטענות לדוברות עיריית אילת ואולם עד לסגירת הגיליון לא התקבלה תגובת העירייה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש