צפו בזוועה: תיירת מותקפת למוות על ידי כריש לחופי הים האדום

מאת: מערכת יום יום באילת ● 2/7/2022 12:04 ● ערב ערב 3075
זוועה בעיר החוף הורגדה שבמצרים - תיירת אוסטרלית הותקפה הבוקר על ידי כריש מול חופי העיר ● לאחר שחילצה עצמה אל החוף היא הובהלה לבית החולים עם פציעות קשות ובהמשך מתה מפצעיה
צילום וידאו: לפי סעיף 27 א לחוק זכויות יוצרים מהרשתות החברתיות

הצופים בארוע ניסו להשליך אל עבר האישה חבל (צילום מסך)

 

אירוע קשה של תקיפת כריש הסתיים אמש (ו') בבוקר, במותה של תיירת אוסטרלית בת 68 באזור עיר החוף הורגדה שלחופי הים האדום. התיירת, שיצאה לשחות באזור השונית, בקרבת החוף, הותקפה על ידי כריש. היא נאבקה בו בעוד צופים מזועזעים מבטיים בה מגשר קרוב, חלקם ניסו לסייע בידה ולזרוק לעברה חבל על מנת לסייע לה, אחרים הביטו באזוע המזעזע בהלם ואחרים צילמו אותו.

בצילום וידאו של האירוע שהופץ ברשתות החברתיות נשמעת קבוצת תיירים רוסיים כשהיא קוראת: "הצילו אותה, היא מאבדת דם, היא עומדת למות" וכן, "היכן המצילים"., עם זאת איש לא קפץ למים על מנת לסייע לאישה האומללה.

לבסוף, האישה הצליחה להגיע בכוחות עצמה אל החוף תוך שהיא עושה שימוש בסנפיר עמו חתרה בידה האחת. משהגיעה לחוף, התברר כי בהתקפה נקטעו לה יד ורגל. רופאים ביצעו בה החייאה על החוף והיא הובהלה לטיפול רפואי, אך ספגה דום לב בעת ניסיונות הטיפול בה באמבולנס ומותה נקבע בדרך לבית החולים.על פי הדיווחים האוסטרלית היתה נשואה למצרי והתגוררה עמו בסמוך לאתר התיירות אל- חשיש, הסמוך לעיר הורגדה, בו התרחש האסון.

הורגדה היא עיר תיירות השוכנת על הגדה המערבית של הים האדום במצרים. העיר משתרעת על שטח של כ-36 קמ"ר לאורך החוף, וגרים בה כ-161,000 בני אדם.

אין זה המקרה הראשון של תקיפת כרישים בים האדום. כך למשל זכורים מהשנים האחרונות מספר מקרים שארעו בסיני. ב-22.5.22 הודיעו הרשויות במצרים כי כל פעילויות ספורט המים בפארק הלאומי ראס מוחמד בסיני הושעו זמנית עקב סיכון מוגבר להתקפות כרישים באזור. האזהרה ניתנה לאחר שנמצאו פגרי כבשים צפים במים, כאשר מספר כרישים - כולל כריש נמר אחד לפחות - נצפו אוכלים את החיות המתות. הכבשים ככל הנראה הושלכו על ידי כלי שיט שהוביל בעלי חיים לאזור לקראת חגיגות עיד אל פיטר שנערכו אותו שבוע.

התקרית הזכירה את התקפות הכרישים מול חופי סיני ב-2010 במהלכן נפצעו חמישה שוחים באורח קשה משני כרישים שונים שנמשכו לאזור בשל  פגרי בעלי חיים. אחת התקיפות ​​הובילה למותה של אישה גרמניה מבוגרת. הפסקה דומה של פעילות ימית הוטלה באוקטובר 2020, לאחר ששני תיירים אוקראינים, אחד מהם נער צעיר - והמדריך המצרי שלהם נפצעו קשה מכריש לבן קצה, ​​בזמן ששנירקלו באזור אסור.

 

אזור התיירות אל חשיש הסמוך להורגדה (צילום Joshfdrake לויקיפדיה) 

 

השוניות של ראס מוחמד - כולל הפסגות התאומות המפורסמות בעולם של כריש ויולנדה, הממוקמות בקצה הדרומי של חצי האי סיני בהן מבקרות סירות יומיות משארם א-שייח', אינן מסווגות (למרות השם) בדרך כלל כנקודות מסוכנות.

כרישים בדרך כלל אינם נוהגים להתקרב לשוניות ואולם נוכחות של מקור מזון מיידי, כמו פגרי בעלי חיים, ידועה כמשנה התנהגות זו. ה-CDWS המצרי הודיע בעקבות התקיפה  ​על סגירת האזור לרחצה וספורט ימי למשך שלושה ימים. גם יציאתן של סירות דיג נאסרה לתמשך זה.

מומלץ למי שצולל באזור לקבל תדרוך נכון לגבי בטיחות צלילה בסמוך לכרישים, ולהישאר ערניים ולדווח על כל התנהגות חריגה של כרישים לרשויות המקומיות.

 

אזור המלונות בהורגדה מצרים (צילום  Marc Ryckaert (MJJR) לויקיפדיה)

 

תיעוד: תקיפת כריש בעקבה שבירדן

 

בסוף חודש יוני 2021, הותקף גבר בן 37 מול חופי עקבה בירדן כאשר כריש זינק מהים בעת שהאיש צנח במפרץ וקטע את כף רגלו. האיש נלקח לבית החולים הצבאי בעקבה, שם התברר כי הכריש התוקף ניתק לו גידים ברגל, קרע שרירים ושבר לו כמה עצמות. בתקשורת המקומית דווח שהגבר המותף עבר ניתוח ברגל ימין ומצבו הוגדר יציב.

 

 

תעוד תקיפת הכריש מול חופי עקבה - יוני 2021

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת