תקף את שכנו בגלל שהכלב קפץ עליו במעלית

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 1/7/2022 09:15 ● ערב ערב 3075
ויכוח בין שני שכנים בבניין מגורים באילת החל על רקע קפיצת כלבו של האחד על האחר בעת שהיו יחדיו במעלית, והידרדר במהרה לאירוע אלימות קשה שהסתיים בחבלות וכתב אישום
תקף את שכנו בגלל  שהכלב קפץ עליו במעלית
היכה את שכנו מספר פעמים וגרם לו לחבלות

בשבוע שעבר (ה׳) ניתן פסק דין בעניין אירוע אלימות בין שכנים. על פי עובדות כתב האישום, ביום 26.12.19, שני שכנים בבניין מגורים ברחוב יותם באילת, שלא הייתה קיימת ביניהם היכרות מוקדמת, היו יחדיו במעלית הבניין, כשלפתע כלבו של האחד קפץ על השני וגרם לו לאי נוחות. בעקבות כך, פרץ ויכוח סוער בין השניים, שבמהלכו תקף האחרון את בעל הכלב ודחף אותו מחוץ למעלית, היכה אותו בפניו באמצעות אגרופו ואחז בצווארו. 
בהמשך, ניסה בעל הכלב לדחוף אותו, אך השכן האלים החל לבעוט בו ולהכות אותו שוב בפניו, עד אשר בעל הכלב הוטח לקיר. בין השניים היו חילופי דברים, ולרגע היה נראה כי השכן האלים מתרחק, כשלפתע חזר ותקף שוב את בעל הכלב, שהושיט ידו קדימה כדי להתגונן. בשלב זה, אחז התוקף בשתי ידיו, עיקם אותן שוב ושוב, בעט בו ודחף אותו לעבר הקיר, עד אשר הגיע למקום אדם אחר והפריד בין השניים. 
כתוצאה ממעשיו של השכן האלים, נגרמו לבעל הכלב חבלות בפניו, אך האחרון לא נשאר חייב, ובתגובה תקף אותו בחזרה יחד עם אחר, גרם לו לשבר באף ולחתך בפנים.
השכן האלים, בן 49, תושב אילת ואב לשתיים, הורשע בהתאם להודאתו בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. בדבריו לעונש התנצל על מעשיו.

השופט שי ברגר, מבית משפט השלום באילת, מצא לנכון להתחשב בנסיבות חייו של התוקף וציין כי ״קיים בעניינו של הנאשם סיכוי ממשי לשיקום…שיש בו כדי להצדיק באופן חריג סטייה ממתחם העונש ההולם לקולא״. לאור כך, מיקם השופט את עונשו ברף התחתון של מתחם הענישה. 
בפסק הדין שניתן ביום ה-16 ביוני 2022, השית עליו השופט 80 שעות שירות לציבור, שני מאסרים על תנאי וקנס בסך של 1,000 ₪.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת