מלך ומלכה ללילה אחד

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: יהודה בן יתח ● 1/7/2022 09:22 ● ערב ערב 3075
עשרות שמיניסטים מילאו ביום רביעי שעבר את מתחם הסלינה בערב הפרום שהיה כולו שלהם ● הם הגיעו כמיטב המסורת יפים ויפות, הבנים בחליפות מחוייטות, הבנות בשמלות ערב מהודרות, נפרדים בדרך הכי קלאסית מספסל הלימודים, מודים לקורונה שהפעם לא הרסה להם את האירוע ● ואי אפשר בלי מלך ומלכת הנשף הנבחרים- נעים להכיר ניב הרוש ואבישג שלם ● חברות של שנה וחצי בין כדורסלן לרקדנית שהולידה ניצחון מתוק ● ''כולן היו יפות, כולן היו הזוכות'', מבהירה אבישג
מלך ומלכה ללילה אחד
ערב יחיד ומיוחד. מלך ומלכת הנשף

אין כמו נשף י'ב לסיים איתו 12 שנות לימוד, תשאלו את בוגרי י'ב משלושת בתי הספר התיכוניים בעיר, שמילאו בליל רביעי שעבר את הסלינה בערב הפרום המסורתי שעשה עלייה כל הדרך מארצות הברית הרחוקה ועד לאילת. גם הפעם היו אלו נציגי השמיניסטים הנבחרים עצמם, שתכננו את האירוע מתחילתו ועד סופו בליוויה הצמוד של עופרה בוארון, מנהלת הדרכה ומחלקות הנוער ברשת המתנ"סים בעיר. ואם הייתם רואים איך הם רוקדים עד לשעות הקטנות של הלילה, הייתם מבינים שככה בדיוק צריכים השמיניסטים לומר שלום ולהמשיך לשלב הבא בחיים.

 

ערב יחיד ומיוחד. מלך ומלכת הנשף

 

אז מה אם רק לערב אחד


גם הפעם הייתה גולת הכותרת של הערב רגע בחירת מלך ומלכת הנשף. הם עמדו על הבמה זוגות זוגות, נרגשים ונרגשות והמתינו להחלטת השופטים. לקול תשואות החברים בקהל נבחרו כזוכים הגדולים של הערב אבישג שלם בת ה- 18, תלמידת עיונית מוגברת בבית הספר רבין ובן זוגה בשנה וחצי האחרונות ניב הרוש, הלומד יחד איתה באותה כתה. ומסורת לא מקלקלים, גם הפעם, זמן קצר לאחר הזכייה התייצבו הזוכים שלא השאירו את השופטים אדישים לראיון מסכם במשרדי ערב ערב.
נעים להכיר מלך ומלכת הנשף. היא כבשה את לב השופטים בשמלת מעטפת לבנה מדהימה עם שסע עמוק ברגל ונעלי עקב ניוד. הוא בחליפה כחול כהה, חולצה לבנה מכופתרת מתחת ונעליים של אלכסנדר מקווין.
ולמרות המראה מיליון דולר, תופתעו אולי לגלות שהם ממש לא איבדו את הראש ולא הגזימו בהשקעה. "חיפשתי רעיון לשמלה באינסטגרם וכשמצאתי את העיצוב שאהבתי הוצאתי אותו לפועל אצל תופרת בבאר שבע", מספרת אבישג על תולדות השמלה שעלתה לה 800 ש"ח. עוד כללו ההכנות לערב המיוחד ביקור אצל הספרית קורין ופן מוברש, ואיפור עדין, בלוק טבעי, אצל המאפרת הודיה. אמנם את מרבית היום היא העבירה בהכנות לקראת הנשף, אבל אם תחברו את כל משך הזמן בלי ההפסקות אולי תגיעו לארבע שעות השקעה. סביר.

 

רגע לפני ההכרזה. הזוגות במתח


ניב גם הוא לא איבד את הראש וגם לא את הכיס והסתפק בחליפה מחוייטת בצבע כחול כהה ובחולצה לבנה מכופתרת של מניה ג'ינס בעלות של 800 ש"ח. הנעליים הן סיפור אחר ויקר יותר, אבל הן לא נרכשו ספיישל לטובת הערב הזה, אלא היו בארון כבר קודם. "לא הייתה לנו שום כוונה להשתגע עם ההוצאות", מבהיר ניב, שמזכיר שעם כל הכבוד לערב היחיד והמיוחד הזה, לא ברור מתי תהייה הפעם הבאה שהוא ילבש חליפה מחוייטת כזו. 
לדעה הזו שותפה גם אבישג, שאם תשאלו אותה היא בכלל הייתה מוותרת על הקטע של התחרות בערב. "אמנם שמחתי לזכות, אבל מבחינתי כולן בערב הזה היו יפות, מיוחדות ושוות גם מי שבחרה לא להשקיע יותר מדי בלבוש".
ניב: "אנחנו ההוכחה שאפשר לזכות בתואר גם אם לא מגזימים בהשקעה. אחרי הכל השופטים לא בוחנים כמה כסף עלתה החלפיה או השמלה, אלא עוקבים אחרי בני הזוג והתפקוד שלהם במהלך הערב".

אני שואלת על ההיכרות שלהם שנה וחצי אחורנית וניב מודה בחיוך: "חיזרתי אחריה המון זמן, עבדתי קשה ולשמחתי בסוף גם הצלחתי".
אבישג: "פחות רציתי. תכתבי שפשוט לא רציתי חבר, זה לפחות יישמע טוב יותר...אבל בסוף הוא הקסים אותי".
ואם תחפשו מכנה משותף בתחביבים, אל תנסו בכלל כי בעוד שהיא רקדנית בקולייר הוא בכלל כדורסלן שסיים את העונה בליגה הלאומית לנוער. אבל מעבר לזה שניהם למדו באותה כתה בבית הספר ולשניהם נותר עוד לעבור את מועד ב' במבחן הבגרות באנגלית.

איך אתם מסמים את האירוע?
ניב: "זה היה אירוע מוצלח ומושקע מאוד. הדיג'י רסטינג דאסט הקפיץ את כולם ובהתחשב בעובדה שמדובר בדיג'י ברמה בינלאומית זו הייתה חוויה מיוחדת. לא לכל אחד יש אפשרות להגיע לערב כזה. אמנם הערב התמשך עד השעות הקטנו תשל הלילה וקצת שיבש לנו את האפטר פארטי כי כבר הגענו אליו גמורים מעייפות, ועדיין המשכנו לחגוג בוילה עם כל השכבה, כל בית ספר והחברים שלו".

 

לא צריך להגזים בהשקעה. ניב ואבישג

 

החברים פרגנו על הזכייה?
אבישג: "החברות פירגנו והיו מרוצות".
ניב: "אחרי שזכינו היה הרבה פירגון. ברור שתמיד יהיו אלו שלא מפרגנים, אבל זה שלהם".

מתי ההורים שמעו על השכייה?
אבישג מחייכת: "הודעתי לאמא ממש באותו רגע שהכריזו עלינו כעל הזוכים. היא נשארה ערה עד שהתחרות הסתיימה והיתה כמובן מאוד מבסוטית בשבילנו".
ניב: "אמא כמובן הייתה בעניינים וידעה מה המצב בשטח למרות שהיא נרדמה לפני ההכרזה. כמובן שצילצלתי והערתי אותה והיא ואבא היו מאוד מרוצים".

כן נשף או לא נשף?
ניב: "ברור שכן. זו חוויה של פעם בחיים ואם מנצחים על אחת כמה וכמה".
אבישג: "הכי בעד. זה כייף. זה להרגיש כלה ליום אחד. 
ניב: "לראות את כל החברים עם חליפות ואת הבנות עם שמלות ערב זה לא משהו שהוא בשגרה".

קורונה?
ניב: "למזלנו התחשבה בנו. אמנם השנה התחילה קצת עקום לפעמים היו לימודים מרחוק ולפעמים בבית הספר ואמנם פספסנו את המסע לפולין שזה היה מבחינתנו ממש פספוס, אבל לפחות היא התחשבה בנו בנשף ולא הרסה הפעם".

 

 

מה על צבא?
אבישג: "ברור שכן. בדצמבר, מיועדת למכ"יות".
ניב: "אני מצפה ליום סיירות באוקטובר ומשם כבר נראה לאן זה יוביל. אם כבר צבא, הרעיון הוא לעשות הכי טוב ולא לוותר על קרבי. למדתי לא לוותר על חוויות של פעם בחיים. למדתי שלפעמים אתה יכול לוותר על משהו בהווה שישפיע לך על העתיד".

תישארו באילת?
אבישג: "אני אוהבת את העיר, מאמינה שלא אוותר עליה".
ניב: "אני אוהב את אילת ומאמין שאשאר בה".

מה המסר שלכם לחבר'ה בני גילכם?
ניב תופס פיקוד ועונה: "להיות עם ראש על הכתפיים, לא להסתנוור מדברים קטנים, לחשוב לפני כל צעד שעושים, להיות עם מטרות ולדעת מה אתה רוצה לעשות".

 

 והיו עוד זוכים


ולא רק מלכת ומלך הנשף נבחרו בערב הפרום אלא גם זוגות נוספים שזכו בתארים הבאים:

  • נסיך ונסיכת הנשף- יאן אלימלך ועומר יאיר מבית הספר גולדווטר
  • במקום השני- דוריאב ביזאווי ואורי זיקרי מבית הספר ברנקו וייס
  • במקום השלישי- גיא בן שטרית ואוריה סנדרוסי מבית הספר גולדווטר

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש