בית המשפט התחשב באדם שחנק את בת זוגו במלון באילת וניסה להתאבד

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 24/6/2022 06:56 ● ערב ערב 3074
בית משפט השלום באילת בחר להתחשב בנסיבות שגרמו לצעיר לתקוף את בת זוגו באופן ברוטאלי ואלים תוך שאחז בגרונה ● הצעיר הצמידה למיטה תוך שהוא חונק אותה, עד אשר היא החלה להשמיע קולות חרחור מגרונה בעודה טופחת על כתפו בניסיונה לגרום לו לחדול ממעשיו ● בהמשך הסתגר הצעיר בשירותים וחתך את ידיו בעזרת בקבוק זכוכית ● למרות כל אלו הסתפק בית המשפט בעונש של שלושה חודשי עבודות שירות
בית המשפט התחשב באדם שחנק את בת זוגו במלון באילת וניסה להתאבד
תגיות:

לאחרונה ניתן פסק דין בעניינו של צעיר שתקף באלימות את בת זוגו. על פי עובדות כתב האישום המתוקן, בני הזוג התגוררו יחד כחודשיים בחדר במלון רויאל ריזורט באילת. במהלך שיחה שקיימו השניים, בישרה האישה לבן זוגה על רצונה לסיים את היחסים עמו. 
יומיים לאחר אותה שיחה (21.09.21), ניגש הגבר אל חדר המגורים כשהוא שתוי, אז התפתח בין השניים ויכוח במהלכו אמרה לו האישה כי היא אינה מעוניינת לשוחח עמו עד אשר יתפכח. אלא שהצעיר בתגובה אחז בחוזקה בזרועה והתעקש לשוחח עמה. בשלב מסויים הצליחה האישה לשכנע את בן זוגה לגשת להתקלח, אולם זה המשיך לאחוז בידה בחוזקה עד שהיא ניסתה להדוף אותו ממנה ולקום מהמיטה. בתגובה לכך, הפיל אותה הצעיר על המיטה ובעודה שרועה על גבה החל לצעוק עליה חרף כל תחנוניה ממנו שיעזוב אותה תוך שהיא בוכה ומבקשת ממנו: "בבקשה תעזוב אותי אני רוצה לקום". אלא שהגבר המשיך בשלו ורכן מעליה, אחז בגרונה והצמיד אותה למיטה תוך שהוא חונק אותה, עד אשר היא החלה להשמיע קולות חרחור מגרונה בעודה טופחת על כתפו בניסיונה לחדול אותו ממעשיו. רק לאחר מספר רגעים, הרפה הגבר מהאשה. כתוצאה מכך החלה האישה להשתעל ולנשום בכבדות ובתוך כך קמה מהמיטה, ובניסיונה להתרחק ממנו הדפה אותו ממנה. בתגובה למעשה אחז בה האחרון מגרונה פעם נוספת וליפף את זרועו סביב צווארה. אז החלה האשה לברוח ממנו מחדר המגורים אל חדר סמוך שם התגוררה חברתה יחד עם שניים נוספים.
בהמשך, בעוד היא נמצאת בחדרה של חברתה, צעק לפתע הגבר:"כוסעמק אם זה כבר ככה אני לא רוצה לחיות בלעדיה" ונעל עצמו בחדר השירותים, ניפץ בקבוק זכוכית והחל לחתוך את ידיו באמצעות שברי הבקבוק. לאחר מכן הוא שלח לה מסרון בו ביקש ממנה להזמין לו אמבולנס. מאחר שבת הזוג ידעה על נטיותיו האובדניות, היא מיד טיפסה דרך מרפסת חדרה של חברתה אל חדר המגורים הסמוך והחלה להלום על דלת חדר השירותים עד שבן זוגה פתח את הדלת והבחין בה ובשניים נוספים עומדים לצידה. אז פנה אליהם ואמר: "אם אתם לא יוצאים מפה אני לא אחראי למעשים שלי".
הגבר האלים, צעיר בן 22, תושב אילת, הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בכתב אישום מתוקן המייחס לו עבירות של תקיפה סתם-בן זוג ואיומים. בדבריו לעונש, התנצל על מעשיו, וטען כי התנהגותו נבעה מכך שהיה תחת השפעת אלכוהול.
השופט שי ברגר, מבית משפט השלום באילת, אמר: ״אין חולק כי העבירות שביצע הנאשם הן חמורות ועל בית המשפט להעביר מסר מוחשי וברור כנגד כל מי שביצע עבירות מסוג זה. יחד עם זאת, יש לערוך איזון בין האינטרס הציבורי בהרתעה, הגנה על ביטחון הציבור וההכרח להילחם ביד קשה בעבירת אלו, לבין האינטרס הציבורי והאישי בשיקומו של הנאשם. עוד הוסיף השופט ואמר ״סבורני כי קיים סיכוי ממשי לשיקום…שיש בו כדי להצדיק באופן חריג סטייה ממתחם העונש ההולם לקולא״. 

בפסק הדין שניתן ביום ה-30 במאי 2022, השית השופט על הגבר האלים שלושה חודשי עבודות שירות, שני מאסרים על תנאי ותשלום פיצוי בסך של 3,000 ש"ח.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש