ערדג תובעת את חוות הטרקטורונים של טל והבה במיליוני שקלים

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 24/6/2022 06:57 ● ערב ערב 3074
לאחר שלל הליכים שהצליחו חלקית בלבד בפינויה של אטרקציית הטרקטורונים משטח שערדג טוענת כי שייך לה, הגישה החברה החודש תביעה בסך 2.5 מיליון שקל בגין דמי שימוש וכן בשל המניעות שיצרה הפלישה בפיתוח המקום
ערדג תובעת את חוות הטרקטורונים של טל והבה במיליוני שקלים
טענות להסגת גבול, יצירת מטרד ועשיית עושר ולא במשפט. טל והבה על רקע חוות הטרקטורונים

חברת ערדג בע"מ, המחכירה מהמינהל שטח באזור הלגונה המזרחית באילת, הגישה ב-12.6 תביעה על סך למעלה מ-2.5 מיליון שקל כנגד חברת טל ניהול ומתן שירותים אילת בע"מ, המפעילה אטרקציית טרקטורונים במקום, וכן כנגד בעליה, טל ומוריס והבה.  

כזכור, ניתן בדצמבר פסק דין של ביהמ"ש השלום באילת שהורה על פינויה של האטרקציה מהשטח בתביעה לסילוק יד שהגישה ערדג. על פי הנטען, קיבל והבה היתר לשהות בחלק קטן במקום משוכרים קודמים של ערדג שהפעילו במקום אולם אירועים שלימים נסגר בשל העדר רישיון עסק, אלא שוהבה נותר בשטח וסירב להתפנות בטענות שונות שכאמור, נדחו על ידי ביהמ"ש. בעקבות פסק הדין הגישה חוות הטרקטורונים ערעור שנדחה אף הוא ובהמשך פנתה בבקשה לביטול פסק הדין, במסגרתה העלתה טענה חדשה, לפיה שטח המריבה עליו היא יושבת, כלל אינו נכלל בשטח המגרש עליו יושבת ערדג. בסופו של יום נדחתה הבקשה לביטול פסק הדין, ווהבה התחייב להתפנות מהשטח, אף שהבהיר בהמשך כי בכוונתו להתפנות רק מחלק מהשטח, אך לא מכולו. 
כעת, כאמור, מגיע השלב הכספי של הסכסוך בדמותה של תביעה אזרחית לפיצוי ערדג בשל הנזקים הנטענים שנגרמו לה בעטיה של הפלישה לשטח.
ערדג טוענת כי משנקבע כי הנתבעת שהתה בשטח התפוס ללא רישיון החל מיום 1.1.14, הרי שעליה לשאת בנזקים שנגרמו לה, המוערכים על ידה בסך של 4.82 מיליון שקל, מרביתם (3.9) בגין אובדן האפשרות להשכיר את הנכס כמסעדה לאיש העסקים אבי כראל. סכום התביעה הועמד, עם זאת, על סך של קצת יותר מ-2.5 מיליון שקל לצרכי אגרה. סכומים נוספים נתבעו בעבור דמי שימוש בגין שהיית הנתבעת בשטח (459 אלף שקל), עלות הקמת גדר היקפית ועלויות מימון שנגרמו לה עקב חוסר היכולת לשעבד את המקרקעין לנוכח הפלישה. כן מתבקש ביהמ"ש לאפשר הרמת מסך שתאפשר את חיובם האישי של טל ומוריס והבה, בעלי הנתבעת. טרם הוגש כתב הגנה.  

מטל והבה נמסר בתגובה: "כתב התביעה טרם התקבל אצלנו, ולפיכך לא נוכל להתייחס לדברים. אם וכאשר נקבלו, נגיב לטענות בבית המשפט “.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש