חכ''א מבקשת לפנות שני כלי שייט מהמרינה

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 13/1/2022 12:37 ● ערב ערב 3051
החברה הכלכלית אילת (חכ''א) תובעת את שוקי אבו על סך של למעלה מ-17 אלף שקל בעבור שני כלי שיט שנטען כי הם בבעלותו, ובעבורם הוא חב דמי עגינה ● כן היא מבקשת כי ביהמ''ש יורה לפנותם מהמרינה ● אבו טוען מנגד כי חכ''א אינה מספקת לו שירותי עגינה בפועל ומסרבת לקבל ממנו תשלומים בניסיון לסלקו מהמרינה
חכ''א מבקשת לפנות  שני כלי שייט מהמרינה
בניסיון לעשות סדר במרינה בחכ

בכתב התביעה מפרטת חכ"א כי לאבו שני כלי שיט העוגנים במרינה שנים ארוכות, הרויאל פרינסס וסי שארק וכי חתם מולה על הסכם עגינה, אלא "שהנתבע מערים על התובעת קשיים תמידיים בגביית חוב דמי עגינה לאורך השנים, אשר מוסדר רק לאחר פניות חוזרות ונשנות". עוד מפרטת חכ"א כי "לאחרונה צבר הנתבע שוב חוב דמי עגינה בסך 17,122 שקל וזאת לאחר שבחודש 12/20 נחתם עמו הסכם נוסף לתשלום חוב וכך קצה נפשה של התובעת מהתנהלות הנתבע ומההפרה התמידית של הסכם". חכ"א טוענת כי לאבו אין רישיון כלי שייט בתוקף וביטוח נדרש לצורך הפעלתם "והוא מתעלם באופן מתריס ובוטה מדרישותיה הרבות של התובעת להציג בפניה את אלה כנדרש". 

 

טוען להפרת הסכם מצד חכ"א


בכתב הגנתו טוען אבו, כי "השירותים הניתנים על ידי התובעת אינם כדין ושונים מכלי אחד לשני", כך הוא טוען כי חכ"א אינה מספקת שירותים לסירת הסי שארק שכן "אין לכלי השייט שירותי חשמל, מים, מזח, שאיבת שיפוליים, שאיבת מיכל ביוב, שירותי שמירה ואבטחה...וזאת במשך כ-13 שנה ולמרות שתלומים חודשיים בהם נושא הנתבע". לגבי הרויאל פרינסס הוא טוען כי חכ"א אינה מעניקה לסירה שירותי שאיבת שיפוליים, שאיבת ביוב, שירותי שמירה ואבטחה. 
לגופן של טענות, טוען אבו כי סך החוב הנטען כלפיו אינו ברור ומפורט כנדרש וכן כי חכ"א חייבה אותו בחיובי יתר בשמונה השנים האחרונות שעה שאחד מכלי השיט הפך משימוש מסחרי לפרטי אף שחויב בתעריף מסחרי הגבוה יותר, עוד טען כי בין הצדדים נחתם הסכם ב-2003, בהתחייבויותיו לא עמדה חכ"א, ולפיכך היא הנמצאת בהפרת חוזה מולו. לטענת אבו בכוונתו להגיש תביעה נגדית בגין נזקיו אלה. 
20801-10-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת