תושב אילת שמכשירי החשמל בביתו נשרפו עקב הפסקת חשמל יפוצה באלפי שקלים

מאת: רותם נועם ● צילום: אילוסטרציה ● 13/1/2022 12:35 ● ערב ערב 3051
חברת חשמל תפצה תושב אילת באלפי שקלים לאחר שהתברר כי ארבעה מכשירי חשמל בביתו נשרפו עקב ניתוק אספקת החשמל בשל סופה שהתרחשה בעיר
תושב אילת שמכשירי החשמל  בביתו נשרפו עקב הפסקת חשמל  יפוצה באלפי שקלים
השופטת קיבלה את התביעה גם ללא חוות דעת מקצועית

בית המשפט לתביעות קטנות באילת קיבל בשבוע שעבר, באופן חלקי, את תביעתו של תושב אילת שביקש לחייב את חברת חשמל לפצותו בשל ארבעה מכשירי חשמל ביתיים שנשרפו עקב ניתוק זרם החשמל בביתו. מפסק הדין עולה כי בתאריך 15.5.20, בעת שהתחוללה באילת סופה, התקיימו בעיר מספר הפסקות חשמל שגרמו לניתוק אספקת המתח לדירתו. עקב כך נשרפו מכשיר הטלוויזיה, מדיח, קולט אדים ומכשיר סוני פלייסטיישן. בעוד שאת קבל הטלוויזיה ניתן היה להחליף, נאלץ התושב להשליך את שאר המכשירים בהעדר כדאיות כלכלית לתקנם. 

שמאי מטעם חברת חשמל אישר את הנזקים אך התשלום בגינם שסך הדרישה שלו עמד על 6,000 שקל לא שולם על ידה, אף שהתחייבה לעשות כן. חברת חשמל מצדה דחתה את הטענות בטענה כי לא ניתן לצפות ממנה לספק חשמל איכותי וללא תקלות 24/365. כן טענה כי ניסתה להגיע לכדי פשרה מול התובע ללא הצלחה. 
בקבלה את התביעה באופן חלקי, פסקה השופטת ליאורה אדלשטיין, כי: "נוכח העובדה שהנתבעת איננה מכחישה כי קרה אירוע של נפילת מתח, הרי אין לשלול את האפשרות שקיים קשר סיבתי בין אותו אירוע לנזק שנגרם למכשירי החשמל של התובע, במיוחד לאור העובדה כי מדובר בנזק שנגרם ל-4 מכשירים בו זמנית.  המצאת חוות דעת מקצועית  המוכיחה קשר זה עלולה היתה להטיל נטל כספי מופרז על מי שתביעתו נגד הנתבעת קטנה וסכומה נמוך יחסית. הנתבעת עצמה מצאה לנכון לפצות את התובע והדבר לא נעשה רק בשל העובדה שההמחאה ששלחה לא הגיעה אליו. יש גם לראות בהסכמת הנתבעת לפצות את התובע מעין הסכמה שלטונית (אף כי אין מדובר בגוף שלטוני אלא גוף מונופוליסטי אשר פועל על פי אמות מידה) שעל הנתבעת לעמוד מאחוריה, במיוחד כאשר אין מדובר במצב מובהק של עוול קיצוני העלול להיגרם לנתבעת".
עם זאת, לא מצאה השופטת לנכון לפצות את התובע בסכום העולה על הנזק הישיר שנגרם למכשירים שלו ולפיכך פסקה פיצוי של  5,960 ש"ח בצירוף הוצאות התביעה בסך 1,000 ₪.
26245-04-21


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש