כמעט עשור לאחר האכלוס דיירי תורמוס 15 יפוצו במאות אלפי שקלים

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 13/1/2022 12:16 ● ערב ערב 3051
נציגות הבית המשותף ברחוב תורמוס 15 באילת תפוצה על ידי הקבלן, בסכום של 374,467 שקל (כולל הוצאות) לאחר שבית המשפט קיבל חלקית את תביעתה על ליקויי בניה
כמעט עשור לאחר האכלוס דיירי  תורמוס 15 יפוצו במאות אלפי שקלים
ביהמ''ש אישר את חוות דעת המומחה כניטראלית ומהימנה. תורמוס 15

מפסק הדין עולה כי בבניין ברחוב תורמוס 15 באילת, ושהחזקה בו נמסרה ביולי 20212, נתגלו ליקויי בנייה, בין היתר, ברכוש המשותף, כאשר חלקם ליקויים בטיחותיים ומורכבים. הנתבעים טענו כי פנו שוב ושוב לקבלן בבקשה כי יתקנם אך ללא הועיל. הקבלן טען מנגד כי הפנייה מטעם הדיירים נעשתה רק כעבור ארבע שנים ולאחר שחלפה תקופת האחריות על פי חוק.
בדחותו את עמדת החברה הקבלנית, פסק השופט שי ברגר מביהמ"ש השלום באילת, כי מעדות נציג החברה בביהמ"ש עלה כי נעשו מספר פניות על ידי נציג הוועד בבניין, עוד במהלך תקופת האחריות שחלה על הבניה מכוח החוק. אף שפניות אלו לא נעשו בצורה מסודרת של הודעה בכתב, נפסק כי דרישה כזו אינה קיימת בחוק ולפיכך פניות אלה, אף שנעשו בעל פה, קבילות. בהמשך אף נשלחו התראות בכתב מטעם נציגות הבית המשותף. 
לאור כך, קיבל השופט את עמדתו של המומחה שמונה מטעם ביהמ"ש, שמצא ליקויים בשווי מאות אלפי שקלים בנכס. "כך למשל, קבע המומחה, ביחס לאיטום ורטיבות, כי נמצאה רטיבות במקומות רבים בחדרי המדרגות ובלובי, כי המבנה אינו אטום כראוי וכי נמצאה עבודת טיח לקויה. כמו כן, ביחס לטיח ולצבע, מצא המומחה סדקים, פגמים וטיח מתקלף וקבע כי יש לבצע תיקוני גבס וטיח פנים כלליים בכל השטחים הציבוריים וכן כי נדרשים תיקוני טיח בחוץ, כמו כן, ביחס לטיח ולצבע, מצא המומחה סדקים, פגמים וטיח מתקלף וקבע כי יש לבצע תיקוני גבס וטיח פנים כלליים בכל השטחים הציבוריים וכן כי נדרשים תיקוני טיח בחוץ".
בסיכומם של הדברים, המומחה העמיד את עלות תיקון ליקויי הבנייה של אחת הדירות על סכום של 27,870 ₪ ואת עלות תיקון ליקויי הבנייה של הרכוש המשותף על סכום של 264,100 ₪, בתוספת עלות פיקוח הנדסי, שאותה העריך בכ-15%.
לאור כך פסק השופט כי על החברה הקבלנית לפצות את נציגות הבית המשותף בסכום של 303,715 שקל ואת הדייר הנוסף שתבע בסכום של 27,870 שקל, ובתוספת הוצאות בסך משותף של 42,882 שקל.
25926-09-17


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש