עשור למרתון המדברי הבינלאומי אילת

מאת: רותם נועם ● 19/11/2021 18:48 ● ערב ערב 3043
המרתון המדברי הבינלאומי באילת חוגג עשור שנים ויבשר את פתיחת השמיים וכניסת רצים תיירים מרחבי העולם לארץ השמש הנצחית, לעיר אילת שתקבל את פני המשתתפים הרבים שייקחו חלק בארבעת המקצים במרוץ שישלבו מסלולי ריצה מאתגרים, בנופים מרהיבים שיעברו בטבע הפראי של הרי אילת וים סוף ● מצעד דגלנים מהמדינות המשתתפות יפתח את האירוע בו צפויים לקחת חלק כ-7000 רצים ורצות בסופ''ש המרתון המדברי אותו יזמה חברת מרתון ישראל יחד עם עיריית אילת
עשור למרתון המדברי הבינלאומי אילת
''מרתון ייחודי המאפשר ריצה דרך מסלולים של הטבע במלוא הדרו'‘ ● צילום: sportphotogrphy

בדיוק לפני עשר שנים, הדרים עופר פדן מייסד ומנכ"ל חברת מרתון ישראל לאילת, שם הציג למר אלי לנקרי ראש העיר הנוכחי את פורמט המרוץ. לנקרי התלהב מיד ותמך ברעיון. חצי המרתון הראשון יצא לדרך בחודש נובמבר 2011 בהשתתפות כ-300 רצים. בשנת 2019, לפני התפרצות נגיף הקורונה השתתפו במרתון המדברי כ-4000 רצים מהם הגיעו מרחבי העולם כ-500 משתתפים מ-32 מדינות. המרתון המדברי אילת, מיצב את עצמו כאחד ממרוצי השטח הנחשקים בישראל. בשנת 2018 בקונגרס של ארגון ה aims, ארגון המרתונים הבינלאומי הוקרנו סרטוני המרתונים האקזוטיים בעולם וביניהם כיכב בגאון המרתון המדברי של מרתון ישראל. גם בגיליון האחרון  של מגזין 'DISTENT RUNING' העולמי קיבל המרתון המדברי כתבת שער  מרהיבה, מדובר במרתון היחידי מישראל שזכה להוקרה זו.  

 

מהיחידים הנערכים בתנאי שטח


המרתון המדברי הבינלאומי, היחידי בארץ ואחד מהבודדים בעולם המשלב בין תנאי שטח מאתגרים, מסלולים מרתקים, נוף פראי ומרהיב של ים, הרים ונקיקי ואדיות. מרוץ יוצא דופן שמסלוליו נבחרו בקפידה ומחשבה  ויחד יצרו את החיבור המושלם בין הגוף, הנפש והטבע הסובב את העיר אילת. המרתון המדברי מושך אליו בקביעות תיירים מרחבי הגלובוס וכמובן מרחבי מדינת ישראל שמנצלים את התקופה בשנה, את מזג האוויר המצוין ליהנות מאווירה בינלאומית כאן באילת. 
המרוץ ייצא לדרך ביוזמת ובהפקת חברת מרתון ישראל, המתמחה באירועי קונספט ייחודיים בעולם הריצה, יחד עם עיריית אילת וכולל ארבעה מקצים: מקצה מרתון שטח מלא 42.2 ק"מ שיוזנק במפרץ השמש (6:00 בבוקר) ומסתיים על הטיילת בסמוך למלון הרודס, מקצה חצי מרתון 21.1 ק"מ יוזנק באותו מקום (6:30 בבוקר), מקצה הבנים - 10 ק"מ לזכרם של אילן לוי ויהונתן אזולאי, ילידי אילת שנהרגו בתאונת דרכים (יוזנק בשעה 6:45 בבוקר) ומקצה 5 ק"מ (יוזנק בשעה 7:00 בבוקר).

 

חוזרים משנת הקורונה


ראש עיריית אילת - אלי לנקרי: "אחרי תקופה מאתגרת בצל הקורונה, העיר אילת שמחה לשוב ולארח אירועים בינלאומיים מובילים כמו המרתון המדברי, שמציין עשור והפך מאירוע עם מאות משתתפים לאירוע בינלאומי עם אלפי משתתפים בזכותו אנו חושפים את נופיה הקסומים של עירנו בפני ספורטאים וצופים מהארץ ומהעולם. בזכות המשאבים הטבעיים של אילת לצד השקעה במתקני הספורט ברחבי העיר ובראשם בניית קריית ספורט בינלאומית, הפכה אילת בשנים האחרונות לעיר ספורט בינלאומית המארחת אליפויות אירופה ועולם במגוון ענפי ספורט לצד תחרויות בספורט עממי וטורנירים. אנו מצדנו, נמשיך להשקיע בתחזוקה וחידוש מתקני הספורט למען הספורטאים מהארץ ומחו"ל בכל הענפים. בהזדמנות זו אני מודה בשם העיר ותושביה לכל מי שלוקח חלק בהצלחת האירוע ובמיוחד לעופר פדן, מייסד המרתון שיזם, האמין ורץ ביחד אתנו למרחקים ארוכים".
"עשור למרתון המדברי הבינלאומי באילת. מבחינתי האישית כעומד בראש חברת מרתון ישראל זו היא הכרזה מרגשת וביטוי לעשייה בלתי מתפשרת לה שותפים גופים רבים ובראשם עיריית אילת שהשכילו להבין כי ספורט הוא תרבות ודרך חיים, ספורט הוא מפתח לתיירות, חברה ושמחה גדולה. השנה מקבל המרתון משנה תוקף לאחר שנתיים של קורונה שעצרו את האירועים ההמוניים וגם את התיירות הנכנסת. אני צופה שיהיה לנו השנה אירוע מיוחד וחגיגי אליו יגיעו רצים ורצות מרחבי הארץ והעולם לעיר אילת שלה יש את הקסם המיוחד שלה". ציין עופר פדן מייסד ומנכ"ל מרתון ישראל.
"לכבוד עשור לקיומו של האירוע ולאחר שנת קורונה בה המרתון כפי שאנחנו מכירים אותו לא התקיים, אני נרגש במיוחד לארח אתכם, הרצים ובני משפחותיכם במרתון המדברי של אילת- מרתון ייחודי המאפשר ריצה דרך מסלולים של הטבע במלוא הדרו", ציין יוסי חן, מנכ"ל תאגיד תיירות אילת.
מתחם המרתון ימוקם בטיילת מלון הרודס, על שפת הים הצפוני באילת משם יוזנק המרתון, שם יוקם שער הסיום, מתחמי פינוק למרתוניסטים, ייערכו טקסי מנצחים וכמובן יהיה יריד פתוח לקהל – מתחם אקספו מיתוגים עשיר ומהנה שיפתח ביום חמישי (25.11) ובו יחולקו ערכות למקצים השונים.

המרתון המדברי הבינלאומי באילת – 26.11.21 הרשמה באתר מרתון ישראל   


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש