כתב אישום נגד מנהל אגף הספורט בעיריית אילת יעקב מלכה – קיבל שוחד בגובה 300 אלף שקל

מאת: רותם נועם ● 25/11/2021 10:23 ● ערב ערב 3043
כתב אישום חמור באשמת שוחד הוגש השבוע (ג') כנגד מנהל אגף הספורט בעיריית אילת , יעקב מלכה   ● על פי כתב האישום, הזמין מלכה שירותים מחברת אבטחה במסגרת תפקידו כמנהל האגף, זאת כאשר הועסק במקביל על ידי חברת האבטחה באופן פרטי, שאף שילמה שכר לשני בניו ● פרקליטו של המנהל: ''העירייה ידעה על הכל'' ● צו איסור פרסום מונע בשלב זה את פרסום שמות שאר הנאשמים בפרשה - חברת האבטחה ובעליה
כתב אישום נגד מנהל אגף הספורט בעיריית אילת יעקב מלכה – קיבל שוחד בגובה 300 אלף שקל

לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוגש השבוע כתב אישום חמור המייחס שוחד בריבוי עבירות למנהל אגף הספוט בעיריית אילת, יעקב מלכה, וכנגד בעלים של חברת אבטחה הפועלת באילת. השניים  נעצרו כבר בחודש אוגוסט אשתקד ומאז נערכה חקירה מקיפה בעניינם, שהובילה כאמור להגשת כתב האישום השבוע.

חשדות שנחקרו בתחילה כנגד סגנו של מנהל אגף, רונן שחרור, הופרכו בהמשך והוא נוקה מחשד אך גם עזב את תפקידו בעירייה ואת העיר. מנהל האגף עצמו הושעה מתפקידו בחודש פברואר האחרון אף נערך לו שימוע בעירייה.

מכתב האישום עולה כי סך השוחד המיוחס הסתכם בכ-300 אלף שקל, אותם קיבל מלכה באמצעות חברה בה הועסק, לאורך שנים, ובצורת עשרות תשלומים שהמדינה טוענת כי היוו תשלום שוחד. כן מואשם המנהל במרמה והפרת אמונים.

במתן השוחד נאשמת חברת אבטחה מקומית מאילת שהיפקה שרותי אבטחה לעירייה באירועים שונים. על פי כתב האישום מלכה שהיה אחראי על אבטחת אירועי האגף הזמין שירותי אבטחה מהחברה, בו בזמן שהועסק על ידה באותם משחקים באופן פרטי וקיבל ממנה שכר על תקן מנהל אירוע.

מכתב האישום עולה כי מלכה ובעל חברת האבטחה סיכמו ב-2013 שהחברה תעסיקו כמנהל באירועי החברה וכי שכרו באירועים אלו היוו תשלומי שוחד שקיבל על מנת שמנהל האגף יעשה שימוש בשירותי החברה באירועי העירייה.

בשנת 2017 זכתה חברה אחרת במכרז למתן שירותי אבטחה לאירועי העירייה בשם איי טים A TEAM ומנהליו של מנהל האגף הורו לו לעשות בחברה זו שימוש מעתה ואולם על פי כתב האישום על אף זכייתה המשיך מלכה להזמין את שירותי האבטחה מהחברה הקודמת בה הועסק.

בסך הכל נטען כי מלכה קיבל מידי חברת האבטחה תשלומים בגובה 300 אלף שקל המהווים תשלומי שוחד בין השנים 2014-2019 כאשר רוב הסכום שולם לחשבונם של שני בניו של מנהל האגף שנרשמו בחברה כמועסקים באופן פקטיבי.

אחד מעדי התביעה בתיק הוא ראש העיר לשעבר מאיר יצחק הלוי, כיום חבר כנסת מסיעתו של גדעון סער (תקוה חדשה).

עם הגשת כתב האישום הוציא השופט יואל עדן צו האוסר על פרסום שמותיהם של המעורבים הנוספים בתיק וזאת "על מנת לאפשר העלאת טיעונים, ומבלי שיהא בכך הבעת דעה...עד להחלטה אחרת".

פרקליטות מחוז דרום טוענת בכתב האישום כי: "הנאשם קיבל בעשרות הזדמנויות שוחד בסכומים של מאות אלפי שקלים בעד פעולה הקשורה בתפקידו. כמו כן, עשה מעשה של מרמה והפרת אמונים בכך שפעל במרמה, בניגוד עניינים חריף, סטה מהשורה לטובת נאשמים 2-3 (חברת האבטחה ובעליה) והכל למען הפקת רווח כלכלי אישי". כן הוא נאשם מהשתמטות מתשלום מסים על הכנסותיו מהחברה.

סנגוריו של מנהל האגף עו"ד בועז קניג ועו"ד משה אוסדיטשר, מסרו בתגובה: "מרשנו כופר מכל וכל. מרשנו שיתף פעולה באופן מלא. מדובר באזרח ועובד מדינה עתיר זכויות, אשר תרם לעיר אילת כפי יכולתו ואף מעבר לכך, כאשר כל פעולתו היתה תוך שיתוף כלל הגורמים בעירייה שידעו מפקיד זוטר ועד לראש העיריה כי מרשנו מכהן מעבר לעבודתו בעירית אילת כ'מנהל אירוע' במשחקי הכדורסל של הפועל אילת, והעובדה שבכירי העיריה היו מחזרים על פתחו לקבלת כרטיסי הזמנה רק מעידה על תום ליבו ויושרו של מרשנו. נציג את מלוא הגנתנו בבית המשפט".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת