הפילים הלבנים מתעוררים לחיים: מוטי גרין מכר את האיימקס, ממשיך עם העבודות בעיר המלכים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: רותם נועם ● 22/10/2021 09:22 ● ערב ערב 3039
לאחר הפסקה בעבודות ההכשרה של שטח מתחם עיר המלכים, לאחרונה חזרו העבודות לשטח ● מוטי גרין, בעל השליטה על חברת ברקליס נכסים מבהיר: ''תוך כשנה יוקם במקום מתחם הבידור והבילוי המתוכנן'' ● במקביל, לפני כחמישה חודשים מכר גרין את מתחם האיימקס לחברת משקיעים עליה נמנים בין השאר היזמים האילתים מיכאל בן דוד, רוני אטיאס והיזם יוני חדד, שאומר השבוע ל'ערב ערב': ''הופתענו לטובה לגלות את היד המושטת לעזרה מצדה של עיריית אילת והעומד בראשה“
הפילים הלבנים מתעוררים לחיים:  מוטי גרין מכר את האיימקס, ממשיך  עם העבודות בעיר המלכים
''לא נשללת אפשרות להיכנס לתחום המלונאות''. העבודות באיימקס שבוע שעבר

רגע אחרי שצלילי הקורונה נחלשים והעיר אילת שהצליחה לבסס את מעמדה בתקופת הקורונה, אף על פי ולמרות הכל, כעיר התיירות המובילה והמצליחה במדינה, נמשכות היוזמות בשטח. לאחר הפסקה של מספר חודשים בעבודות על הכשרת שטח מתחם עיר המלכים בגלל אילוצי הקורונה, לקראת פתיחת הסניף הראשון בארץ של רשת ג'מבו היוונית, חזרו לאחרונה כלי העבודה לשטח. 

 

מתחם עיר המלכים צפוי להיפתח בעוד שנה


בעל השטח, מוטי גרין, שהנו בעל השליטה בחברת ברקליס נכסים מבהיר השבוע כי לא הייתה עצירת עבודות דרמטית במקום וכי כבר לאחרונה נמשכת העבודה שאולי לא נראית על פני השטח כי היא מתקיימת בתוך השטח התחום. "אני מעריך שתוך שנה יקום במקום מתחם הבידור והבילוי המיועד", מבטיח גרין שרכש את מתחם עיר המלכים בסוף שנת 2015 בסכום של 36 מיליון ש"ח בכינוס נכסים.


אז הסביר גרין את סגירתה של האטרקציה: "זו הייתה אטרקציה חד פעמית שלא השתנתה ולכן לא היה בה היגיון כלכלי והיא נכשלה". שלוש שנים מאוחר יותר קיבלה חברת ברקליס בבעלותו את היתר הבנייה המיוחל להסבת מבנה עיר המלכים למתחם מסחר ובילוי שאמור היה לכלול 12 בתי קולנוע, אולם קונגרסים, מתחמי מזון מהיר, בילויים ובהמשך אף אושרה בנייה לגובה והקמת חדרי בתי מלון. אלא שאת כל אלו החליטו היזמים לעצור בעקבות הקורונה, חישבו מסלול מחדש ובחודש פברואר האחרון חתמו מול חברת פוקס על הסכם שכירות ארוך טווח של המתחם לטובת פתיחת הסניף הראשון של רשת ג'מבו היוונית בארץ, מתחם מסחר, בילויים ומזון מהיר, שישתרע על שטח של כ– 12 אלף מ"ר. אמנם לאורך השנים לא עמד גרין ביעדים ששם לעצמו לפתוח את המתחם, אלא שהפעם הוא סמוך ובטוח כי המקום יהיה מוכן בזמן לקראת הפעלתו.

 

 

החלו העבודות באיימקס


במקביל, לפני כחמישה חודשים מכר גרין את מתחם האיימקס שגם הוא נרכש על ידי חברת ברקליס בשנת 2015 מחברת גלובל מקס תמורת סכום של 20 מיליון ש"ח. אז הסביר גרין את נפילת המקום בכך ש"אטרקציה ללא שטחי מסחר לא יכולה להתקיים". שנה קודם לכן אישרה מועצת העיר את הבקשה להקים מרכז מסחרי בגודל 1,900 מ"ר בבניין האיימקס המשולש שישולב עם אטרקציה. רק לאחר מכן הסכים גרין לרכוש את המתחם שכאמור נמכר לפני כחמישה חודשים לקבוצת יזמים, ביניהם בעלי העסקים והיזמים האילתים: מיכאל בן דוד ורוני אטיאס והמשקיע יוני חדד. בימים אלו ניתן לראות כלי עבודה בשטח שמטרתם לנקות מיידית את האזור כמו שמסביר השבוע היזם יוני חדד: "כרגע מתבצעות במקום עבודות ניקיון מקיפות ויסודיות, המקום היה קרוע מבפנים על ידי הומלסים ומה לא".

 

הפעם היזם סמוך ובטוח כי המקום יהיה מוכן בתוך שנה.  עיר המלכים השבוע

 


לדברי חדד, בשלב המיידי ישנה כוונה להשמיש את המקום ולא להשאיר אותו עוד מוזנח בלב אזור התיירות. "קנינו את המתחם מתוך ראייה של הלוקשיין ואמונה שמדובר במיקום מצויין", הוא אומר ומציין לחיוב את הגישה החיובית לה הם זוכים מצד עיריית אילת והעומד בראשה אלי לנקרי: "הם יזמו איתנו פגישה והושיטו לנו יד לכל סיוע שאנחנו צריכים מתוך רצון ברור שלהם שנקדם כמה שיותר מהר את המקום שכרגע נראה כמו מפגע. האמת, הייתי מופתע לטובה מהרצון לסייע ולעזור. אם הכל יעבוד כמו שצריך אני מאמין שתוך 8-9 חודשים כבר נתחיל להשמיש את המבנה לפעילות".

לשאלת ייעוד הקרקע אמר חדד: "כל התב"ע של האזור השתנתה לאחר יציאתו של שדה התעופה מלב העיר, אנחנו מתכוונים לבדוק את האפשרות לבנות לגובה ולא נשללת אפשרות להיכנס לתחום המלונאות". היזמים מקווים, שכאשר יושלם הפארק העירוני שבעורף הבניין, ייפתח מתחם האיימקס גם אליו, כך שתתאפשר תנועת מבקרים בסביבה כולה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש