לראשונה תארח אילת את הסבב העולמי במים פתוחים

מאת: רותם נועם ● 15/10/2021 12:42 ● ערב ערב 3038
ב-10-12 בדצמבר תערך באילת התחרות היוקרתית שצפויה למשוך לעיר נבחרות מובילות בשל הקרבה לאליפות העולם באסו דאבי
לראשונה תארח אילת את  הסבב העולמי במים פתוחים
התחרות צפויה להביא לאילת מדליסטים אולימפיים ועולמיים (ארכיון)
תגיות:

לראשונה, תארח ישראל את תחרויות הסבב העולמי בשחייה במים פתוחים, כאשר העיר שנבחרה לארח את התחרות היא אילת. אישור רשמי  מהאיגוד העולמי FINA, כבר התקבל באיגוד השחייה הישראלי והמועד שנבחר 10-12 בדצמבר. 
התחרות באילת צפויה להביא לעיר כמה מטובי שחייני העולם, בהם גם מדליסטים אולימפיים ועולמיים, וזאת בשל מועד התחרות שהנו אטרקטיבי השנה לאור סמיכותו לאליפות העולם שתערך השנה באבו דאבי. לפיכך ירצו נבחרות רבות להשתתף בסבב האילתי על מנת להגיע בכוש ר שיא לאליפויות העולם. 
גם נבחרת ישראל בשחייה תיטול חלק באירוע, כאשר גם השחיין מתן רודיטי, שהגיע להישג שיא כשהגיע למקום הרביעי בטוקיו, ייקח בה חלק, כן צפויה להשתתף בתחרות אווה פביאן, אלופת ישראל ולשעבר אלופת העולם. התחרות תכלול את המשחה למרחק האולימפי של 10 ק"מ וכן  את המשחה ל-5 ק"מ ומשחה שליחים מעורב.

יו"ר איגוד השחייה מיקי חליקה אמר: "אחרי שנים רבות שאנחנו מארחים את הסבב האירופי, אנו שמחים על ההזדמנות לארח כאן תחרות סבב עולמי ומודים ל-FINA על כך. גם בעיני העולם ישראל היא יעד אטרקטיבי לשחייה במים פתוחים והשחיינים יעידו כי אתר התחרות באילת הוא מהמשובחים שיש. אני בטוח שתהיה תחרות מרתקת וברמה גבוהה שרק תסייע למגמת התעצמות השחייה במים הפתוחים בארץ". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש