נמצא פתרון לבעיית התנועה מול בית הספר מצפה ים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 15/10/2021 11:00 ● ערב ערב 3038
אחרי שחשבו לסגור את רחבת העפר מול בית הספר מצפה ים, על מנת להקטין את הסכנה הנשקפת לתלמידים עם הגעתם לבית הספר ועם עזיבתם, רעיון שנדחה בגלל מצוקת חניות שצעד כזה עלול היה ליצור ● הגיעו לאחרונה נציגי החינוך, ההנדסה ומהנדס תחבורה (שהגיע שוב), על מנת למצוא פתרון יעיל לבעיה ● בעקבות הסיור נמצא פתרון, כעת רק נשאלת השאלה מתי הוא ייושם?
נמצא פתרון לבעיית התנועה מול בית הספר מצפה ים
מעבר החניה מול בית הספר יסומן באמצעות במפר חדש שיוקם במקום. רחבת החניה המאולתרת ליד מצפה ים

מזה שנים שתלמידי בית הספר מצפה ים נאלצים לעבור בבוקר בדרכם לבית הספר ובצהריים, בסיום יום לימודים, דרך רחבת עפר גדולה הנושקת לפארק קנדה. הבעיה הגדולה במקום שהתלמידים נאלצים לעבור בינות לעשרות כלי רכב שמגיעים לרחבה על מנת לאסוף את הילדים. 

 

המורים מתרעמים


אין סוף פעמים עלתה הסוגיה על שולחן הנהלת העירייה ואגף התחבורה בעיריית אילת, אין סוף פעמים כבר התריעו ההורים כי זה רק עניין של זמן עד שתתרחש במקום תאונה, אלא שעד היום לא נמצא פתרון לבעיה. לאחר שגם השנה לא הרפה וועד ההורים הבית ספרי בראשותה של היו"ר רינת לייבוביץ מהצפת הבעיה, החליטו בעיריית אילת לפתור את הסוגיה ולסגור לחלוטין לכניסת רכבים את חניית העפר הגדולה, אלא שרגע לפני שההחלטה יצאה לדרך התרעמו תושבי השכונה, בעלי העסקים במרכז עינת הסמוך, ובעיקר, צוות ההוראה בבית הספר והבהירו כי סגירתה של חניית העפר עליה חונים מדי יום עשרות רבות של כלי רכב בהעדר מקום חניה חלופי, תיצור בעיית תחבורה וחנייה גדולה באזור. אי לכך נעצרו העבודות בשטח. 

 

המומחה התפלא


לאחרונה, שוב הגיע צוות של אנשי מקצוע למקום- נציגי אגף החינוך, נציגי אגף ההנדסה בעיריית אילת, נציגי וועד ההורים בבית הספר מצפה ים, סטס דינקין, סגן ראש העירייה, מחזיק תיק התחבורה, ומהנדס התעבורה שהופתע כי הוא שוב מגיע לאותה רחבה ודבר עדיין לא נעשה עליה. 
גם הפעם הובהר כי הבעיה העיקרית במקום היא שהרחבה נועדה לשמש למבנה ציבור כזה או אחר, אלא שהדבר לא קרה מזה שנים ועדיין לא קורה. סגן ראש העירייה דינקין הבהיר שעם כל הכבוד לייעודי קרקע, כרגע ישנה במקום בעיית תחבורה קשה שמסכנת את בטיחות הילדים שמגיעים לבית הספר והבהיר כי מן הראוי שכרגע תוכשר הרחבה לנוחות באי בית הספר מבלי לפגוע גם במקומות החניה. 
כך סוכם כי על רחבת העפר יסלל מסלול כניסה לרכבים ומסלול יציאה לצד שביל להולכי רגל, כל אלו לצד מקומות חנייה מסודרים. הצדדים סיכמו כי זה הפתרון הנכון למקום וכי כבר בקרוב התכניות ייצאו לדרך.

 

עץ ייכרת מטעמי בטיחות


במקביל, נמצא פתרון לבעיה חציית הכביש בצידו השני של בית הספר- מכיוון רחוב דקר, כששם סוכם כי מעבר החניה מול בית הספר יסומן על גבי במפר חדש שיוקם במקום וכמו כן, העץ שנמצא על המדרכה, בדיוק במקום אליו מגיעים התלמידים לאחר חציית הכביש, ייעקר מטעמי בטיחות.


יו"ר וועד ההורים במצפה ים, רינת לייבוביץ סיכמה את הסיור בשביעות רצון ואמרה: "אני מקווה שמרגע שנמצא הפתרון הדברים ייעשו במהרה שכן בכל יום מחדש כשהילדים שלנו חוצים את רחבת העפר המדוברת הם מצויים בסכנה. זו השנה האחרונה שלי כיו"ר במצפה ים וכהורה בכלל (הילדים מסיימים את בית הספר היסודי), ואני רוצה להשאיר לדורות הבאים אחרינו מעברים בטוחים יותר לבית הספר".

פנינו בשאלה לסגן ראש העיר סטס דינקין, מתי ייצאו התכניות המדוברות לדרך, אך תגובתו לא הגיעה עד למועד סגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת