ריב בין עובדי מלון דן מ-2016 הסתיים באף שבור ומאסר על תנאי

מאת: ניר אמיתי ● צילום: גוגל ● 4/8/2021 17:20 ● ערב ערב 3029
עובד שתקף במקום העבודה עובד אחר ושבר את אפו, יקבל מאסר על תנאי בלבד ● בית המשפט בחר להקל בעונשו מחמת שיקולי שיקום ● זאת על אף: ''הניסיון המצטבר המלמד שהנזק הפוטנציאלי הטמון בעבירות מסוג זה הינו חמור יותר”
ריב בין עובדי מלון דן מ-2016 הסתיים  באף שבור ומאסר על תנאי
''על בית המשפט להעביר מסר מוחשי וברור כנגד כל מי שביצע עבירות מסוג זה''. דן אילת

הכל התחיל מוויכוח שפרץ בין שני גברים בזמן שעבדו יחדיו במלון דן אילת, כאשר בשלב מסוים תקף אחד מהם את השני בכך שנגח בו באמצעות ראשו וגרם לו לשבר באף תוך שהוא ממשיך ומקלל אותו.
בית משפט השלום באילת הרשיע את אותו אדם בעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש. בא כוחו של הנאשם עתר לאי הרשעה לאור כך שחלף זמן רב מביצוע העבירה וכן לאור כך שהנאשם נעדר עבר פלילי . במסגרת הטיעונים לעונש פנה הנאשם אל בית המשפט וסיפר כי בחלוף השנים מאז ביצע את העבירה הוא התבגר ונמצא במקום אחר בחייו.
השופט שי ברגר סבר כי עצמת הפגיעה בערכים המוגנים במקרה זה הינה משמעותית ולא ראה לנכון לבטל את הרשעת והסביר כי: "לא מתקיים יחס בלתי סביר בין הנזק הצפוי לנאשם מן ההרשעה לבין חומרת העבירה אותה ביצע, שהינה עבירה חמורה הראויה לכל גינוי והוקעה ואשר ניסיון העבר מלמד כי פוטנציאל הנזק הגלום בה הינו רב".
עוד הוסיף השופט: "על בית המשפט להעביר מסר מוחשי וברור כנגד כל מי שביצע עבירות מסוג זה. יחד עם זאת, יש לערוך איזון בין האינטרס הציבורי בהרתעה, הגנה על בטחון הציבור וההכרח להילחם ביד קשה בעבירת אלו, לבין האינטרס הציבורי והאינטרס האישי של הנאשם".
לבסוף החליט השופט כי קיימת הצדקה לחרוג ממתחם העונש המקובל ולהקל עם הנאשם, זאת לאור כך שהתרשם כי מדובר בנאשם בעל פוטנציאל שיקומי טוב. לפיכך, גזר עליו מאסרים על תנאי, 140 שעות שירות לציבור, תשלום פיצוי לנפגע בסף 4,000 שקל וקנס בסך 1,000שקל.  
ת"פ 20-01-41292 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש