טראקנט גייסה 6.5 מיליון שקל בדרך להנפקה בארה''ב

מאת: שחר קליין ● 4/8/2021 17:11 ● ערב ערב 3029
החברה האילתית טראקנט אנטרפרייז, גייסה השבוע סכום של 6.5 מיליון שקל ממיטב דש, קרן ארביטראז' והקבלן יוסי אברהמי ● הגיוס מיועד לצורך פיתוח עסקי בארה''ב והוא מצטרף לגיוס בסך 20 מיליון שקל מהנפקת החברה באפריל האחרון בבורסת תל אביב ● בעקבות הגיוס זינקה מניית החברה ב-33% ● חנן פרידמן מנכ''ל החברה: ״הגיוס יאפשר לחברה להאיץ את מימוש התוכניות האסטרטגיות שלה. השוק בארצות הברית נחשב לגדול בעולם ולמשמעותי ביותר ופועלות בו כ – 1.2 מיליון חברות שילוח וכ– 73 מיליון משאיות”
טראקנט גייסה 6.5 מיליון שקל בדרך להנפקה בארה''ב
''שינוי הממשל בארה״ב ובמדיניות פליטת גזי חממה עשוים להוביל לחקיקה ורגולציה אשר תתרום לפתרון שאנחנו מציעים''. פרידמן

חברת טראקנט אנטרפרייז (Trucknet Enterprise), המפעילה פלטפורמה דיגיטלית לאיתור מקום הובלה פנוי בציי משאיות, השלימה השבוע (א') גיוס הון מרשים שהוביל אותה לזינוק של 33% בערך המניה בתוך יום, שנעצרה על 730.6 שקל, מאז, היא ממשיכה במגמת ההתחזקות ועומדת נכון ל-8.8 על סך של 774.1 שקל, מגמה זו באה לאחר תקופה בה חוותה המניה ירידה. שוויה של החברה עומד כעת על כ-140 מיליון שקל.

 

פחות נסיעות פחות פליטות


הגופים שהשתתפו בגיוס הם בית ההשקעות מיטב דש, קרן ארביטראז׳, קבוצת שלומי ארדן והקבלן יוסי אברהמי, הפועל רבות באילת. ביחד, השקיעו אלה סכום של 6.5 מיליון שקל בחברה. הגיוס עשוי לצמוח ל-15 מיליון שקל בהנחת מימוש אופציות בהיקף של 8.4 מיליון שקל.

הגיוס נעשה במחיר הגבוה ב-38% ממחיר ההנפקה והוא גבוה ב-6% ממחיר הסגירה של המניה אתמול, לא כולל ההטבה הגלומה באופציות.

הוא גבוה ב-6% ממחיר הסגירה של המניה אתמול, לא כולל ההטבה הגלומה באופציות.
הגיוס נועד במטרה לסלול את דרכה של החברה, הפועלת כיום בעיקר ברומניה צרפת, לטובת פיתוח עסקי בארה"ב, מתוך מטרה לנצל את הרפורמה שהציג ממשל ביידן בתחום פליטות מזהמות. כזכור, התחייב ממשל ביידן במהלך וועידת האקלים הבינלאומית שנערכה באפריל השנה, להפחית בחצי את פליטת גזי החממה בארה"ב עד סוף העשור. היעד שהציב ביידן מסמן עליית מדרגה משמעותית מאז הבטחתו של ממשל אובמה להביא להפחתה של לפחות 25% עד שנת 2025. ביידן ציין כי ארה"ב תגיע ליעד של "איפוס פחמן" עד לאמצע המאה, כלומר מאזן של פליטה וקליטת פחמן שבה לא מצטבר יותר פחמן לאטמוספירה. המערכת שלטראקנט יודעת, בין היתר, גם לחשב את פליטות גזי החממה של המשאיות בהן היא מותקנת ובכך היא מסייעת, לצד הקטנת מספר הנסיעות הריקות, לצמצום הפליטות. 

 

ישראל מיישרת קו עם ארה"ב


גיוס זה מגיע על רקע ההודעה מהשבוע, לפיה סיכמו המשרד להגנת הסביבה, משרד האוצר, משרד האנרגיה ומשרד הכלכלה, כי ישראל תיישר קו עם המדינות המפותחות המובילות את המאבק במשבר האקלים ותתמחר את הפחמן הדו-חמצני הנפלט מדלקים וממקורות פליטה נוספים, על מנת לגלם את הנזק הכלכלי-סביבתי של פליטת גזי חממה. 
עוד נודע השבוע כי המשרד להגנת הסביבה דיווח על הסכמות תקציביות לשנים 2021 ו-2022, הכוללות הקצאה תקציבית לראשונה לתוכנית למאבק במשבר אקלים בהיקף של 625 מיליון שקל. תקציבי המשרד להגנת הסביבה יושקעו בין השאר בתחומים הבאים: קידום אנרגיה מתחדשת, מניעת וטיפול בהתפרצות מחלות, תמיכה ברשויות לגיבוש תוכניות למאבק בשינוי אקלים, תחבורה ירוקה, איכות אוויר, קידום מחקרים בנושאי סביבה, קידום טכנולוגיות סביבה ועוד.
במסגרת מיסוי הפחמן נקבע כי לראשונה ימוסו הדלקים המזהמים לפי תכולת הפחמן שבהם ובכל ייווצר שוק משוכלל שיאפשר הפחתה יעילה משקית של פליטות גזי החממה ומעבר לאנרגיה מתחדשת. זהו הכלי האפקטיבי ביותר, שיביא לאופטימיזציה במשק ולהפנמת העלויות.

 

73 מיליון משאיות בארה"ב מחכות לפתרון ישראלי


לדברי חנן פרידמן, מנכ״ל ומייסד החברה, "הגיוס יאפשר לחברה להאיץ את מימוש התוכניות האסטרטגיות שלה להתרחבות לשווקים חדשים בכלל, ולארצות הברית בפרט, ולהציף ערך משמעותי לחברה ולבעלי המניות. השוק בארצות הברית נחשב לגדול בעולם ולמשמעותי ביותר ופועלות בו כ-1.2 מיליון חברות שילוח וכ-73 מיליון משאיות – להם יכולה טראקנט להציע את הפתרון שלה".
עוד הוסיף פרידמן כי "שינוי הממשל בארה״ב ובמדיניות החדשה של ממשל בייידן באשר לפליטת גזי חממה עשוי להוביל לחקיקה ורגולציה אשר תתרום בצורה משמעותית לפתרון שאנחנו מציעים, ולכן עיתוי הכניסה לארה״ב הוא דרמטי עבורנו".
לסיום אמר המנכ"ל כי "אנו שמחים ומברכים את השותפים החדשים שיצטרפו לחברה, המביעים בכך אמון ביכולות של טראקנט להמשיך ולצמוח, ולהתרחב וביכולות הטכנולוגיות שפיתחנו".

 

שלומי ארדן: "אני מאמין שעם הצלחה סבירה טראקנט יכולה להרוויח יפה כבר ב-2022"

 

איש שוק ההון שלומי ארדן, פרסם באתר שלו טור המלצה על המניה, לאחר שנכנס בעצמו כמשקיע בסבב ההנפקה האחרון: "כאשר חברה כמו Saint-Gobain (חברת ייצור צרפתית שנסחרת ב-35 מיליארד יורו, איתה טראקנט כבר עובדת) מעוניינת לעבוד עם טראקנט היא ראשית מחברת את כל קבלני המשנה שהיא כבר עובדת איתם למערכת כדי שהם יצטרפו ל’מכרז’ שעורכת טראקנט עבור כל משלוח. מכיוון שהמכרז כעת כולל את קבלני המשנה הקיימים פלוס 500,000 נוספים של טראקנט – המצב של Saint-Gobain יכול רק להשתפר. בתמורה, מקבלת טראקנט כ-3 יורו עבור כל חיפוש במערכת. אם המפעל בחר בסופו של דבר בנהג שהוא כבר קבלן משנה קיים שלו – בכך נגמר הסיפור. אם לעומת זאת הוא בוחר בהצעה טובה יותר דרך מערכת טראקנט (מה שלפי פיילוטים קורה בשיעור מכובד מאוד מהמקרים, 68% ברנו למשל) – הנהג (ולא המפעל) משלם לטראקנט 5% מעלות המשלוח שהיא בממוצע 2,000 יורו. כלומר 100 יורו. בונוס נוסף הוא שמעתה והלאה כל קבלני המשנה של מפעל הזכוכית שמחוברים למערכת יכולים לקבל הזמנות ממפעל הברזל בעיר ליד – ואם מפעל הברזל מדיי פעם יבחר בקבלני המשנה האלה תקבל טראקנט 5% על כל נסיעה.
להערכתי (ובהתאם לדוחות ולדיווחים) מאות אלפי הובלות יעברו דרך המערכת של טראקנט ברבעונים הקרובים וככל שיהיו יותר חברות תובלה יהיו יותר חברות שילוח ולהפך – מעגל חיובי מאוד. כבר היום יש לא מעט חברות בשלבים מתקדמים כולל Saint Gobain ו-DSV, אחת מחברות השילוח הגדולות בעולם שעושה את השילוח של אמזון באירופה, עם כמות נסיעות משמעותית מאוד. עם כמות הנהגים הקיימת וההולכת וגדלה יהיה לטראקנט יותר ויותר קל להשיג מפעלים חדשים.
חשוב לומר שהשוק מורכב וקיימים סיכונים אבל כדי להבין את התרחיש האופטימי בואו נעשה חישוב פשטני על גבי המעטפה – יש לטראקנט כבר היום חצי מיליון משאיות בהן מותקנת המערכת. נניח שטראקנט מחברת עוד ועוד מפעלים ושכל משאית בצי בו מותקנת המערכת כזו תקבל נסיעה נוספת מטראקנט פעם בשנה בלבד עם עמלה ממוצעת של 100 יורו לטראקנט. אפילו אם נתעלם מה-2-3 יורו על כל BID אנחנו מגיעים בתרחיש הזה להכנסות של 50 מיליון יורו בשנה. מכיוון שמדובר בסך הכל בשירות תוכנה הרווח הגולמי כאן הוא כ-90% ולכן אנחנו מדברים כאן על קצב רווח שנתי של עשרות מיליוני יורו- וזה בתרחיש של נסיעה בשנה. אני אשאיר לכם לחשב מה יקרה ככל וטראקנט תצליח להציע לכל נהג נסיעה נוספת בחודש או אפילו בשבוע. ככל וטראקנט תצליח היא בהחלט יכולה להיות חברה של מיליארדי דולרים רבים.
חשוב לי להדגיש – טראקנט עדיין ממש לא שם. טראקנט רק עכשיו מתחילה להכיר בהכנסות לאחר שהסתיימו פיילוטים מוצלחים. יש לא מעט סיכון בהשקעה, אך אני מאמין שעם הצלחה סבירה טראקנט יכולה להרוויח יפה כבר ב-2022 ובשנים לאחר מכן. בשורה התחתונה – אני אוהב את העסק, את העובדה שהיא נכנסת ומייעלת שוק שעובד בצורה מיושנת מאוד – ממש כמו תחנות מוניות של לפני עשורים (אם יש לכם בחברה גורם שאחראי על משלוחים עשו כמו שעשיתי ושוחחו איתו על איך הוא עובד – כנראה תגלו שהוא בעיקר מרים טלפונים ומתחנן לנהגים שיעשו לו ג’סטה) , שיש אפקט רשת יפה ושכולם מרוויחים מהחיבור (החברה ששולחת, הנהג שנוסע עם משאית ריקה והסביבה שחוסכת הרבה מאוד פחמן דו חמצני בנסיעות ריקות – מה שאולי יהיה ניתן להמיר בהמשך ל’קרדיטים ירוקים’ שניתן למכור). בקיצור, לדעתי זה עסק מעניין מאוד עם פוטנציאל יפה."


רוצים להיות מעודכנים 24/7? 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש