מקום אחר לבני הנוער

מאת: דוברות עיריית אילת ● צילום: דוברות עיריית אילת ● 4/8/2021 18:28 ● ערב ערב 3029
מאות בני נוער מכל הארץ פוקדים מידי לילה את מתחם הנוער, שהוקם כמידי שנה בטיילת מלכת שבא כחלק מתכנית ''קיץ בטוח באילת''. במתחם הם נהנים מסדנאות, מופעי סטנד אפ, במה פתוחה, הופעות חיות, פעילויות ספורט, ג'אגלינג ועוד. השבוע יורחב המתחם ויצטרפו אליו חיל חינוך והנוער עם מגוון ביתנים ומענים לנוער בתחום הכנה לצה''ל. במתחם יופעלו במהלך השבוע, ביתנים ערכיים וחווייתיים כמו ''קרבי על הבר'', קולנוע מורשת, סימולטור ירי, עמדת מיטב, עמדת הסוואה, עמדת תצפית, עמדת חיל הים, קצין מיון ועוד. לצד הביתנים יופיעו בכל ערב, להקות צבאיות על הבמה ולאחר מכן ירים למסיבה DJ צבאי.
מקום אחר לבני הנוער
תגיות:

מתחם "מקום אחר" לנוער המנוהל ומתופעל על ידי אגף הנוער ברשת המתנ"סים ועיריית אילת, החל לפעול מאמצע יולי (19.7) ומארח כאמור מידי ערב כ - 500 בני נוער מכל רחבי הארץ המגיעים לחופשה באילת. המקום פתוח בין השעות 21:30-03:00 והוא פעיל לאורך כל הלילה עד ל 19.8.21. מעבר לפעילויות במתחם ישנו מתקן שתייה של מים קרים, קרטיבים, חטיפים, משחקי קופסא, מוזיקה ועוד. כל זה על מנת לאפשר לבני הנוער חופשה מהנה ובטוחה.

 

עופרה בוארון – מנהלת אגף הנוער המלווה את התכנית כבר 16 שנים מציינת, כי גם השנה עברו צוות אגף הנוער ביחד עם מתנדבים (מלגאים של "קרן אילת") וסיירת הורים, הכשרה מקיפה בעבודת נוער במרחב הבלתי פורמלי ופעילים בשלוש גזרות עיקריות, בתוך מתחם האוהל, במתחמים הציבוריים בטיילת ובחופים ובאזורי הבילוי והמסיבות של בני הנוער. "תפקידם של עובדי הנוער להיות נוכחים עבור בני הנוער, ולאפשר שיח משמעותי ונכון עבור הנער בחופשה. במפגש הזה נפתחים הלבבות של שני הצדדים ומתרחש חיבור אמיתי ללא מחויבות וללא שיפוט אליו משתוקקים בני הנוער בגיל ההתבגרות" ציינה בוארון.

 

תכנית "קיץ בטוח באילת" נועדה לתת מענה לתיירות הנוער. המפגש של עובדי הנוער עם התיירים הצעירים מזמן שיח משמעותי ולעיתים אף מכונן בו הנער או הנערה משתפים בחוויותיהם בתקופת גיל ההתבגרות. במקרים לא מעטים נתקל הצוות בסיפור אישי כזה או אחר המצריך המשך קשר בקהילת המוצא של הנער. התוכנית יודעת לתת מענה גם במקרים כאלה ליצור המשך קשר ומענה מותאם לצרכי הנער. במקרים אחרים עובדי הנוער נותנים מענים וסיוע מיידי. "דווקא בתקופה זו, תקופת פוסט וגם בתוך קורונה, נוכחות עובד הנוער מקבלת משמעות נוספת בעיקר, כי המפגש הוא מפגש קרוב ומחבק בין אנשים" סיכמה בוארון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש