למה במלון דן לא משכירים מיטות שיזוף לאילתים?

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 10/6/2021 10:53 ● ערב ערב 3021
תושבי אילת שהגיעו לאחרונה לחוף מלון דן, הופתעו לגלות שעובד החוף לא מוכן להשכיר להם מיטות שיזוף ● שלט ללא סמל העירייה שמוקם על החוף מבהיר כי על פי הנחיות העירייה לא ניתן להניח על החוף מיטות שיזוף או להעניק שירות על החוף ● בשעה בה מופנים תושבי אילת לשבת על החול החם, אורחי המלון נהנים ממיטות ושירות עד לחוף ● ''זו אפליה שערורייתית'', אומר השבוע מוטי חרמון, תושב העיר שלא מבין את האיפה ואיפה ● ''אנחנו ביקשנו מהמלון להשאיר חצי מהחוף הזמני שניתן להם עד לסיום השיפוץ של החוף הרגיל, לטובת תושבי אילת שמעדיפים לא למקם על החוף מיטות שיזוף'', מסביר השבוע רמי בן דוד, מנהל אגף תיירות פיקוח וחופים בעיריית אילת, ששולל על הסף את האפשרות שבחלקו השני של החוף לא יינתן שירות לתושבי אילת ● ''נחדד את הפרטים מול הנהלת המלון'', הוא מבטיח ● מנהל המלון ליאור מוצ'ניק בתגובה: ''אם דברים כאלו קרו, אני מתנצל מראש, נדאג לתקן את הליקויים''
למה במלון דן לא משכירים מיטות שיזוף לאילתים?
במלון מבטיחים שמעתה גם לא אורחים יוכלו לשכור מיטות שיזוף בחוף. חוף דן הזמני

מאז נהרס חוף מלון דן לפני כשנה בסערה הדרומית הקשה שפקדה את העיר, ומאחר ולא נותר למלון שטח חוף לטובת אורחי המלון, העניקה עיריית אילת למלון דן חוף חליפי (עד לסיום שיקום חוף המלון), קטע חוף שנושק לחוף מלון הרויאל ביץ (חוף הזהב/מיקה לשעבר). עד כאן הכל טוב ויפה. אלא שממש לאחרונה גילו תושבי אילת שהגיעו לחוף וביקשו לשכור להנאתם מיטת שיזוף, כי מפעיל החוף מטעם המלון, לא מאפשר לתושבי אילת להשכיר מיטת שיזוף. 

 

"לא האמנתי למראה עיני"


אם לא די בכך, הרי ששלט שנקבע לאחרונה באמצע שטחו של החוף מבהיר: "על פי הנחיות עיריית אילת, אין באפשרותנו להניח מיטות שיזוף או להעניק שירות בחוף זה. מתנצלים על אי הנוחות הזמנית". את המצב החדש על החוף גילה ביום ראשון השבוע להפתעתו מוטי חרמון, תושב אילת וותיק, שנוהג מזה שנים לרדת לחוף המדובר. "בכל פעם אני מגיע, שוכר לעצמי מיטת שיזוף ונהנה", הוא מספר. אלא שביום ראשון האחרון כשהגיע לחוף וביקש לשכור כהרגלו מיטת שיזוף, הופתע לראות על החוף את שלט ההתנצלות והופתע לשמוע מעובד החוף כי בעקבות החלטת עיריית אילת, תושבי אילת לא יכולים עוד לשכור מיטות שיזוף על החוף. 
"לא האמנתי למראה עיני ולמה ששמעו אוזניי", מספר מוטי בכעס. "אנחנו אילתים אז איפה פה הבעיה? למה פתאום אנחנו לא מספיק טובים כדי לשלם על מיטת שיזוף ומה הקיפוח הזה? האמת, נפגעתי. מה גם שזה היה יום ראשון, יום של הגעות, החוף היה ריק ולא היה קורה כלום אם היו משכירים לי את המיטה האחת שביקשתי. הרי לא ביקשתי בחינם אלא ביקשתי לשלם עבורה. הרגשתי מושפל, שאני, כמו אילתים אחרים, צריך לשבת על החול החם. עוד יותר היה תמוה בעיניי שהעירייה, לה אנחנו משלמים ארנונה בכל חודש, היא זו שחתומה על המחדל הלא ברור הזה. הרי החופים הם ציבוריים. מי יכול למנוע מאיתנו שימוש בחוף כזה או אחר?", אומר חרמון שלא הסתפק בהסבר הזה ופנה לדבריו אל משרד מנהל מלון דן. "מנכ"ל המלון לא היה באותו יום במלון אבל גם בהנהלה וגם האחראי על החוף מטעם המלון הרגישו לא בנוח לומר לי שאלו ההנחיות הברורות שהתקבלו על ידי עיריית אילת. הם היו לגמרי בסדר, אדיבים ומסבירי פנים, אבל גם הם לא יכולים להתווכח כשמדובר בהנחיות מפורשות כטענתם מצד עיריית אילת", אומר חרמון. "מה יעוד נשאר לנו? בקרוב גם לא ירשו לנו לשחות בים", הוא מצר.

 

"אנחנו עושים רק מה שנדרשנו"


מבדיקת הסוגיה על ידי 'ערב ערב' עולה, כי אכן על החוף הזמני שניתן לשימוש מלון דן עד לסיום העבודות על שטח החוף המקורי, נקבע שלט שאומר כי לא ניתן למקם על החוף מיטות שיזוף או להעניק עליו שירות. כשביקשנו להבין מנותן השירות על החוף מטעם המלון מה פשר הדברים, הסביר העובד כי על פי בקשת עיריית אילת החוף הזמני נחלק לשניים וכי על חצי ממנו לא מאשרת העירייה למלון למקם מיטות שיזוף או להעניק שירות לתושבי אילת. כשביקשתי להבין האם אני כתושבת אילת יכולה להשכיר מיטת שיזוף בעלות הנדרשת בחציו השני של החוף ולקבל שם גם שירות עד החוף, ממש כמו שמקבלים אורחי מלון דן, הסביר לי עובד המלון כי שירותים אלו ניתנים לאורחי המלון בלבד. "אז מה זה אומר לגבינו האילתים, שאנחנו סוג ב'?", תהיתי בפני העובד שמשך בכתפיו והציע לי: "תבררי את הדברים מול עיריית אילת. אנחנו רק עושים מה שנדרשנו".

 

העירייה: "השירות ניתן לכולם"


רמי בן דוד, מנהל אגף תיירות פיקוח וחופים בעיריית אילת, מסר בתגובה כי: "בעקבות השיפוצים בחוף מלון דן העירייה איפשרה למלון להשתמש בחצי מחוף הזהב (מיקה לשעבר). האישור ניתן רק לחציו של החוף על מנת שהחצי השני יוותר נקי ופתוח ממיטות לטובת תושבי העיר שאוהבים להגיע אליו ולשבת עם הכסאות הפרטיים שלהם. כך שחצי של החוף עם מיטות שיזוף וחצי האחר של החוף בלי". בן דוד שלל על הסף את האפשרות כי תושבי אילת לא יכולים להשכיר מיטות שיזוף על חלק החוף של אורחי מלון דן והסביר: "המלון אמור להתנהל בדיוק כמו בכל מקרה של הקצאת חוף אחרת וכפי שהתנהלו עד כה בהקצאת החוף הסגור כעת לעבודות. כמובן שאדאג להבהיר להם את הנקודה ולחדד בפני הנהלת המלון את הנושא. בכל אופן מדובר בפתרון זמני שנובע מתוך אילוץ. בזמן הקרוב יחזור המלון להקצאת החוף הרשמית שלו. בכל החופים הציבוריים באילת השירות ניתן לכולם".

מנכ"ל מלון 'דן' אילת ליאור מוצ'ניק מסר בתגובה: "אנחנו מצויים במהלך עבודות לשדרוג החוף הקבוע שלנו ובאופן זמני קיבלנו לשימוש חלק קטן מחוף הזהב. מטבע הדברים הורדנו אליו מעט מיטות שיזוף ועדיין, כל החופים הינם חופים ציבוריים. אם מישהו לא יכל להשכיר מיטת שיזוף על החוף הזמני שלנו אני מתנצל מראש ומבהיר בזאת שכל אדם, אם הוא אורח המלון או לא, שיבקש להשכיר מיטה על החוף שבאחריותנו, יהיה זכאי לעשות כך".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת