הפתעה בבחירות לתפקיד יו''ר הסתדרות המורים באילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 10/6/2021 11:02 ● ערב ערב 3021
רוב קולות מוחץ לסיגל מלכה, מורה בבית הספר 'הרי אילת', בבחירות שהתקיימו לאחרונה לתפקיד יו''ר הסתדרות המורים בעיר ● מלכה גברה על יריבתה, אילנית דוד, שכיהנה בתפקיד בארבע השנים האחרונות ● דוד קיבלה רק 86 קולות מתוך 520 המצביעים באילת ● מקורביה של דוד לא הסתירו את אכזבתם וטענו כי מדובר בזיופי קולות ברורים ● ''אנחנו למעלה מ– 300 פעילים למען דוד בעיר'', זה לא הגיוני ● דוד עצמה שוקלת אפשרות להגיש תלונה במשטרת אילת: ''אני עצובה כמורה במערכת החינוך, כאמא לתלמיד במערכת, כאזרחית וכאדם''
הפתעה בבחירות לתפקיד יו''ר  הסתדרות המורים באילת
יפה בן דוד וסיגל מלכה (במרכז) בעת ביקורה של בן דוד באילת ● צילום: לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים

הידיעה כי אילנית דוד, מי ששימשה בארבע השנים האחרונות כיו"ר הסתדרות המורים באילת והייתה מוערכת על צוותי ההוראה בעיר, לא זו בלבד שהפסידה ליריבתה על התפקיד- סיגל מלכה, אלא עוד ברוב קולות מוחץ, התקבלה בעיר בהפתעה גדולה. על פי הנתונים, בעוד שמלכה קיבלה 434 מקולות המצביעים בעיר הרי שדוד נאלצה להסתפק ב- 86 קולות בלבד. 
מלכה רצה במסגרת סיעת אמ"יף בראשה עומדת יפה בן דוד. בפוסט שפרסמה לפני הבחירות כתבה: "יש לי אמון מלא במנהיגות האמיצה של יפה בן דויד וביכולתה לקדם את אנשי החינוך בכלל, ובאילת בפרט. בכוונתי להוביל את הסניף בנחישות ועם הרבה אהבה. לתת לצוותים החינוכיים מענה מקצועי, לקדם ולהעצים אותם. להצמיח מנהיגות מקומית איכותית ולספק לעובדי ההוראה והגמלאים תכניות העשרה וליווי בכל תחומי העשייה. נעשה זאת יחד ביושרה, שקיפות ודיאלוג פתוח ושוטף". 
שבוע לפני הבחירות ביקרה באילת יפה בן דוד שאמרה במהלך ביקורה: "בכל ביקור הנוף שונה, הכיתות אחרות אבל דבר אחד נשאר זהה – האהבה הענקית של המורים לתלמידים, תחושת המסירות והמחויבות לחינוך איכותי, משמעותי ופורץ דרך. יחד עם יו"ר אמ"י באילת, סיגל מלכה ביקרתי בבתי ספר בעיר בהם "הרי אילת", "ים סוף", "גלים" ו"מצפה ים". שמחתי לפגוש בצוותים, לשמוע מהם על עבודתם ולשוחח איתם על המטרות העתידיות שלנו. לסיגל ידע מקצועי עשיר, ניסיון מוכח ורצון אמיתי להיטיב עם עובדי ההוראה והגמלאים. אני סמוכה ובטוחה שהיא תוביל את הסניף בנחישות וברגישות".

 

"זה לגמרי לא הגיוני"


"זה לגמרי לא הגיוני", אמרו השבוע מקורבים לדוד. "הייתה לה תמיכה אדירה לאורך כל הדרך בקרב צוותי ההוראה בעיר ולמעלה מ– 300 פעילים בשטח. אם הייתה מפסידה בהפרש של קולות בודדים, ניחא, אבל תבוסה כזו מדליקה נורה אדומה". תלונה זו של מקורביה של דוד, מתווספת לידיעות שהתפרסמו השבוע על אפשרות לזיופי קולות שנרשמו בבחירות להסתדרות במקומות שונים בארץ. 
זו גם הסיבה שבאילת היו מי שדיברו על אפשרות לזיופי קולות. אילנית עצמה שוקלת עדיין את הנושא ואת האפשרות להגיש תלונה במשטרת מרחב אילת בגין זיופים. "אני בטוחה שבאילת הכל עבד כמו שצריך", אומרת אילנית. "אם היה זיוף הוא נעשה במרכז. יש הפסד הגיוני ויש הפסד לגמרי לא הגיוני ממש כמו זה".

 

את כועסת על סיגל?


"אנחנו אנשי חינוך. מפתיע אותי איך לא נדלקה אצלה נורה אדומה? היא הרי ידעה מה יחסי הכוחות, מה השטח אומר, הרי אנשים אמרו לה בפרצוף בבתי הספר מה הם חושבים ולמי הם מצביעים. הרי רק בבית הספר גלים בו אני מלמדת יש מעל 30 מורים, אז מה לא הייתי מביאה יותר קולות? היו לי צוותים, וועדים, אנשי שטח, כל אלו עבדו עלי? אני לא כועסת עליה כי לא היא עשתה את זה, אבל היא יודעת את האמת ואם היה לה מוסר פנימי של אשת חינוך היא הייתה צריכה לדבר. אני לא כועסת. אני עצובה כמורה במערכת החינוך, כאמא לתלמיד במערכת, כאזרחית וכאדם. במלך כל סוף השבוע קיבלתי עשרות טלפונים מתומכים שלי שהתקשרו לתמוך והבהירו לי שהם הצביעו עבורי ואולי גנבו את הקול שלהם".

עד לסגירת הגיליון אילנית טרם החליטה האם להגיש תלונה במשטרת אילת בטענה לזיופי קולות.


פנינו לקבל את תגובת סיגל מלכה לטענות המועלות ואולם סיגל העדיפה בשלב זה שלא להגיב.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש