זהירות גשרים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: מירב לוי דיאמנט ● 4/6/2021 09:22 ● ערב ערב 3020
שנה וחצי אחרי שגרמי המדגרות שמובילים מהחוף אל המים, בשטח שבין קניון מול הים למלון אריאה נפגעו מהסערה הגדולה, החליטו לאחרונה בעיריית אילת לסגור את הגשרים לשימוש, לא לפני שחייל נפצע במקום ● אלא שבפועל השילוט הוסט, הרוחצים משתמשים במדרגות המסוכנות וזה רק עניין של זמן עד לפציעה הבאה ● ''לא ברור לי למה ממתינים בעירייה?'', תוהה אסף רוזנטל, תושב אכפתי שהתריע כבר מזמן, אבל בעירייה לא מיהרו לפעול, ''מן הראוי שאם הם לא ממהרים לטפל בבעייה, לפחות שידאגו שהמדרגות המסוכונת יהיו סגורות הרמטית'', הוא מתריע
זהירות גשרים
הגשרים הפכו למפגע מסוכן יותר מסלעי החוף

לפני כשנתיים, לאחר פציעות חוזרות ונשנות של רוחצים שביקשו להיכנס למים באזור שבין קניון מול הים למלון אריאה, תוצאה של האבנים החדות על קו הכניסה למים, הקימה עיריית אילת ארבעה גשרים שמובילים בבטחה את הרוחצים אל תוך המים. אלא שאז התברר כי המדרגות שמתכסות שכבת אצות הופכות למחליקות ושוב מסכנות את שלום הרוחצים. 

 

הסערה הרסה הכל


או אז פנה אסף רוזנטל, תושב אכפתי, אל המוקד העירוני, העיר את תשומת לב הנוגעים בדבר וכמי שהוא עצמו נוהג לשחות באזור, התריע מפני הסכנה הצפוייה מהחלקה על המדרגות. "אחרי כמה פניות דאגו בעירייה לסדר משטחים מחוספסים על המדרגות, מה שמנע את ההחלקה", הוא מעדכן. אלא שאז הגיעה הסערה הדרומית הגדולה שהחריבה שטחים גדולים על שפת הים וגם גרמי המדרגות נפגעו. "בחלק מהמקומות מדרגות נעלמו, מעקות התעקמו ושוב המדרגות הפכו מסוכנות לרוחצים", מעדכן אסף ששוב לא נשאר חייב ופנה למוקד העירוני ולגורמים בעירייה כשהוא מתריע כי מצב מדרגות הכניסה למים בכי רע וכי חשוב ומומלץ לתקנן. 
"פניתי כמה וכמה פעמים והתרעתי, אלא שבאילת כמו באילת, עד שלא קורה משהו אף אחד לא ממהר לפעול", הוא מספר, כך קרה שבעוד שבעירייה לא פעלו לתקן את המדרגות הפגומות, לפני כשבועיים החליק על אחד מגרמי המדרגות חיל בחופשה שנפצע והובהל באמבולנס לבית החולים 'יוספטל' לקבלת טיפול. אסף אמנם לא יודע מה מצבו של החייל, אבל דבר אחד ברור- בעיריית אילת חיכו קצת יותר מדי זמן עד לתיקון הדרוש כשהכתובת כבר הייתה על הקיר. כך או כך, למחרת הפציעה מיהרו בעיריית אילת למקם מחסומים בכניסה לגרמי המדרגות המובילים אל הים, לצד שלט האוסר את העלייה והשימוש במדרגות. 

 

 

"השילוט היה בעיקר כסת"ח"


אלא ששבועיים עברו מאז סגירת המדרגות ובפועל לא זו בלבד שלא נעשות במקום עבודות לתיקון הליקויים, אלא שרוחצים שביקשו לעלות על המדרגות כדי להגיע אל המים כבר גררו את מחסומי העלייה, הפכו את השלטים ובאין משגיח והפרעה, חזרו הגשרים לשמש את קהל הרוחצים, שחלקם כלל לא מודע לסכנות שבמקום או לאיסור העירייה להשתמש בהם. "ברור שלא פשוט לתקן את המדרגות האלו וצריך שפל כדי לבצע את המשימה", אומר השבוע אסף שעוקב בדאגה אחר המתרחש במקום. "כך או כך, השילוט היה בעיקר כסת"ח עבור העירייה שלא ממש מטפלת ולא ממהרת לתקן את המדרגות. בלי המדרגות קיימת בעייה להיכנס למים, בשל קו האבנים החדות על שפת המים, מה שעלול לפצוע את הרוחצים, הלא לא בכדי בחרה העירייה לבנו תאת הגשרים המובילים למים. חמור מאוד שבמצב הנתון בו העירייה חסמה את העלייה לגשרים, אף אחד מטעמה לא טורח להגיע למקום, לבדוק ולמקם שוב את שלטי האזהרה והמחסומים שקוראים לקהל הרוחצים שלא להשתמש במדרגות. תמוה בעיניי היכן הפקחים שאמורים להיות בשטח? ולמה בעיריית אילת ממתינים לפציעה הבאה כדי שמישהו יואיל בטובו לרדת למקום ולהסדיר שוב את הדברים?", אומר אסף.

עד למועד סגירת הגיליון לא התקבלה תגובת עיריית אילת


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת