בעקבות עתירת חוף ממן: עיריית אילת תשיב את תכנית הטיילת החדשה לדיון בוועדה המקומית

מאת: רותם נועם ● צילום: רותם נועם ● 28/5/2021 08:48 ● ערב ערב 3019
לאחר ששמעה את עמדת ביהמ''ש, הסכימה עיריית אילת להשיב את הדיון בתכנית הבינוי החדשה של רצועת החוף של אילת למליאת הוועדה המקומית, וזאת על מנת לאפשר לבעלי חוף ממן באילת לטעון כנגד התכנית, הפוגעת, לטענתם, בזכויותיהם ● בכך התייתר הצורך בהמשך העתירה שהגישו בעלי החוף ● שלא ויתרו מצדם על תביעת הדיבה שהגישו כנגד ראש העירייה על סך 2.5 מיליון שקל
בעקבות עתירת חוף ממן: עיריית אילת תשיב את תכנית הטיילת החדשה לדיון בוועדה המקומית
בעלי החוף יקבלו את יומם בפני הוועדה המקומית

ביהמ"ש נעתר לדרישתו של יצחק ממן, בעליו של חוף ממן באילת, שעתר כנגד החלטת המליאה של עיריית אילת לאשר את תכנית הבינוי החדשה של חופי העיר, שהכין משרד האדריכלים מייזליץ כסיף רויטמן, זאת לאחר שנמנעה ממנו זכות השימוע, כמי הטוען לפגיעה בזכויותיו בגין התכנית החדשה. 
ממן, עתר בדצמבר 2020 לבית המשפט לעניינים מנהליים כנגד הוועדה המקומית לתכנון ובנייה ועיריית אילת, ודרש כי בית המשפט יורה על ביטול החלטת הוועדה המקומית שאישרה את תכנית בינוי ושיפוץ חופי אילת בעקבות הסערה שפקדה את העיר בחודש מרץ השנה. 
עיקר קצפו של ממן, והחברה שבבעלותו - תיירות מסחר ונופש בים האדום בע"מ - יצא על החלטת העירייה להורות על הריסתה של סככת צל גדולה שהוקמה בסמוך לעסקו, במסגרת התכנית החדשה. כן קובל ממן על ההחלטה לבנות שביל בטון על קו המים וכן על ההחלטה לפנות את הבולדרים הקיימים כיום במיקום זה וכן להרחיק את השמשיות במקום למרחקים של 4 מ' זו מזו.
בהחלטתו קבע ביהמ"ש לעניינים מנהליים בבאר שבע, מפי השופטת חני סלוטקי, כי התכנית תושב בהסכמת הצדדים למליאת הוועדה המקומית, תוך מתן זכות טיעון לבעלי החוף, יצחק ממן, כאשר כל צד שומר על טענותיו. בכפוף לכך נמחקה העתירה ללא צו להוצאות.

 

תביעת הדיבה תמשיך


הליך אחר שלא ימחק עם זאת, היא תביעת הדיבה שהגיש ממן כנגד ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי, בסכום של 2.5 מיליון שקל. בעלי החוף טוענים כי יצחק הלוי הוציא דיבתם במהלך דיון שנערך בתכנית שיפוץ טיילת החוף הצפוני, זאת משום שקבלו על שינויים שנערכו בתכנית הטיילת החדשה. ביהמ"ש אמנם הציע כי התביעה תמחק לצורך "קרוב הלבבות", אך הצעתו נדחתה על ידי ממן, ובעירייה הסכימו להשיב את הדיון בתכנית לוועדה המקומית מבלי להתנות את הדבר במחיקת הליך הדיבה. 


בכתב התביעה שהוגש בינואר 2021, טוענים בעלי החוף והחברה שבבעלותם - תיירות מסחר ונופש בים האדום בע"מ, כי במסגרת ישיבת המליאה שנערכה בעיריית אילת ב-14.10, בניהולו של ראש העירייה, אמר זה את הדברים הבאים: "...הכבשת וגם ירשת...(הוא) בלבל להרבה אנשים את הראש. לשאלתו של חבר המועצה יניב חנו, אישר כי העירייה שילמה עבור סככת החוף. עוד האשים יצחק הלוי את ממן כי הוא עושה מה שהוא רוצה "...זה היה כבר לפני 10 שנים כבר אז מנהל מקרקעי ישראל היה צריך לפנות אותו".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש