בעלי חוף ממן תבעו את מאיר יצחק הלוי על 2.5 מיליון שקל

מאת: יצחק נועם ● 29/1/2021 11:41 ● ערב ערב 3002
לאחר שהגישו עתירה מינהלית לביטולה של החלטת וועדת המליאה שאישרה את תכנית הטיילת החדשה ● הגישו בעלי חוף ממן תביעת דיבה נגד ראש עיריית אילת בטענה כי לא רק שכינה אותם בכינויי גנאי אלא אף שיקר והטעה את חברי הוועדה על מנת לקבל את תמיכתם בתכנית
בעלי חוף ממן תבעו את מאיר יצחק הלוי על 2.5 מיליון שקל
סככת המריבה בחוף ממן

החברה המפעילה את חוף ממן באילת ובעליה, תבעו השבוע את ראש העירייה מאיר יצחק הלוי בסכום של 2.5 מיליון שקלים בגין הוצאת דיבתם. בעלי החוף טוענים כי יצחק הלוי הוציא דיבתם במהלך דיון שנערך בתכנית שיפוץ טיילת החוף הצפוני, זאת משום שקבלו על שינויים שנערכו בתכנית הטיילת שהכין משרד האדריכלים מייזליץ כסיף רויטמן. התובעים הגישו בחודש שעבר עתירה מינהלית נגד העירייה, המבקשת לבטל את תכנית הטיילת.

 

"הכבשת וגם ירשת"


בכתב התביעה שהוגש השבוע, טוענים בעלי החוף והחברה שבבעלותם - תיירות מסחר ונופש בים האדום בע"מ, כי במסגרת ישיבת המליאה שנערכה בעיריית אילת ב-14.10, בניהולו של ראש העירייה, אמר זה את הסקים הבאים: "...הכבשת וגם ירשת...(הוא) בלבל להרבה אנשים את הראש. לשאלתו של חבר המועצה יניב חנו, אישר כי העירייה שילמה עבור סככת החוף, עוד האשים יצחק הלוי את ממן כי הוא עושה מה שהוא רוצה "...זה היה כבר לפני 10 שנים כבר אז מנהל מקרקעי ישראל היה צריך לפנות אותו".
יצחק הלוי קידם באותה ישיבת מועצה את תכנית הטיילת החדשה, במסגרתה הורתה העירייה על הריסתה של סככת צל גדולה שהוקמה בסמוך למסעדת החוף שבבעלותם. כן קובל ממן על ההחלטה לבנות שביל בטון על קו המים וכן על ההחלטה לפנות את הבולדרים הקיימים כיום במיקום זה וכן נגד ההחלטה להרחיק את השמשיות במקום למרחקים של 4 מ' זו מזו  כן עלתה טענה לחיוב ארנונה כפול בגובה מיליוני שקלים, בגינו נשקל הליך משפטי. גם דבר הוצאת הדיבה הוזכר באותה עתירה וכעת הוא מבשיל לכדי תביעה נפרדת, בגובה 2.5 מיליון שקלים.

 

"מותר להציב מיטות שיזוף ושולחנות"


התובעים טוענים כי דבריו של ראש העירייה בישיבה חוזקו על ידי היועמ"ש לעירייה עו"ד דפנה ישראלי, אשר אמרה: "הוא לא בנה את הסככה" אמירות אלה של ראש העירייה והיועמ"ש גרמו לטענת התובעים להטעיית חברי הוועדה וזאת על מנת שיקבלו החלטה שהולמת את רצונותיו של ראש העירייה. התובעים טוענים כי המדובר בשקרים וסילוף עובדות כמו גם באמירות גנאי, זאת משום שלדבריהם הסככה נבנתה בהיתר שניתן בסוף 1999 טרם בנייתה, כן מציינים התובעים הסכם פשרה שנחתם בינם ובין העירייה בו הוסדר נושא הסככה, טענה נוספת מתייחסת להסכם הפעלת החופים עליו חתומה החברה המפעילה את החוף, המתיר להם להציב כסאות ושולחנות ומיטות שיזוף בשטח החוץ, כמו גם בסככה. לסיכום טוענים התובעים כי הם מחזיקים ברישיון עסק כדין וכי מימנו את הקמת הסככה מכספם.

ממאיר יצחק הלוי ועיריית אילת לא התקבלה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש