נפטר זקן עורכי הדין באילת

מאת: ● 9/4/2021 10:57 ● ערב ערב 3011
עו''ד יוסף (יוז'ו) קפיטולניק, זקן עורכי הדין באילת, נפטר והוא בן 90 ● קפיטולניק שהתגורר באילת מאז 1971 הקים בעיר משרד עו''ד ונוטריון, בו עבדו שני ילדיו רחלי קפיטולניק מכטינגר וגילי קפיטולניק ז''ל שנפטר ב-2015, בגיל 51, ממחלה קשה ● צחי דקל, ספד ליוסף, שכונה בפי כל יוז'ו, ז''ל, בפוסט מרגש: ''איש ענק היה, שהיה חלק מהעיר ומנוף חיי כמו רבים אחרים שאינם עוד''
נפטר זקן עורכי הדין באילת
יוסף קפיטולניק ז
תגיות: עורכי דין

 

בשורות עצובות- עורך דין קפיטולניק- יוג'י- כבר לא איתנו", כתב הבוקר צחי דקל, בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, "איש ענק היה, שהיה חלק מהעיר ומנוף חיי כמו רבים אחרים שאינם עוד.
זכיתי להכיר אותו ואת משפחתו המדהימה והנדירה. לאחרונה, התמזל מזלי  ויוג'י היה מבין לקוחותיי שאהבו את הגפילטע שלי שהזכיר לו את בית אמא וילדותו ומבחינתי לא הייתה הערכה או תמורה טובה מזאת שכן אני יודע מהי המשמעות של זכרונות ילדות ועד כמה הם מלווים ומעצבים אותנו כל חיינו. איש מיוחד, מלומד, בעל חוש הומור ואהבת חיים למרות מה שעבר וחווה בעשור האחרון- המחלה, הזקנה והאובדן. מה שהכי נגע בי ואני חייב לציין אותו, היא המסירות שרחלי, ארז ושאר בני המשפחה הרעיפו על יוג'י.. רבות ראיתי אותם יושבים לצידו בחוף הדקל,  באירועים ובמקומות כאלו ואחרים ונפעמתי. כמה אהבה ותשומת לב הרעיפו עליו בשנים שהכי היה צריך אותם.. "אל תשליכני לעת זקנה" זה היה המוטו וזאת הייתה הדרך. התרגשתי, אהבתי, כיבדתי והערכתי את בני המשפחה המופלאה הזאת. ליבי איתם וכאבי מלווה אותם שכן כאב הפרידה מיקירינו אינו פוסח על איש מאיתנו ומלווה אותנו עד יום מותינו. סדר הפסח האחרון היה הפעם האחרונה שמשפחת קפיטולניק/מכטינגר, זכו לשבת עם אבא. עצוב וקשה אבל הידיעה שהאיש הזה זכה לכל כך הרבה אהבה ותשומת לב בימיו האחרונים, מקלה במקצת. חיבוק למשפחה הנהדרת והיה שלום יוג'י, מסור ד"ש לאבא שלי ואיחוד נפלא עם גיל ויעל רעייתך הנפלאה זיכרונם לברכה".

 

הפלמחניק שעלה מפולין

 

 

באתר פלמ"ח נכתב על עו"ד קפיטולניק כי נולד בעיר לודז' בפולין ב-20 ביולי 1930. עלה ארצה עם הוריו ומשפחתו בהיותו בן ששה חודשים. המשפחה התגוררה בתל-אביב שם גדל. למד בגן ילדים, למד בבית ספר עממי ולאחר מכן בגימנסיה. בהיותו בן 17 שנה כאשר למד במחלקה השביעית בגימנסיה, רשמו על הלוח את המשפט הבא: "לא רוצים ללמוד היסטוריה רוצים לעשותה". בסוף שנת 1947 עזב את הלימודים והתגייס לפלי"ם ביחד עם חברי תנועתו "התנועה המאוחדת", הכשרת נווה-ים אלומות. הואיל ובפלי"ם לא שותף בפעילות ממשית "ערק" לפלמ"ח והצטרף לגדוד הראשון, פלוגה ג' - על-מנת להשתתף בקרבות ושינה את שמו ל"מענית". עבר קורס סיירים בג'וערה בפיקודו של גנדי. בפלמ"ח היה לוחם. לחם בכמה קרבות בשילטה - ברפילייה, במסגרת סיירים [כיום סיירת] ופעל בביטחון שוטף בנגב הנצור עד לכיבוש באר-שבע ושחרור הנגב, שבהם השתתף עד לסיום קרבות תש"ח. לאחר תום הקרבות עבר לשרת בחיל הים והיה מוצב על ספינה שפעלה עם שייטת 13. בחיל הים שימש כמדריך תותחנות. כאשר השתחרר הוצב במילואים בחיל רגלים בחטיבה 7. בשירות מילואים עבר קורס קצינים בהתנדבות וכאשר השתחרר נשא דרגת רב-סרן. יוסף זכאי לענוד את האותות הבאים: אות הקוממיות, אות מערכת סיני, אות מלחמת ששת הימים, אות מלחמת יום הכיפורים. פעילות אזרחית: לאחר השחרור מצה"ל השלים לימודיו וקיבל תעודת בגרות. את לימודי המשפטים החל בשנות החמישים בבית הספר הגבוה למשפט ולכלכלה וסיים את לימודיו באוניברסיטה של תל-אביב, שם קיבל את התואר .L.L.B . לאחר שהתמחה אצל עורכי דין קיבל את הרישיון לעבוד כעורך דין ביום ה-30.7.1958. בשנת 1971 עבר ביחד עם משפחתו לאילת ושם פתח משרד עורכי דין ונוטריון. שימש במשך כמה שנים כיועץ חיצוני לעיריית אילת. במשך כמה שנים היה הנוטריון היחידי באילת. מתקופת ירידת המשפחה דרומה ועד ימינו, יוסף מתגורר באילת ביחד עם בנו, בתו ונכדיו. עוסק במשרדו כעורך דין עם בנו גיל קפיטולניק ועם בתו רחלי קפיטולניק-מכטנגר, שניהם עורכי דין מדופלמים. יוסף קפיטולניק חי ומתגורר בעיר אילת.

 

קפיטולניק יוסף יוז'ו

 

בן מרדכי

נולד בפולין

ב-20/7/1930

עלה ב-1931

גוייס ב-1947

יחידותהגדוד הראשון, פל' ג', חטיבת יפתח

בהכשרת נווה-ים - אלומות

תפקיד אחרוןלוחם

שוחרר ב-1949


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

 

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש