מצעד החידושים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 14/3/2021 09:47 ● ערב ערב 3008
כשאתם עוברים ליד פחי האשפה ברחוב ומסובבים את הראש, הם דווקא מעמיקים בחיפוש ♦ אוהבים את האתגר ואת היצירתיות שבהפיכת הזבל של האחד לאוצר של האחר? ♦ קבלו את מצעד החידושים הלוהט של תושבי אילת שהפכו סתם אביזרים לחפצים ראויי ערך לשימוש
מצעד החידושים

מה המשותף לאתי אברהם - מאבחנת דידקטית, להילה שי - נגרית במשרה מלאה, לסוניה מיתר - עובדת בפרויקט נדל"ן, אסתי אדרעי - אמנית רב תחומית, אורגד בן שושן ויעל זינו, מובטלת? 
כולם אוהבים לחדש פריטי ריהוט שהם מוצאים ברחוב. קבלו את לקט החידושים הלוהטים:


 

אורגד בן שושן

 

1- תופים שהפכו למתלה דקורטיבי לבקבוק יין וכוסות.
2- ענף עץ מהוקצע שהפך לגוף תאורה דקורטיבי.
3- תוף של מצעדים שהפך למתקן דקורטיבי מואר.


איש טכנאי של הסאונד במלון מלכת שבא. בימי החל”ת גילה שיש לו הרבה זמן לאסוף פריטים ברחוב ולחדש. “זה לראות חפץ ולחשוב איך הוא יכול להראות”, הוא מסביר את התחביב. ומה הוא עושה עם החידושים? חלק מוכר אבל מהרבה מתקשה להיפרד ושומר אצלו בבית.סוניה מיתר

 

1- שולחן סתמי שהפך לשולחן משחק לגו.
2- כסאות בר נטושים שהפכו לכסאות בר חדשניים.
3- שידה ישנה קיבלה צבע וחיים חדשים.
4- כסאות מרופטים שהפכו לכסאות מעוצבים.


עובדת בתחום האדמיניסטרציה בפרוייקט נדל"ן 'בראון 42', אוהבת לגלות את הפוטנציאל שטמון בחפצים שזרוקים ברחוב. משייפת ומייצרת במפרסת דירתה. משאירה את רוב התוצרים אצלה בבית וחלק מעבירה לחברים. את חידוש הרהיטים שהיא מוצאת היא מגדירה כתחביב לכל דבר.


 

הילה שי

 

1-    בסיס לשולחן שקיבל חיים חדשים והפך לשולחן לכל דבר.
2-    כסא מלכותי שהיה הרוס וקיבל לוק חדש


נגרית והנדימנית במשרה מלאה שגילתה את אהבתה לחידוש רהיטים עוד כשחיה בארצות הברית ומצאה שם הרבה רהיטים יפים שאנשים זרקו. מאז היא הפכה כיוונה לחדש ולמחזר רהיטים למקצוע ואגב כך גם פתחה את העסק שלה. אתי אברהם

 

1-    כסא נדנדה לחצר שנמצא הרוס ועבר שדרוג.
2-    כסא מפורק לפינה ישיבה שקיבל לוק חדש.


מאבחנת דידקטית ומורה לאסטרטגיית למידה (הוראה מתקנת), פנסיונרית משרד החינוך, אמנית, מפסלת, מחדשת רהיטים ומעצבת שלקחה את התחביב הזה שלה צעד קדימה מרגע שחברה לקבוצת הג'אנקיה בפייס. אוהבת למצוא 'מציאות' ברחוב, לשייף, להנדס ולהעניק להן מראה חדש ומשכנע. "עם הרבה שיוף, צבע וריפודים אפשר להעניק לרהיטים שנזרקו לוק של מיליון דולר", היא אומרת.


 

אסתי אדרי 

 

1-    גיטרה שהפכה לתכשיט עיצובי.
2-    כסא ושידה סתמיים שקיבלו בזכות צבע ועיטורים לוק משכנע.


אמנית רב תחומית שעוסקת בעיצוב תכשיטים, מציירת, עושה פסיפסים, מעבירה סדנאות ותמיד מוצאת זמן להתנדבות. עבורה חידוש הרהיטים זה עוד שלב במימוש העצמי שלה ובגילוי מי זו באמת אסתי. "הציפור שישבה אצלי בבטן עוד מגיל ילדות יצאה החוצה ואני נותנת לה לעוף", היא מסבירה. את התוצרים החדשים משאירה אצלה או מחלקת לקרובים אליה.


 

יעל זינו 

 

1-    שרפרף הרוס שהפך לשרפרך מקסים.
2-    שידה שנמצאה בפח והפכה לשידה שימושית.


ממובטלי הקורונה שמנצלת את שעותיה הפנויות לתחביב חידוש הרהיטים. "אני נהנית למחזר דברים ועושה את זה בכייף רב. כשאני נמצאת שעות בבית, זו תעסוקה שמעבירה לי את היום". את התוצרים היא מחלקת באהבה לנצרכים וחלק מהם משאירה קרוב אליה.

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש