הורשע בעל הכלב שתקף פעיל למען בעלי חיים

מאת: איציק נועם ● 26/2/2021 13:10 ● ערב ערב 3006
ביהמ''ש השלום בבאר שבע הרשיע השבוע בעל כלב מאילת שתקף את עו''ד יהונתן רבינוביץ בעת שביקש לברר האם לכלב הקשור יש מים ● מאז הגשת כתב האישום ועד להכרעה חלפו שש שנים ● וזו ניתנה רק לאחר שעו''ד רבינוביץ הגיש שתי תלונות על התמשכות ההליכים והתנהלות השופט ג'ורג' אמוראי ואלו נמצאו מוצדקות
הורשע בעל הכלב שתקף  פעיל למען בעלי חיים
הותקף וספג עינוי דין. עו

ביהמ"ש השלום בבאר שבע הרשיע השבוע (א') אדם בשני סעיפי תקיפה סתם ובעבירת איומים, לאחר שקיבל את עדותו של המתלונן בפרשה, עוה"ד יהונתן רבינוביץ , המוכר גם כפעיל למען בעלי חיים. כתב האישום הוגש אמנם כבר בפברואר 2016 ואולם התמשכות הליכים בלתי סבירה הובילה לשתי תלונות שהגיש עוה"ד רבינוביץ, האחת, לנציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות במשרד המשפטים והשניה לנציב תלונות הציבור על השופטים, כנגד השופט הבכיר ג'ורג' אמוראי מביהמ"ש השלום בבאר שבע. שתי התלונות נמצאו מוצדקות.

 

דחף ואיים


מהכרעת הדין עולה כי בחודש אפריל 2016 באתר בניה באילת, קילל הנאשם את רבינוביץ’ על רקע ויכוח שהתקיים בין השניים על רקע דאגתו של רבינוביץ לשלום כלבתו של הנאשם. לדברי רבינוביץ:  "הבחנתי בכלבה שמתהלכת באתר בניה, בשיא הקיץ, כאשר נראה כי היא סובלת מצמא, בסמוך לטרקטור אשר ביצע עבודות חפירה. מתוך דאגה לאותה כלבה הגעתי למקום, והתקרבתי לכלבה, ושאלתי את העובד בטרקטור אם הוא יודע למי שייכת הכלבה, כאשר השיב לי כי היא שלו, שאלתי אותו אם יש לה מים ומנקודה זו הוא החל לאיים ולתקוף". כאמור תקף האיש את רבינוביץ, דחפו ואיים עליו. הנאשם טען כי רבינוביץ השיג גבול לתוך אתר בניה בו עבד והחל לשאול אם נותנים לכלב לשתות ובשלב מסוים החל לאיים, להיצמד אליו ולמנוע ממנו לעזוב את המקום. כאמור קיבל ביהמ"ש את עדות המתלונן שלוותה בהקלטות שביצע מאירוע התקיפה וציין כי עדות הנאשם איענה מתיישבת עם ההיגיון וכי העובדה שעזב את המקום כשנודע לו שהמשטרה בדרכה, מעידה על תחושת אשם. 

 

"קביעות ביהמ"ש הזויות"


עם זאת ביהמ"ש ציין גם את חלקו של רבינוביץ באירוע שנכנס למקום עבודתו של האיש, התריס כלפיו והאשימו בהזנחת וסיכון כלבתו של הנאשם. "המתלונן, שהינו עורך דין במקצועו, פעל בצורה מתריסה כלפי הנאשם וגרם להתלהטות הרוחות במקום. על עוצמת הכעס והאשמות שליוו את האירוע ניתן היה להתרשם מעדות הנאשם ומעדות המתלונן. אין בין הנאשם לבין המתלונן היכרות מוקדמת ותמוה מדוע בחר המתלונן, להתעמת עם הנאשם במקום לדאוג לכלבה. לא נטען ולא הוכח כל טענה ביחס להזנחת הכלבה על ידי הנאשם ובית המשפט התרשם, כי המדובר היה בתחושתו הסובייקטיבית של המתלונן בלבד". טענה להגנה עצמית שהעלה הנאשם נדחתה על ידי ביהמ"ש. טרם נגזר דינו של התוקף.

בתגובה לפסק הדין מסר עוה"ד יהונתן רבינוביץ: "למרות הרשעת התוקף על ידי ביהמ"ש בתקיפתי ובאיומים כלפי, קביעות ביהמ"ש ביחס להתנהלותי במקרה זה הזויות, חסרות כל הגיון ויש בהן כדי להתריע אזרחים אשר מבקשים רואים בעל חיים במצוקה ומבקשים לברר את מצבו...צר לי כי ביהמ"ש קבע קביעות מופרחות שאין בינם לבין המציאות דבר וחצי דבר, קביעות מעין אלו גורמות לחוסר אמון במערכת המשפט. מובן כי גם להבא אמשיך לפעול בדיוק כפי שפעלתי במקרה זה".

 

תלונה על התמשכות הליכים


פרשה זו הולידה שתי תלונות שנמצאו מוצדקות כנגד התמשכות ההליכים, שכאמור ארכו שש שנים, כבר ב-11.8.20 התקבלה החלטת נציבות תלונות הציבור על מיצגי המדינה בערכאות של משרד המשפטים, התביעה הסכימה כי אכן ההליך נמשך יתר על המידה אך הפנו את האצבע המאשימה אל השופט, בהחלטת הנציבות נכתב, בין היתר, "אכן מצטיירת תמונה מטרידה ביותר...עיכוב קיצוני כזה עלול להשפיע על אופן ניהול הדיון ואיכותו לנוכח חלוף השנים", הנציבות הדגישה את החשיבות שבמיצוי הליכים דווקא במקרים בהם מדובר בקורבנות אלימות, "יש איפה לברך את התביעה על כוונתה לבקש קידום בירורו של התיק, עם זאת, יש להצר לא פחות על כך שהתביעה נמנעה מלפעול כך עד עתה". לפיכך הורתה הנציבות להעביר את הנושא לטיפול נשיא בתי המשפט השלום במחוז דרום.

 

נציבות השופטים מתערבת


אלא שעו"ד רבינוביץ לא הסתפק בכך ופנה בתלונה גם לנציבות התלונות על השופטים, שהחלטתה לקבל את תלונתו התקבלה בינואר השנה. בהחלטת נציבות השופטים, צוטטה תגובת השופט אמוראי לפיה התמשכות הליך נבעה בשל עומס בכמות תיקי הוכחות שנמצאו בסל העבודה שלו, השופט מנה את מאות התיקים ואלפי ההליכים המצויים לפתחו ואולם בנציבות הבהירו כי "אין בטענה לעומס עבודה, כשלעצמה, כדי לאיין את צדקתן של תלונות על עיכוב והתמשכות בלתי סבירה של הליכים...(ה)פוגעת באינטרס של הצדדים להתדיינות, אך נזקה חמור עוד יותר בכך שהיא פוגעת ומכרסמת באמון הציבור במערכת בתי המשפט בכללותה". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת