במשרד הרווחה מציעים להרחיב את פעילות איתור נוער משוטט באילת

מאת: איציק נועם ● 1/1/2021 08:32 ● ערב ערב 2998
במשרד העבודה והרווחה מבטיחים להרחיב את פעילותה של יחידת האיתור הקבוע לנוער בסיכון הפועלת באילת, וזאת במידה ועיריית אילת תבקש מהמשרד להשתתף בהקצאת תקציב ייעודי מיוחד בגובה 2 מיליון שקל שהקצה המשרד למטרה זו
במשרד הרווחה מציעים להרחיב את פעילות איתור נוער משוטט באילת
''מאז תחילת המשבר אנחנו מקבלים דיווחים מהשטח על עלייה דרמטית בבני נוער שמשוטטים ברחובות'' ● צילום: DEPOSITPHOTO
תגיות: רווחה נוער

לאור הגידול במספר בני הנוער בסיכון שנמצא ברחובות בעקבות משבר הקורונה הודיע משרד העבודה והרווחה על תוספת של 2 מיליון שקלים בחודש לצורך הפעלה של צוותי איתור ברחבי הארץ. תכנית האיתור היא תכנית ארצית שתופעל בהתקשרות של המשרד עם מפעילים שונים. הפיקוח המחוזי יקצה לילות איתור מדי שבוע ליישובים השונים. באילת אמנם פועלת יחידת איתור קבועה של מינהל תקון (המופקד על מתן שירותי טיפול ופיקוח חברתי, שיקום ומניעה לעוברי חוק ולאוכלוסייה במצוקה קשה הנמצאת בקצה הרצף הטיפולי-חינוכי), אך במשרד העבודה והרווחה מבטיחים כי זו תורחב בתקופת הפעלת תכנית 'רואים אותך', בהתאם לצרכים שיעלו בפועל בתיאום עם עיריית אילת.

 

16,500 בני נוער במצבי סיכון


שר העבודה והרווחה איציק שמולי פעל מול משרד האוצר להשגת התקציב הדרוש לאחר נתונים שקיבל מגורמי המקצוע במשרד שאחראים לטיפול בבני ובבנות נוער בסיכון. על פי הערכת הגורמים המקצועיים מספר בני נוער במצבי סיכון אשר משוטטים ברחובות בשעות הערב והלילה ומעורבים בהתנהגויות מסוכנות ובשימוש באלכוהול ובסמים הכפיל את עצמו מתחיל משבר הקורונה מ-8,000 ל-16,5000. 
"מאז תחילת המשבר אנחנו מקבלים דיווחים מהשטח על עלייה דרמטית בבני נוער שמשוטטים ברחובות", אומר נפתלי יעבץ, מנהל תחום פרויקטים במינהל תקון אשר אחראי על גיבוש התכנית. "בני הנוער לא נמצאים במסגרות, הלימודים בזום מתקשים לתת מענה לצרכים הרגשיים של בני הנוער. רבים מהם משוטטים בלילות ואלו שפגיעים יותר עלולים להידרדר".

 

נפגשים עם הנוער בשטח


בעקבות כך גיבשו גורמי המקצוע במשרד את תכנית "רואים אותך", תכנית ממוקדת במערך הארצי שפועלת על פי עיקרון היישוג (Reaching out) שלפיו מאתרים את אנשים המצויים במצבי סיכון באופן אקטיבי. התכנית נועדה לתת מענה לתופעה זאת בהיקף נרחב. בשלב הראשון תופעל התכנית בשלושת החודשים הקרובים אך תימשך ככל שיתמשך משבר הקורונה והפעילות המצומצמת במסגרות החינוכיות. 
צוותי השטח שיגויסו לתכנית יאתרו את בני הנוער על פי מיפוי הזירות המוכר לגורמי הטיפול, ייצרו עמם קשר, ישמשו כאוזן קשבת, יעניקו סיוע ראשוני ובכך יתרמו לצמצום התנהגויות הסיכון. במקרי הצורך הם יועברו למחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות להמשך טיפול.

כמו כן משרד העבודה והרווחה מתכוון לקיים פעילות מותאמת לבני נוער בשעות הערב והלילה במועדוניות רבות ברחבי הארץ שבשעות היום משמשות עבור ילדים קטנים לאחר שעות הלימודים. זאת במטרה לספק תעסוקה לנוער ולצמצם ככל שניתן את תופעת השוטטות ברחובות.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש