דוד פתאל רכש 40% ממלכת שבא

מאת: איציק נועם ● צילום: ויקיפדיה ● 1/1/2021 08:40 ● ערב ערב 2998
יצאה לדרך עסקת הרכש של 40% ממלון מלכת שבא באילת מיצחק תשובה לקבוצת פתאל ● המכירה מותנית באישור הממונה על התחרות ● דיירי יחידות הנופש צפויים להתנגד למכירה
דוד פתאל רכש 40% ממלכת שבא
מאמינה באילת. המלון העשירי בעיר ברשת פתאל

נחתם הסכם שינוי הבעלות במלון מלכת שבא באילת, לאחר שחברת פתאל המחזיקה באילת בעשרה בתי מלון, חתמה עם חברת אלעד מלונות שבשליטת איש העסקים יצחק תשובה, הנמצא בימים אלו במסע מימושים במטרה להקל על חובותיו.

 

התמורה 150 מיליון שקל


המלון בן 481 החדרים, שמחציתם נמכרו כיחידות נופש, נוהל עד 2017 על ידי רשת הילטון הבינלאומית. עם סיום ההתקשרות, עברה השליטה במלון במלואה לתשובה, שמכר כעת לפתאל 40%-45% ממניות המלון, לפי שווי של 400 מיליון שקל ברוטו. 250 מיליון שקל מתוכם ישולמו בצורת חוב קיים שפתאל תיקח על עצמה. במסגרת העסקה יועברו זכויות הניהול לפתאל, בתמורה ל-150 מיליון שקל, ש-60-70 מיליון מתוכם ישולמו על ידי פתאל בעבור המניות.

 

ממתינים לממונה על התחרות


עם זאת נדרשת עדיין לעסקה אישור הממונה על התחרות. בקשה לאישור כבר הועברה והיא נבחנת בימים אלה. כזכור, בקשה דומה של ישרוטל לקבל מהרשות אישור לניהול מלון הנסיכה נתקל בסירוב. עם זאת בפתאל כנראה מקווים כי העובדה שבעסקה הנוכחית הם אינם מבקשים לעצמם מניות שליטה, תאפשר לרשות לאשר את העסקה.
חלק מבעלי יחידות הנופש במלון תבעו את תשובה לאחר שהמלון התנתק מרשת הילטון, בטענה כי הובטח להם שרשת הילטון תנהל את המלון למשך 30 שנה. גם כיום ישנם מי מהם המתנגדים להעברת המניות והניהול לרשת ישראלית ולא בינלאומית והם צפויים להתנגד גם להליך המכירה לפתאל.

 

התאוששות בשוויי המניה


רשת פתאל היתה אחת הנפגעות המרכזיות ממשבר הקורונה בענף המלונאות בארץ, לאחר שבשיא, לאחר הנפקתה, הגיעה שוויה ל-8 מיליארד שקל. מאז תחילת המשבר, צנח שוויה ב-85%, אף שלאחרונה התאושש והתייצב על 4.5 מיליארד שקל. הכנסות הרשת במחצית הראשונה של 2020 עמדו על 962 מיליון שקל, זאת לעומת 2.5 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד. פתאל אף הודיעה כי היא מחפשת משקיע חיצוני שייכנס כשותף למלונותיה באירופה. תשובה עצמו חב כיום 1.5 מיליארד שקל לבנקים (מרביתם לפועלים 1.2 מיליארד). לצד חוב זה, לתשובה חובות פרטיים נוספים בהיקף לא ידוע. 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש