לעוף כמו ציפור בשמים לכבוד יום הציפור הבינלאומי

מאת: ● 6/1/2021 12:28 ● ערב ערב 2998
לכבוד יום הציפור שהתקיים אתמול, 5.1, פארק הצפרות אילת והחברה הממשלתית לתיירות מציגות תמונות מרהיבות ומזמינים את כולם לבוא לצפות בציפורים בפארק. כמובן בסיום הסגר
לעוף כמו ציפור בשמים  לכבוד יום הציפור הבינלאומי
תגיות:

אילת היא אחד המקומות החשובים בעולם עבור הציפורים הנודדות. הגשר היבשתי היחיד המחבר את אירופה, אסיה ואפריקה הוא גם צוואר בקבוק המשרת מאות מיליונים של ציפורים נודדות. יתרה מכך, הציפורים הנוחתות באילת מתכוננות לאחת המשימות המאתגרות ביותר בחייהן – חציית מדבר הסהרה. הפיתוח המואץ של אזור אילת פגע קשה בבית הגידול העשיר – המלחה, שהיוותה "תחנת תדלוק" אחרונה בהחלט לפני המדבר עבור ציפורים אלו.

 

 

העבודה העיקרית בפארק הצפרות היא לחדש את מקור המזון החשוב הזה עבור הציפורים הנודדות ולבצע מחקר שידע לכוון אותנו כיצד לשמור עליהן בצורה הטובה ביותר. אמנם הפארק עוסק  בשמירת טבע אינטנסיבית, אך גם במחקר, תיירות וחינוך. תחנת הטיבוע באילת היא מתחנות המחקר הוותיקות בארץ ועוסקת בניטור מתמשך של מיני וכמויות הציפורים החולפות באילת ובודקת את מצבן הגופני תוך כדי נדידתן, כבר מעל 25 שנים. חוקרים רבים ניצלו את צומת הנדידה הזה כדי לבצע שורה ארוכה של מחקרים. בנוסף לכך הפארק החל בשנים האחרונות לקדם גם תיירות של צפרות וחובבי טבע לאילת. המגוון של הציפורים והכמויות הגדולות שלהן בתקופות הנדידה, מושכים לכאן צפרים חובבים ומקצוענים

 

כחול חזה צילום נועם ויס

 

לאחרונה, לאחר תקופה בה היה פארק הצפרות באילת בתהליך של בניה מחדש, ובשותפות עיריית אילת, מוא"ז חבל אילות, משרד התיירות והחברה הממשלתית לתיירות, קרן שטחים פתוחים, החברה להגנת הטבע, הקרן הקיימת לישראל ורשות הטבע והגנים, חידש הפארק ביתר שאת את פעילותו למען הקהל, והיום ניתן לבקר בפארק בכל יום ושעה ולצפות בציפורים הרבות השוכנות בו. כחלק מהפרויקט הגורמים תכננו וביצעו מתחם צפרות ייחודי. עבודת הפיתוח מטעם החברה הממשלתית לתיירות כללה הקמת אגם מים חדש עבור העופות, ותשתית קולטת קהל הכוללת גשרים, שבילים ונקודות תצפית שמאפשרות לראות את הציפורים ממש מקרוב, בלי להפריע להן. כמו כן שיקמנו את הצמחייה בפארק והוספנו ריהוט גן.

צוות הפארק נחוש לשמור על הטבע של הציפורים ולהביא את כלל הציבור, באילת ובארץ לקחת אחריות על משאב הטבע הנדיר והמיוחד הזה. בביקור בפארק, בשמיעת הדרכה על הציפורים בו ובהעלאת קרנו של מפעל חשוב זה, נוכל לאפשר לציפורים, הנודדות בין יבשות רחוקות להמשיך את מסען בביטחה, כפי שהיה מאז ומעולם.

הכניסה חינם. מומלץ לקחת הדרכה מצוות המקום. ניתן להשכיר משקפת.

 

תמרונים באגם אניטה


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת