תלמיד בגין הושעה בגלל שהתחפש עם גופיה

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 22/3/2024 04:30 ● ערב ערב 3164
תלמיד כתה י'א בבית הספר בגין שהגיע ביום התחפושות של הספורטאים לבית הספר כשהוא מחופש לטניסאית ולבש בגד גוף צמוד, נדרש על ידי רכז השכבה ללבוש על עצמו בגד שיכסה את הגופייה ● בסיומה של מסכת התנהלות מוזרה מצא את עצמו התלמיד מושעה לשלושה ימים מבית הספר ● אמו של התלמיד: ''בשנה שעברה הוא הגיע לבית הספר עם גוזיה שחורה ואף אחד לא אמר לו כלום. מאיפה נולד האיסור הזה?
תלמיד בגין הושעה בגלל שהתחפש עם גופיה
עילאי בתחפושת שהביאה להשעייתו השנה ● ובתחפושת הפרוצה עמה הגיע ללא כל בעיה בשנה שעברה

   ביום שני השבוע התבקשו תלמידי בית הספר בגין להגיע כשהם מחופשים לספורטאים. עילאיי קובי, תלמיד שכבה י'א, מצטיין במגמת פלדה כחולה, לבש בגד גוף לבן צמוד, חצאית לבנה קצרה והגיע לבית הספר צוהל ושמח כשהוא מחופש לטניסאית. להפתעתו הרבה זמן קצר לאחר שהגיע לבית הספר הוא נדרש על ידי רכז השכבה ללבוש על עצמו משהו ארוך וסגור בטענה ש"אסור להגיע לבית הספר עם גופייה". עילאי המבולבל שלא הבין על מה ולמה האיסור ומה רע בכך שהתחפשות שלו כוללת בגד גוף- גופייה, חיפש איך לכסות את עצמו והשאיל סווטשירט מחבר. אלא שבמהלך היום החבר ביקש חזרה את החולצה ועילאי נשאר שוב בגופייה בלבד, צעד שלא התקבל בהבנה על ידי רכז השכבה שדרש מעילאי לעזוב את הכתה. עילאי מיהר לצלצל לאמו ושיתף אותה במצב המוזר. "הייתי בהלם", מודה השבוע מורן להב, אימו של עילאי. "הלו, פורים, בן לובש גופייה, אין כאן עניין של צניעות, חושפנות או אני לא יודעת מה, למה המגבלה הזו? מדוע לא נאמר על כך לילדים מבעוד מועד, ובמיוחד לא הצלחתי להבין איך בימים אלו של טירוף כל מה שעניין את רכז השכבה היתה הגופיה של הבן שלי. אז ביקשתי ממנו שלא לעזוב את הכתה עד שאני מגיעה ויצאתי לדרך". אלא שרכז השכבה לא אהב בלשון המעטה את ההחלטה של עילאי שלא לעזוב את הכתה עד שאמו מגיעה והחליט שאם עילאי לא יוצא, כל תלמידי הכתה יוצאים. הרכז העביר את כל תלמידי הכתה לכתה אחרת כשהוא מבקש להשאיר את עילאי לבדו בכתה הראשונה וחוסם לטענת האם את דרכו של עילאי בגופו לאחר שזה ביקש להיכנס לכתה אליה עברו כל חבריו. "זו היתה סיטואציה הזויה, משפילה ולא ברורה", טוענת היום האם שעד שהספיקה להגיע לבית הספר גילתה כי בנה קיבל מכתה השעייה לשלושה ימים. "מנהל בית הספר עצמו הודה בפני כי הוא טעה בכך שלא עדכן את התלמידים מבעוד מועד על מגבלות התחפושות", אומרת האם, "אבל באותה נשימה הם כבר לא ידעו איך לרדת מהעץ עליו טיפסו וטענו שעילאי התחצף ומכאן הגיעה ההשעיה". האם הזועמת מבהירה כי מדובר בילד ללא בעיות התנהגות. "הוא תלמיד מצטיין בפלדה כחולה, מדריך בשבט צופי אילת, ילד טוב שבסך הכל רצה לשמוח ולחגוג וכל פשעו היה שהעז להגיע לבית הספר עם תחפושת שהצריכה גופייה", לא מבינה האם את גודל העניין שהדבר עורר. "בשנה שעברה הוא התחפש לפרוצה והגיע לבית הספר עם גוזייה שחורה צמודה וקצרה ואף אחד לא אמר לו כלום על זה. מאיפה פתאום נולד האיסור? ובכלל, בגלל טעות של הנהלת בית הספר שלא הוציאה מכתב עם סייגים לגבי התחפושות לתלמידים, הבן שלי משלם את המחיר".

   במכתב שכתבה האם לראש מנהל שח"ק בעירייה ד"ר דרורי גניאל היא כותבת: "גם ככה הילדים עוברים תקופה לא פשוטה וכל מה שהבן שלי רצה היה להתחפש ולשמח שזאת בדיוק מטרתו של חג פורים. מי היה מאמין שבגלל גופיה דברים יצאו ככה מפרופורציות ומשליטה. הרי אם בית הספר היה לוקח אחריות ומלכתחילה לא היו מוציאים אותו מהכתה הדברים לא היו מגיעים עד להשעייה של שלושה ימים", כתבה וכעת היא דורשת את החזרתו לבית הספר לאלתר.

   ממשרד החינוך ומעיריית אילת לא נמסרה תגובה עד למועד סגירת הגיליון.  ■


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת