מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 16/3/2023 19:48 ● ערב ערב 3111
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

מבצע קיריל
מאיה שביט, אחותה של גיא ז"ל - בת אילת שנהרגה לפני שנה בתאונת דרכים, פגשה את הכוכבת נועה קיריל מאחורי הקלעים במהלך חשיפת שיר האירוויזיון 'יוניקורן' במסגרת פסטיבל המוסיקה במלון דן. בין גיא ז"ל למאיה הקטנה שתבדל"א שהיו מאוד דומות היו כמה התחייבויות, ביניהן להיות יחד בהופעה של נועה קיריל, הכוכבת האהובה על מאיה. כשהתברר שנועה קיריל מגיעה להופעה באילת, היה ברור שחייבים לעשות הכל על מנת להפגיש בין השתיים, או אז יצא לדרך 'מבצע קיריל' כשסגן ראש העירייה מתן בארי הוכנס לתמונה. לבארי היה ברור שהמשימה חייבת להתבצע בעזרת מנכ"ל מלונות דן, גיא אדירן וכל צוות ההפקה והצוות האישי של נועה קיריל. המטרה הושגה, כשהכוכבת עצמה שיתפה פעולה באהבה. "אין לי איך לתאר איזה אושר היה למאיה ולמשפחתה על הפנים", סיפר מתן בארי והוסיף: "הרגעים הקטנים האלו גורמים לי להודות לקב"ה שנתן לי את ההזדמנות להיות במקום שיכול להעביר את זה הלאה".
ראשונים לאבטחת מידע והגנה על כלל המערכות הרפואיות והמכשור הרפואי
לאחרונה, התחיל במרכז הרפואי יוספטל מקבוצת כללית, פיילוט ראשון מסוגו בכללית – סגמנטציה של אבטחת מידע. צוות רב-מקצועי מתחום המחשוב הגיע אל בית החולים במטרה לפעול לאבטחת מידע והגנה על כלל המערכות הרפואיות והמכשור הרפואי מפני מתקפת סייבר. הפיילוט יבטיח שבעת מתקפת סייבר לא יושבתו המערכות המחשוביות והמכשור הרפואי, כך שיהיה קושי ממשי לפגוע במערכות אלה, ולמעשה הצוותים בבית החולים יוכלו להמשיך בכל הפעילויות הנדרשת על אף המתקפה.
יום הכליה 2023
בבית החולים יוספטל מקבוצת כללית ציינו לאחרונה בהפנינג מושקע ובשיתוף פעולה עם העמותה לקידום ושמירת זכויות חולי הכליות, את יום הכליה העולמי 2023. במסגרת ההפנינג, בוצעו בדיקות לאיתור מוקדם, כמו לחץ דם וערכי סוכר בדם חינם לכלל מבקרי ומטופלי בית החולים.
מקום ראשון במירוץ הלילה
בין הזוכות המאושרות במירוץ הלילה של אילת הייתה יעל שניידר, בעברה אשת האירובי הבלתי מעורערת של אילת, שגם היום ממשיכה לשמור על כושר וזכתה במקום הראשון בקטגוריית שלה במירוץ למרחק 5 ק"מ. בין הזוכות בקטגוריות הגיל הייתה גם תמר מזור, רכזת מגמת מערכות בריאות בבית הספר בגין ווטרינרית מוערכת, שחתמה בעונג רב על המקום הראשון כאמור בקטגוריה שלה. שאפו.
נגישות זו לא רק רמפה !!!!
במסגרת העלאת המודעות במרחב אילת והערבה בנושא הרגישות לנגישות ולרגל יום המעשים הטובים, החליטו עמותת נגישות ישראל ועיריית אילת לשים בפרונט את האנשים עם המוגבלויות השקופות – אלו שלא "רואים עליהם" ולתת לכולם טעימה קטנה מהיום יום של ילדים, נוער ואנשים עם מוגבלות שלא נראית לעין והחוויות שלהם בחברה. לפעמים יש תפיסה שנגישות היא לא זכות בסיסית אלא "מתנה" שניתנת לאנשים עם מוגבלות – ואז צריך להוכיח שאתה עם מגבלה. הדרך הראויה להכיר את המוגבלויות השקופות היא לחנך את החברה להאמין למי שמבקש זכויות כתוצאה ממוגבלות נראית או לא בכדי שתשתרש האמונה שזה צורך ראוי, בתעסוקה, בחברה, בפארקים, בתורים בסופר, באוטובוסים. במכוון בחרה רבקה טביב אזולאי, מנהלת עמותת נגישות ישראל מרחב אילת, להפיק סרטון בנושא ולביים אותו, להקצין את הדברים, למרות שהטייקים לקוחים מסיפורים אמיתיים שעדיין קורים להורים והילדים המדהימים שבאומץ רב חשפו ושיתפו על מנת להנגיש את התחושות. "תודה רבה לכל השותפים המדהימים שיום יום הופכים את הכל ליותר רגיש".
בימוי והפקה – רבקה טביב אזולאי צילום ועריכה – רון בן נעים

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש