שתי אלופות ישראל בהיאבקות חופשית לנשים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 3/3/2023 10:24 ● ערב ערב 3109
אווה קוניאבסקי בת ה-11 ולאה פריזאנט בת ה-14 מאגודת מכבי אילת קטפו בשבוע שעבר את התואר הנחשק - אלופות ישראל בהיאבקות חופשית באליפות הארץ שהתקיימה בבאר שבע ● לאה רק בת 14 וכבר השתתפה בהמלצת מאמנה בקטגוריית הנשים בה לקחו חלק יריבות בוגרות ומנוסות ממנה ● למרות המשימה הלא פשוטה בתחרות הראשונה שלה, לאה הוכיחה שיש לה עוד הרבה מה להראות בזירה
שתי אלופות ישראל בהיאבקות חופשית לנשים
שתי אלופות ישראל בהיאבקות. מימין לאה, משמאל אווה עם המאמן אנדריי קורניך

שתי נציגות מכבי אילת בהיאבקות בניצוחו של המאמן אנדריי קורניך, חזרו בשבוע שעבר מאליפות ישראל בבאר שבע עם שני תארים נחשבים של אלופות הארץ. אווה קוניאבסקי בת ה- 11 השתתפה בתחרות הילדים וסיימה ראשונה בקטגוריית הגיל שלה במשקל 29 ק"ג כשהיא גוברת על יריבותיה בשתי קרבות וזוכה בתואר המיוחל. עבור אווה שמתאמנת במועדון מכבי אילת בהיאבקות מזה שלוש שנים, אליפות ישראל הייתה התחרות השלישית בה היא לוקחת חלק. לפני שנה היא סיימה ראשונה באליפות הדרום והשנה היא סיימה ראשונה בתחרות ארצית שמשווה ברמתה לאליפות ישראל. זכייתה של אווה בתואר אלופת ישראל מוכיחה שהיא שולטת ללא עוררין בענף ההיאבקות הקלאסית לגילה.
משימה לא פשוטה העמיד המאמן אנדריי קורניך בפני לאה פריזאנט בת ה- 14, אותה שילב קורניך לא בקטגוריית הנוער או הקד"טים אלא דווקא בקטגוריית הבוגרות שם פגשה לאה מתחרות בוגרות ממנה ומנוסות ממנה הרבה יותר. לנוכח העובדה שזו הייתה התחרות הראשונה בה היא משתתפת, המשימה לא הייתה פשוטה עבורה, אבל לאה הוכיחה למאמנה שהוא לגמרי יכול לסמוך עליה. 

 

רק בת 14 וכבר ניצחה את הבוגרות. לאה במקום הראשון


לאה שמתאמנת במועדון מזה שנתיים בלבד, אבל מתאמנת קשה ומגיעה לאימונים מידי יום, ניצחה בשלושה קרבות, כולל בקרב על מדליית הזהב בו ניצחה יריבה בת 17 מנוסה ממנה בהרבה. לאור שתי הזכיות המרשימות יכול המאמן קורניך לחייך ובגדול ולסמן לעצמו עמידה בייעדים. עכשיו הוא כבר מסתכל כמה צעדים קדימה ומסמן את היעד הבא- אליפות אירופה בקד"ים עד גיל 17 בעוד שנתיים. עבור אווה הוא מייעד את אליפות אירופה לתלמידים שתתקיים גם היא בעוד שנתיים. בינתיים הוא מבטיח לאמן את הבנות כמו שצריך לקראת תחרויות נוספות בארץ, כשהמטרה תהיה להצליח בעוד שנתיים גם מחוץ לתחומי ישראל. "אני מרוצה מאוד מהישגי הבנות", אמר השבוע המאמן וציין: "ההישגים הללו הם תולדה של נחישות ועבודה חזקה שלהן באימונים. מכאן ואילך הכל שאלה של עד כמה הן יתמידו וימשיכו להשקיע בתחום. חשוב לציין גם שמאחורי כל ספורטאית מוצלחת כזו עומדים הורים שמשקיעים, מלווים ודוחפים אותן להצלחות, וזה לכשעצמו לא פחות חשוב".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש