יטבתה ותנובה בגיוס מיליונים בתעשיית תחליפי החלב

מאת: ● 3/2/2023 04:59 ● ערב ערב 3105
Pigmentum חברת טכנולוגיית מזון מחממת Fresh Start שפיתחה תהליך ייצור ייחודי של רכיבי מזון בצמחים הודיעה על השלמת סבב גיוס סיד בסך 6 מיליון דולר, שהובל בידי קבוצת משקיעים הכוללת את קיבוץ יטבתה לצד בעלי המניות קיימים בהם תנובה וטמפו
יטבתה ותנובה בגיוס מיליונים בתעשיית תחליפי החלב
ביטבתה משקיעים בעתיד נטול חלב פרות. קו ייצור שוקו במחלבות יטבתה ● צילום: קבוצת שטראוס לויקיפדיה

חברתPigmentum  השלימה גיוס סיד בסך 6 מיליון דולר, כך דווח (25.1) על ידי חברת טכנולוגיית מזון מחממתFresh Start  שפיתחה תהליך ייצור ייחודי של רכיבי מזון בצמחים.
החברה, שנוסדה ב-2018, פיתחה טכנולוגיה שהופכת צמחים למעין "מפעלים" לייצור רכיבים בעלי ערך כמו חומרי טעם וריח, צבעים וחלבונים לתעשיות המזון, הקוסמטיקה ומדעי החיים. באמצעות רכיב ייחודי אותו מוסיפים למערכת ההשקייה, הצמח מורה להפעיל מנגנונים גנטיים ייחודיים אשר הונדסו לתוכו, שהופכים אותו למעשה ל"מפעל" לייצור רכיבים לפי דרישה. הטכנולוגיה של החברה מייעלת את הפקת החומרים ומגבירה משמעותית את היבולים המתקבלים מהצמחים. החברה מתכוונת להתמקד ביצירת קזאין, החלבון העיקרי בחלב והחשוב ליצירת גבינות, כאשר המוצרים שהיא מפתחת יאפשרו ליצרניות מוצרי חלב אלטרנטיביים לייצר גבינות קשות מהצומח, בעלי אותו מרקם, טעם וערכים תזונתיים כמו גבינה מחלב פרה.
הגיוס הנוכחי מגיע לאחר שנתיים בהן הייתה חלק מחממת הפודטק Fresh Start, הפועלת תחת הרשות לחדשנות וקונסורציום של 4 שותפות: תנובה, טמפו, פלטפורמת ההשקעותOur Crowd  וקרן ההשקעות Finisterre Ventures . במסגרת החממה גייסה החברה 1.25 מיליון דולר והשלימה את פיתוח שיטות הביטוי והמיצוי של מגוון רחב של רכיבים לתעשיית המזון. החברה מתכוונת להשתמש בכספי הגיוס בכדי להכפיל את צוות המחקר והפיתוח, ותתמקד בייצור חלבוני חלב פונקציונליים לשוק תחליפי החלב והגבינות, הקמת מעבדה ומשרדים ויציאה לפיילוט בשוק.

 

המוצרים יאפשרו ליצרניות מוצרי חלב  אלטרנטיביים לייצר גבינות קשות מהצומח ● צילום: פרינטסקרין אתר חברת פיגמנטיום

 

לדברי טל לוצקי מייסד פיגמנטיום: "החזון שלנו להפוך את הרפתות המזהמות, לחוות חקלאיות שייצרו חלבוני גיבנה פונקציונליים, באותה איכות ובמחיר תחרותי. בעולם היום, 80% מהקרקעות לטובת חקלאות, משמשות לגידול בעלי חיים. ליכולת לייצר חלב מהצומח, יש את הפוטנציאל לשנות לא רק את תעשיית החלב אלא גם את העולם".
את סבב הגיוס הובילה קבוצת משקיעים הכוללת את קיבוץ יטבתה, ארקין  אחזקות, קרנות משפחתיות אמריקאיות וישראליות ומשקיעים פרטיים נוספים.  לסיבוב הצטרפו בעלי המניות, הקיימים שכוללים את פלטפורמת ההשקעותOurCrowd , והחברות טמפו ותנובה. החברה תשתתף בתוכנית ה-seed Hybrid  של הרשות לחדשנות, בהשקעה של כמיליון דולר.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש