מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 24/11/2022 10:32 ● ערב ערב 3095
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

פנטזיה של כוכבים
להקת רובין באנד בניהולה המוסיקלי של אירנה סוסניצקי העלתה הצגה מוזיקלית מצחיקה  במתנ"ס בית רובין. בתוכנית  מסע לגלקסיה לחיפוש שירים חדשים וישנים,  שירים רומנטיים. היה זה ערב של מוסיקה משובחת ושירה רב קולית בשפה הרוסית. הרכב מוסיקלי זה זוכה לתמיכה שנים רבות ממשרד התרבות. משתתפים בהרכב: ארונסקי אוקסנה,  ארונסקי  קוסטה, בלין אינה, לשצ'נקו סנז'נה, פורנוב גלינה, פנטילייב אנה, קרופניק אלה, שפירו אלכס. אירנה סוסניצקי היא המנהלת המוסיקלית של ההרכב משנת 2017, ההרכב נפגש במתנ"ס בית רובין פעמים בשבוע ומעלה במהלך השנה תוכניות מוסיקליות משובחות – כל הזמרים תושבי אילת. חגיגה של יצירה מקומית.
צילום: ברק ירדן
מרוץ שדה לתלמידי אילת 
כ-400 תלמידי כיתות ד'-ו' מבתי הספר באילת השתתפו במרוץ שדה לבתי ספר יסודיים. ראש העירייה - אלי לנקרי, שהעניק את הגביעים, בירך את צוות אגף הספורט והמורים לחינוך גופני על הארגון ובעיקר על העידוד למצוינות בספורט ובכלל. את התלמידים בירך ראש העירייה על הרוח הספורטיבית בעצם ההשתתפות ועל ההישגים של המנצחים. 
הדרך לפסגת האקלים בשארם עוברת באילת
מאות תושבים, בני נוער, קטנים וגדולים השתתפו באירוע שחתם את הקטע האחרון של מרוץ האקלים בארץ, במסגרתו הועבר השרביט מאילת לשארם א-שייח, שם נפתחה ועידת האקלים של האו"ם. בקטע המרוץ שעבר דרך שמורת האלמוגים, שם התקיים האירוע הסביבתי והסתיים במעבר הגבול בטאבה, השתתפו כ- 10 רצים, שמסרו את השרביט לדניאל שפר - מנכ"ל ארגון FEE העולמי, להמשך המרוץ עד שארם שבמצרים. מטרת המרוץ, לשאת מסר ממנהיגי המחר - בני נוער ותלמידים, למנהיגים של היום, בנוגע לחומרת משבר האקלים ולצורך הקריטי לפעול בדחיפות. 
הירוקים מאילת כבשו את ועידת האקלים
השבוע החלה ועידת האקלים העולמית השנתית בשארם סיני. לישראל נציגות רחבה בוועידה, הירוקים מאילת מצאו בה לוקיישן מעולה להעלאת המודעות למצבו של מפרץ אילת ולסכנות הטמונות בהסכם רד - מד לשינוע הנפט לנמל קצא"א מהאמירויות.
לשם כך, חברו החברה להגנת הטבע, צלול, אקופיס מזה"ת, מכון ערבה, אילת-אילות (חל"צ) ועמותת הסביבה מדבר וים אילת, וביחד שכרו ספינת תיירים בינונית שעוגנת מול חופי שארם ומהווה תחנת הסברה אטרקטיבית לנושא ההגנה על שונית האלמוגים בהדרכתו של פרופ' נדב ששר. על הסירה הוצגו מיציבים (שילוט, ומוצגים) ומתקיימת פעילות הסברה לאורך כל שעות היום והערב שתמחיש ותבהיר את הסיכון הגדול והמיותר מהרחבת שינוע נפט דרך מפרץ אילת/עקבה. כמו כן מושם דגש על חשיבות השמירה על אלמוגים ועל הגדלת שטחי שמורות הטבע בים סוף ובים התיכון. אל הסירה מופעל שאטל ממתחם הוועידה למרינה. חברים ממשלחת קואליציית הארגונים מחלקים הזמנות לבאי הוועידה ומהווים את כוח ההסברה העיקרי על הסירה אם לבאי הוועידה מכל העולם או לאנשי התקשורת שהגיעו לסקר את הפעילות הייחודית.
פרופ’ נדב ששר דיווח ל'ערב ערב' כי ביום ב' השבוע הסתיים היום ראשון של שנירקולים למקבלי החלטות ולמשתתפים בוועידה, שעבר לדבריו "בהצלחה ובכיף אדיר. השוניות מדהימות ובקרוב נוכל לראות גם קטעי וידאו שצילמנו. מחר ובימים הקרובים אנחנו מצפים לפגוש שרים ופקידות מקצועית בכירה ממשרדי ממשלה רבים, מנכ"לי ארגוני סביבה ודמויות בכירות מאירגוניים שונים בארץ ובעולם.
הכל תחת המסר החד משמעי של  Save Red Med – 'לא לעסקת קצא"א', כמסר חזק לממשלה הבאה ולקולגות מכל העולם שאנו פוגשים בוועידה. אנחנו נמשיך להיאבק בעסקת שינוע הנפט דרך אילת".
הבית לתושווים מחדד חושים
הבית לתושוויםAccess  - מועדון חברה וספורט המותאם לא.נשים עם וללא מוגבלות, שהוקם על ידי עמותת נגישות ישראל ועיריית אילת, נפתח לפני כחודש והוא כבר עמוס בפעילויות לגדולים ולקטנים עם וללא מוגבלות. לצד פעילויות מותאמות, מזמין אליו הבית את הקהילה, פרטים וקבוצות לארוחת חושים מיוחדת הכוללת טעימות מעולם הנגישות כחלק מהפעילות להעלאת המודעות. 
101 אטרקציות
במסגרת פרוייקט 101 אטרקציות שמוביל גם בחורף תאגיד התיירות של אילת, יכולים המעוניינים ליהנות מסיור מודרך ברחבי העיר עם מדריך הטיולים קישי(אדריאן שטיין) שיודע בדרכו המיוחדת להפוך כל פינה מיוחדת בעיר לסיפור בפני עצמו. חוויה גם לאילתים.
פלדה כחולה – מסלול ההמראה שלהם
45 שוחרים חדשים הצטרפו למסלול המצוינות "פלדה כחולה", שמפעיל חיל האוויר בבית ספר התיכון ע"ש "בגין". בטקס מרגש שהתקיים לאחרונה באמפי הרודס, נשבעו השוחרים אמונים תחת כיפת השמיים.
הכנס הבינלאומי לחקר הגבול
בחודש פברואר הקרוב, עתידים להתארח בקמפוס אילת למעלה מ-200 חוקרי גבול ואנשי מקצוע מובלים מרחבי העולם, אשר יגיעו לכנס מחקר בינלאומי של האגודה ללימודי גבולות. בפברואר 2023 קמפוס אילת יארח כנס בינלאומי העוסק בנושא חקר הגבולות, בו ייקחו חלק דמויות מפתח בחברה הישראלית והביטחונית וכן - חוקרי גבול מומחים מרחבי כל העולם. לאחר ששני הכנסים הראשונים בנושא התקיימו בפינלנד וברוסיה והכנס השני התקיים באוסטריה, האגודה ללימודי גבולות Association for Borderlands Studies (ABS) תערוך את הכנס העולמי השלישי בישראל, בשיתוף אוניברסיטת בן-גוריון בנגב, המחלקה לגיאופוליטיקה וממשל, ובהובלתו של יושב ראש המחלקה לגיאוגרפיה ופיתוח סביבתי – פרופ’ דיוויד ניומן. צפויים להגיע לאילת למעלה מ-200 חוקרי גבול ואנשי מקצוע מובילים מרחבי העולם - עיר שהיא מיקום עם ממשק גבולות ייחודי; גבולות מצרים (טאבה), ירדן (עקבה) וישראלי (אילת) נפגשים. כמו כן, בימים בהירים ניתן לראות מאילת את הגבול בין ירדן וסעודיה. ישראל מהווה מעבדה חיה לניהול גבולות עם כל שכנותיה ועל כן המשתתפים נלהבים ולהוטים ללמוד מהניסיון הישראלי בכל הנושא לניהול ממשקי גבולות. המשתתפים יזכו לטיולי שטח בכל אחד מגבולות הארץ שמדרום ועד לצפון אילת וייקחו חלק בלמידה של אינטראקציות וניהולים חוצי גבולות באזור ים סוף.

 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש