הרמטכ''ל ה– 23 לא יהיה בן אילת

מאת: מירב לוי דיאמנט ● צילום: דובר צה"ל ● 8/9/2022 18:56 ● ערב ערב 3085
אחרי שני רמטכ''לים אילתים (שאול מופז וגדי אייזנקוט) ורמטכ''ל שלישי מהקיבוץ השכן גרופית, שהפך לימים לשר ביטחון- משה בוגי יעלון, עקבו לאחרונה בני המחזור של האלוף אייל זמיר אחרי תהליך בחירת הרמטכ''ל ה -23 ● בסופו של תהליך בחר הרמטכ''ל היוצא כוכבי באלוף הרצי הלוי
הרמטכ''ל ה– 23 לא יהיה בן אילת
זו הייתה בחירה בין שני מועמדים ראויים וטובים. זמיר

בני המחזור האילתים של האלוף אייל זמיר, בן ה– 56, עקבו בתקופה האחרונה בהתרגשות אחרי תהליך בחירת הרמטכ"ל ה– 23 של מדינת ישראל, כשחברם לספסל הלימודים בבית הספר גולדווטר, האלוף אייל כוכבי, היה אחד משני המועמחדים לתפקיד. לאכזבתם הרבה בסופו של דבר הכריע הרמטכ"ל היוצא כוכבי ובחר באלוף הרצי הלוי, ועדיין יש לחבריו של האלוף זמיר, בן אילת, את כל הסיבות להיות גאים.
האלוף אייל זמיר גדל והתחנך באילת. הוא היה שיריונר בכל רמ"ח איבריו שטיפס ועלה בסולם הדרגות מתוך אהבתו הגדולה לצה"ל ולמדינת ישראל. מי שעקבו אחריו לאורך כל השנים ולאורך קידומו היו חבריו האילתים לספסל הלימודים שקיוו כי האלוף זמיר ששימש בתפקידו הקודם כסגן הרמטכ"ל ושימש בתפקידו האחרון כמפקד פיקוד הדרום יהיה זה שיזכה בתואר המיוחל ויהפוך לרמטכ"ל ה– 23 של מדינת ישראל ובכך למעשה יהיו לאילת שלושה רמטכ"לים, אחרי הרמטכ"ל שאול מופז שגם הוא גדל והתחנך באילת והרמטכ"ל גדי אייזנקוט, שגדל אף הוא באילת. אם לא די בשני אלו, משה בוגי יעלון בן הקיבוץ השכן גרופית היה רמטכ"ל ואף המשיך את דרכו הפוליטית עד לתפקיד שר הביטחון.
אייל זמיר גדל והתחנך באילת עד כתה ט' ושמר לאורך השנים על קשר עם חבריו לספסל הלימודים. בשנת 2015 הוא קיבל את מינויו כאלוף פיקוד הדרום, מינוי אותו קיבל מידיו של הרמטכ"ל דאז אייזנקוט. בפגישת מחזור שהתקיימה באילת בסמיכות לקבלת הדרגה, נכח זמיר וזכה לאיחולים חמים מצד חבריו שהמשיכו לעקוב אחריו במרוצת השנים. "הוא היה ילד שהייתה לו עוצמה שקטה", מספרת השבוע איריס קדם, בת שכבתו של האלוף זמיר, "מאלו שלא צריכים לעשות הרבה רעש וצילצולים כדי שהנוכחות שלהם תורגש", היא אומרת ומספרת שבכל התקופה האחרונה עקבו החברים אחרי ההתרחשויות בהתרגשות מתוך תקווה כי זמיר יהיה הרמטכ"ל הבא. "כך או כך הוא הגיע הכי רחוק שאפשר וכולנו גאים בו".
לאחר שלא בחר בו לתפקיד הרמטכ"ל, התקשר הרמטכ"ל היוצא, רב אלוף אייל כוכבי, לאלוף אייל זמיר הודה לו על שירותו המוצלח ועתיר ההישגים ואיחל לו הצלחה בהמשך דרכו. ראש הממשלה יאיר לפיד התייחס גם הוא לבחירה בהרצי הלוי ואמר: "זו הייתה בחירה בין שני מועמדים ראויים וטובים, אני מאחל לאלוף אייל זמיר בהצלחה בהמשך. אין לי ספק שהוא ימשיך לתרום מניסיונו וכישוריו לביטחון מדינת ישראל".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש