אתר וואלה: הכטב''מ שפגע בבסיס חיל הים באילת - תוצאה של החלטה שגויה של צה”ל

מאת: רותם נועם ● 14/6/2024 04:48 ● ערב ערב 3176
בכתבה שפורסמה אתמול (ד') באתר וואלה טוען הכתב אמיר בוחבוט כי לדברי מקורות, ההחלטה לתקוף את הכטב''מ שפגע בבסיס חיל הים באילת, באמצעות מטוס היתה שגויה וכי לחיל הים היה מענה טוב יותר שהיה מסכל את הפגיעה
אתר וואלה: הכטב''מ שפגע בבסיס חיל הים  באילת - תוצאה של החלטה שגויה של צה”ל
ציור הדגל ישוחזר בקרוב

   בשלהי חודש מרץ פגע כטב"מ בהאנגר הענק שמסמל יותר מכל, עם דגל ישראל המצויר עליו, את בסיס חיל הים באילת. להאנגר נגרם נזק והוא יחל בקרוב בהליך שיפוץ ושחזור של ציור הדגל. על השיגור נטלה אחריות מיליציה פרו איראנית העונה לשם "ההתנגדות האיסלאמית בעיראק", שאף פרמה הודעה שאישרה כי מטרת התקיפה היתה העיר אילת.  
   בידיעה נכתב כי: "לפי גורמים בצבא עולה כי בכל אירוע גילוי של מטרה חשודה באותו האזור, נפתח קו הגנה בין חיל הים לחיל האוויר וזאת כדי למצות את התנאים לגילוי ויירוט של מטרה חשודה. במקרה המדובר היו אלו מטוס חיל האויר וספינת טילים (סטי"ל) של חיל הים שגילו את המטרה. הסטי"ל המדובר, מפעיל מערכת נשק אוטומטית מסוג 'ברק 1' - "שהיתה פוגעת במאה אחוזים במטרה". האופציה השנייה היתה שמטוס קרב יירט את המטרה, אך ביעף אחד יש לטייס זמן של עשרות שניות. 

   לדברי אותם גורמים, תא ההגנה של חיל האוויר החליט, מסיבה לא ברורה, להטיל את היירוט על מטוס קרב אך המשימה לא הצליחה - וזאת במקום להטיל את המשימה על הצוותים בסטי"ל שהיו כבר "נעולים על המטרה" ומוכנים לירי אך לא ביצעו יירוט בהתאם להחלטה.

תגובת דובר צה"ל: "האירוע המדובר תוחקר והופקו לקחים מבצעיים. כלל ההחלטות שהתקבלו באותו אירוע היו ענייניות ומקצועיות והסתמכו על שיקולים מקצועיים בלבד. כל ניסיון לטעון אחרת חוטא לאמת"." ■
 


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש