המיליציות הפרו איראניות ממשיכות לנסות ולטווח את אילת

מאת: מערכת יום יום באילת ● 14/5/2024 15:39 ● ערב ערב 3171
אילת ממשיכה להוות יעד לתקיפות כטב''מים כמעט על בסיס יומי ואולם למזלנו, עד כה, היירוטים נערכים הרחק מגבולות ישראל
המיליציות הפרו איראניות ממשיכות לנסות ולטווח את אילת
יירוט בשמי אילת (ארכיון)

   עדכון ד' 15.5: ההתנגדות האסלאמית בעיראק מאשרים כי  המג'אהדין שלהם שיגר אמש מל"טים לעבר העיר אילת ואף פרסמו סרטון של השיגור. מדובר צה"ל נמסר: מטוסי קרב יירטו שני כלי טיס בלתי מאוישים שהיו בדרכם לשטח ישראל. מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה שני כלי טיס בלתי מאוישים שעשו את דרכם לשטח ישראל מכיוון מזרח. הכלים לא חצו לשטח ישראל.    

***

   המליציות הפרו-איראניות בעיראק הודיעו הבוקר (ג') (06:55): "תקפנו "מטרה חיונית" באזור אילת באמצעות שני כטב"מים". לדבריהן, אלה כטב"מים מסוג "אל-ארפד", שנעשה בהם שימוש לראשונה. לא ידוע על יירוט או על פגיעה ולא נשמעה אזעקה.

   הבוקר פרסם צבא ארה"ב הודעה, לפיה הוא ירט בהצלחה אתמול (ב') אחר הצהרים, טיל בליסטי וכטב"מים ששוגרו למרחב הים האדום. אתמול בערך בשעה 15:41 (שעון צנעא) ב-13 במאי, ארה"ב כוחות פיקוד המרכז (USCENTCOM) השמידו בהצלחה מערכת אווירית אחת ללא צוות (UAS) באזור שנשלט על ידי החות'ים בתימן, הנתמך על ידי איראן.

   מאוחר יותר, בין השעות 17:51 לערך ל 18:02 בערב (שעון צנעא), הספינה האמריקאית USS Mason (DDG 87) הצליחה להפיל ולהשמיד בהצלחה טיל בליסטי ששוגר על ידי החות'ים הנתמכים על ידי איראן מתימן מעל הים האדום. בנוסף, כוחות USCENTCOM השמידו UAS אחד ששוגר על ידי החות'ים הנתמכים על ידי איראן מתימן מעל הים האדום.

   לא דווח על פציעות או נזקים על ידי ארה"ב, קואליציה או ספינות סוחר.


מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו במייל או בווטסאפ


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש