היא משלנו - ליאן רונה מאילת, זכתה עם נבחרת הג'וניור בזהב אירופאי

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 24/6/2022 07:13 ● ערב ערב 3074
המתעמלת האומנותית ליאן רונה מאילת, חברת נבחרת ישראל בגיל ג'וניור, זכתה לאחרונה עם קבוצתה במדליית הזהב הקבוצתית באליפות אירופה בהתעמלות קרקע שהתקיימה בתל אביב ● ליאן זכתה בתרגיל האלות בציון הגבוה 30.3 והייתה שותפה לזכייה החשובה ● תרשמו לפניכם את השם
היא משלנו - ליאן רונה מאילת, זכתה  עם נבחרת הג'וניור בזהב אירופאי
צילום: סימון פירו

מאז גיל צעיר בלטה הילדה האילתית ליאן רונה בענף ההתעמלות האומנותית בעיר וסומנה כאחת התקוות הגדולות של אילת. באוגוסט לפני שנתיים, לאחר שקיבלה הצעות מפתות להצטרף לקבוצות בכירות במרכז הארץ, בחרו רונה ובני משפחתה לעזוב את אילת כדי להתמקם קרוב למוקד ההתרחשויות, כשהדגש הושם על קידומה המקצועי של הילדה. כיום משתייכות ליאן, בת טיפוחיה של המאמנת האילתית לנה בספלוב, לסגל נבחרת ישראל בהתעמלות אומנותית, סגל נחשב במיוחד לאור הצלחותיהן האחרונות של נציגות נבחרת ישראל בענף, הן באולימפיאדה (ליוני אשרם) והן הישגה הטרי המדהים של המתעמלת דריה אטמנוב, בת ה - 16, שזכתה בשבוע שעבר במדליית הזהב בקרב רב באליפות אירופה ובסגנות אליפות אירופה בחישוק, אלות וסרט.  

 

לא עצרה באילת. רונה ● צילום: סימון פירו
יש זהב באירופה. נבחרת הג'וניוריות. ליאן ראשונה מימין ● צילום: אולריך פסבנדר

 

הלחץ הנפשי ניצח


ליאן רונה שמשתייכת כיום לאגודת עירוני חולון, ממשיכה לעשות חיל בתחום. מעבר לשעות הרבות ביום שהיא מתאמנת ומשקיעה במה שהיא הכי אוהבת לעשות, ליאן מתחרה בכל העולם וצוברת עוד ועוד מדליות בתחרויות בינלאומיות. רק בחודש האחרון קטפה ליאן 4 מדליות זהב בתחרות בינלאומית בצ'כיה, בתחרות בספרד קטפה מדליית זהב אחת ושתי מדליות כסף, ברומניה זכתה במדליות כסף וארד ובפורטוגל זכתה במדליית הארד. הצעירה מאילת שסימנה לעצמה יעדים ברורים, השתתפה בשבוע שעבר באליפות אירופה בגיל ג'וניור שהתארחה בתל אביב, וכבר על פתיחת התחרות קטפו היא ושלושת חברותיה לנבחרת ישראל את מדליית הזהב היוקרתית בתחרות הקרב רב בה כל מתחרה ייצגה את מדינתה באחד מתוך ארבעה ענפי ההתעמלות האומנותית. ליאן ביצעה את תרגיל האלות אותו סיימה עם הציון הגבוה ביותר 30.3 מתוך 38 נציגות של המדינות השונות שהשתתפו בתחרות והייתה שותפה ממשית בזכיית הקבוצה במדליית הזהב. אלא שלאחר יום מתיש פיזית ונפשית, התרסקה רונה ביום שלמחרת מעומס הציפיות שתלו בה. היא אמנם עלתה לגמר בתרגיל החישוק מהמקום הראשון יחד עם עוד 7 מתעמלות שקיבלו ציונים נמוכים ממנה בשלב המוקדמות, ואולם  בגמר, ההתרגשות והלחץ עליה גברו והיא לא הצליחה להביא לידי ביטוי את יכולותיה האמיתיות וסיימה רק במקום ה – 7. "זה לגמרי לא פשוט לעמוד בלחצים הנפשיים והפיזיים שהילדות האלו נדרשות לעמוד בהן", אמרה השבוע אימה של ליאן, רביד, שמלווה אותה לאורך כל הדרך. 
ראוי לציון כי באילת לא שוכחות בנות הקבוצה האילתית המצטיינות בפני עצמן את ליאן. אולג צ'רנומוריץ סייע ל-20 בנות הנבחרת מאילת יחד עם המאמנת לנה בספלוב לעלות לאליפות אירופה בתל אביב שם הן עודדו את חברתן לנבחרת לשעבר ליאן, שהתרגשה מאוד מהמחווה. אחרי התחרות והמאמצים הגדולים, קיבלה ליאן ארבעה ימי חופשה מאימונים אותם ביקשה להעביר עם חברותיה באילת. "אפשר להוציא אותה מאילת, אבל אי אפשר להוציא את אילת ממנה", צחקה השבוע אמה של ליאן, רביד, שסיפרה כי למרות המעבר שהיה מחוייב מציאות למרכז, ליאן קשורה עדיין בנימי נשמתה לעיר אילת ולחברותיה. במהלך חופשתה בעיר, הצטרפה ליאן לריקוד לזכרה של גיא שביט ז"ל באירוע סיום שנת הפעילות של מרכז הריקוד של שרית קפון. "נכון להיום אנחנו מאוד מרוצים מהישגיה של ליאן", סיכמה אימה ולא שכחה לציין כי "למרות הכל יש לה עוד הרבה לאן להגיע ולאן לשאוף. ליאן משקיעה כל רגע שיש לה לטובת האימונים שהם כיום מרכז חייה, כשהיא רואה את המטרה הברורה לנגד עיניה- להגיע הכי רחוק שאפשר בזירה העולמית, וכיום לכולם ברור שהכל אפשרי". 


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש