מאור אנקונה בן ה–12.5 ועידן דיין בן ה–21 - אלופי אילת בפוצ'יוואלי

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 24/6/2022 07:09 ● ערב ערב 3074
20 קבוצות של תושבי אילת לקחו בשבת האחרונה חלק בטורניר הפוצ'יוואלי הראשון שיועד לאילתים בלבד ● באגף הספורט בעירייה הגיעו למסקנה שמה שטוב לעשרות אורחים מחו"ל טוב גם לאילתים ● לאחר שורה של משחקים מהנים חתמו על תואר האליפות מאור אנקונה רק בן 12.5, התקווה הישראלית בתחום ובן זוגו למשחק עידן דיין בן ה- 21
מאור אנקונה בן ה–12.5 ועידן דיין  בן ה–21 - אלופי אילת בפוצ'יוואלי
גאווה מקומית. מנצחי טורניר הפוצ'יוואלי באילת ● צילום: יניב כהן

אליפות אילת הקהילתית בפוצ'יוואלי שהתקיימה ביום שבת בבוקר במתחם הפוצ'יוואלי מול מלון הרויאל ביץ הייתה מפגן של צבע, שרירים וזיעה. 20 זוגות של תושבי אילת בלבד, מכל הגילאים, לקחו חלק בתחרות שאורגנה על ידי אגף הספורט בעירייה, בניצוח ושל רונן שחרור, מתוך כוונה ברורה לתת לאילתים ורק לאילתים לבוא לידי ביטוי בענף הספורט שתופס תאוצה בעולם וגם באילת. לאחר שצפו לפני כחודשיים בתחרות גביע העולם בפוצ'יוואלי שהתקיימה בעיר, הגיע הפעם תורם של האילתים לרדת מהטריבונות ולתפוס מקום של כבוד על משטח החול. 40 שחקנים אילתים בגילאים שבין 12.5-65 לקחו חלק בתחרות שהפכה להפנינג של משפחות, חברים וחובבי הענף. בין השחקנים נצפו שחקני כדורגל בעבר וגם בהווה. לאחר 36 משחקים בארבעה בתים ומשחקי גמר שנמשכו בסך הכל כ- 6 שעות, קטפו את תואר אלופי אילת הצמד הצעיר- מאור אנקונה, רק בן 12.5 ועידן דיין בן ה – 21 שהצליחו לגבור על כל יריביהם. קדמו למשחק הגמר משחקי חצי הגמר אליהם העפילו דימי דירצו ודודו אדרי ששיחקו נגד עידן דיין ומאור אנקונה. בחצי הגמר השני נפגשו אפי אנקונה (אבא של מאור) ותמיר זינו שפגשו את רון מלכה ואילאי במונקר. בחצי הגמר הראשון ניצחו דיין את אנקונה ואילו בחצי הגמר השני ניצחו מלכה את במונקר ומנעו בכך מפגש מרגש בגמר בין אבא רפי לבנו מאור. כך או כך במשחק הגמר ניצחו מאור אנקונה ועידן דיין. דודו ודימי זכו במקום השלישי. בסיום התחרויות התקיים במקום טקס חלוקת הגביעים לזוכים. את הגביעים העניקו סגן וממלא מקום ראש העירייה – מתן בארי, התומך ומעודד את פעילות ענף הפוצ'יוואלי באילת, יחד עם רפי אנקונה תושב העיר אילת, יוזם הטורניר ומי שמוביל כל השנים את ספורט הופצ'יוולי באילת ובארץ. בגמר הטורניר אמר רפי אנקונה: "עם כל הקשיים שספורט חדש מתמודד, הוכחנו שיש לנו ענף שמלמד ומחנך לערכים, לשאיפה להישגים, לאורח חיים ספורטיבי וכמובן החזון לספורט אולימפי, לכן הפוצ'יוולי הוא לא רק עוד ספורט אלא דרך חיים". 

 

 צילום: יניב כהן


ראש העירייה – אלי לנקרי שנבצר ממנו להשתתף באירוע ברך את הזוכים ואת המפיקים על עידוד ספורט קהילתי בענף ספורט איכותי. "כעיר ספורט בינלאומית, נמשיך להשקיע במתקני הספורט ברחבי העיר לטובת התושבים וספורטאים מהארץ ומהעולם" אמר ראש העירייה. 

הפוצ'יוולי – כדורעף עם הרגל הפך עם השנים לענף מועדף בקרב חובבי הספורט באילת ובכלל. העיר אילת המארחת אליפויות אירופה ועולם במגוון ענפי ספורט, השקיעה גם בענף זה והכשירה שני מגרשים ייעודיים בחוף הצפוני של אילת, מגרש נוסף בבית ספר תיכון רבין ושניים נוספים בשלבי הקמה. לצד הכשרת המגרשים מתגבשת ליגת פוצ'יוולי לנוער. בשנים האחרונות ארחה העיר אילת, מספר טורנירים ובחודש מרץ השנה ארחה את משחקי גביע העולם בפוצ'יוולי, בהשתתפות נבחרות מ 20 מדינות, ביניהם אלופי העולם מברזיל, הזוגות הטובים מיבשת אירופה ואסיה, נציגים מדובאי ומאזרביזאן והזוגות הטובים ביותר מישראל.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש