מותק - מדור החברה של אילת

מאת: סימונה סולומון שאואט ● צילום: מהאלבומים הפרטיים ● 17/6/2022 12:45 ● ערב ערב 3073
מותק - מדור החברה של אילת
תגיות:

מזל טוב בין הדגים
טלי זרביב, עובדת ותיקה ומוערכת במצפה התת ימי, חגגה יום הולדת. בתמונה  טלי, מנהלת חנות מזכרות דבורית שכטר, ומנהלת מסחרית חני רובין.
יד שרה חדשים בעניינים
לאחרונה חזר סניף יד שרה לפעילות במקום הרגיל והמוכר במרכז מור, אלא שהפעם זה קורה במקום שעבר מתיחת פנים רצינית לרווחת התושבים והמתנדבים. בהזדמנות זו מבקשים המתנדבים להודות לכל העוסקים במלאכה בראשותם של ראש העירייה אלי לנקרי ויוסי מלול שהוציאו את העבודות לדרך. מודים לכל אנשי המקצוע שלקחו חלק בפרויקט ולכל המתנדבים בראשותו של מנהל סניף אילת, אשר ביטון, שעשו ימים כלילות להצלחת המבצע.
גאווה במדים
סמ"ר לילי מיידניק, בת 20, גדלה עם משפחתה בעיר אילת ולמדה בבית הספר גולדווטרץ לפני הגיוס, הייתה לילי שחיינית פעילה, התגייסה למשמר הגבול באוגוסט 2020, ולאחר הכשרת הלוחמים והלוחמות במשמר הגבול, יצאה לקורס מ"כים וכיום היא משרתת כמ"כ בגדוד העיר העתיקה בירושלים .במסגרת אירועי יום ירושלים וצעדת הדגלים, לילי לקחה חלק באבטחת 70,000 האזרחים שהגיעו לחגוג ברחבי העיר העתיקה והכותל המערבי 
לילי מציינת: "לשרת בירושלים זה מאתגר, אך תחושת סיפוק מתעלה על הכל. ביום ירושלים, הרגשתי את הגאווה הכי גדולה שהייתה לי כל השירות. לראות את האזרחים חוגגים בזכותך ומוקירים לך תודה,  זה הסיפוק הכי גדול שאפשר לקבל."”
מישהוא חושב עליהם
חברת יוניליוור שמחזיקה במותגים רבים בתחום המזון והמשקאות ומוצרי טיפוח, פנתה ביוזמתה לעמותת ידידי בית החולים יוספטל ובאמצעותה ביקשה לפנק את צוות בית החולים והמרפאות ולתרום להם 1500 מוצרי טיפוח מפנקים. יוזמה מבורכת לכל הדעות ששימחה את צוותי בית החולים והמרפאות וריגשה בשל העובדה שמישהו חושב עליהם בתמונות הצוות המתפנק.
יריד צבעוני
יריד אמנים אילתים התקיים בחג השבועות בקיבוץ אילות בהשתתפות סנדרה בוליוויד בדוכן מהמם עם יצירות עץ וסלסלות קש מיוחדות לחג. היה מאוד צבעוני וחגיגי.
להיות בטוחים בעת שריפה
מה קורה כשפורצת אש באחת ממחלקות בית החולים? תשאלו את עובדי בית החולים 'יוספטל', הם מתרגלים פינוי מטופלים ושמירה על חיי אדם בעת אירוע שריפה באופן שגרתי. שלא נזדקק, אבל במידה ותפרוץ שריפה, אפשר להיות שקטים.
גיאוגרפיה מקומית
תלמידי כיתה י' בבית ספר התיכון ע"ש גולדווטר, 22 במספר, המתגברים את מקצוע הגיאוגרפיה (5 יח"ל), חקרו את תחום התחבורה בעיר אילת בדגש על הליכתיות. דרך החקר למדו התלמידים את תחום העיור, שימושי קרקע והתחדשות עירונית בעיר אילת ובכלל. לאחרונה, נפגשו התלמידים עם נציגי העירייה והציגו להם את ממצאי החקר. בין ההמלצות שהגישו התלמידים: צביעת מעברי החצייה בצבעים, הרחבת המדרכות, הוספת צמחיה מצלה ועוד. 
גשר חי מאוד
בית ספר התיכון ע"ש 'רבין' המחנך לערכים, מוביל זו השנה השלישית את מיזם 'גשר חי' המחבר בין דור העבר לבין דור העתיד. במסגרת המיזם, שזיכה את בית הספר בפרס מטעם משרד החינוך, עוטף בית הספר באהבה את שורדי השואה והתלמידים שומרים עימם על קשר קבוע פעם בשבוע. בחג השבועות האחרון, הפך בית הספר לגן אירועים והאורחים היו עשרות שורדי שואה, שנהנו ממטעמים שהכינו ביחד עם התלמידים. 
כנס אילת לעסקים
בעלי ובעלות עסקים אילתים, כ- 400 במספר, השתתפו בכנס אילת הרביעי לעסקים, שהתקיים ביוזמת הבית לעסקים בעיריית אילת בשיתוף המעוף והסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה. הכנס, שהתקיים לאחר הפסקה בת שנתיים בשל הקורונה, עסק בהזדמנויות וצמיחה, ואיפשר לבעלי עסקים לקבל כלים משמעותיים לצד מפגשים בינ-אישיים.
השוטרים נרתמים
שוטרי משטרת מרחב אילת תרמו אלפי שקלים ונרתמו לניקיון יסודי, לאחר שנחרדו לגלות את מצבו הרעוע של בית בו מתגוררת משפחה עם ילדים. לאחרונה, התקבל דיווח במוקד 100 של משטרת ישראל אודות קטינים השוהים בגפם בבית ללא השגחת מבוגר. שוטרי הסיור שהוזעקו למקום ביקשו לוודא מצבם של הילדים (3,9,15). בהגעתם נחרדו לגלות את מצבו של הבית. משהבינו כי הבית אינו ראוי למגורי אדם, שיתפו את חבריהם למשמרת במראות המחרידים. האירוע דווח לתפוצת סגל הפיקוד של משטרת אילת ותוך דקות ספורות, נאספו אלפי שקלים לטובת רכישת מוצרי מזון ואמצעי ניקיון ושיפוץ. במקביל לתרומות, ללא כל בקשה, הגיעו לבית המשפחה עשרה שוטרים מצוידים באוכל ואמצעי ניקוי ושיפוץ. וכך, זמן קצר לפני כניסת השבת, צוות השוטרים, יחד עם מתנדב ובת זוגו של אחד מהם, ניקו, סידרו, סיידו, מילאו את המקרר והפכו את הבית המוזנח לראוי למגוריהם של הילדים הקטנים שנמצאו בו.
התארחו ביוספטל
חברי הנהלת המרכז הרפואי סורוקה בראשות ד"ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה, הגיעו להתארח בבית החולים יוספטל. במסגרת הביקור, יצאו חברי ההנהלה לסיור היכרות עם מתקני בית החולים ולהיכרות עם אנשי מפתח, ביניהם מתקיימת תקשורת בעת העברת מטופלים מיוספטל להמשך טיפול בסורוקה (עד כה ההיכרות הייתה טלפונית בלבד). הביקור שתוכנן בקפידה, שם לו למטרה להיטיב את הרצף הטיפולי (Continuum of care) שבתחום הרפואה הכללית, מתייחס להמשכיות בטיפול, ובעיקר בעת חילופי מטפלים ובמעבר בין מסגרות טיפול שונות, וזאת בהבנת הערך המוסף שנוצר מתוך ההיכרות ומיחסי האמון ההדדיים שנרקמו בין שתי ההנהלות, להפקת תועלת מרבית למען המטופלים. 
סופי שבוע חמים בפארק המצפה התת ימי באילת
פארק המצפה התת ימי באילת מציע מגוון רחב של אטרקציות ייחודיות לאורך כל ימות השנה הכוללות סיור במצפה הצופה על הים האדום ועל בעלי החיים הנמצאים בו, האכלת צבי ים, סיור בבריכת הכרישים ועוד מגוון רחב של פעילויות מתחת לפני המים. בסופי השבוע של יוני, מציעים בפארק המצפה התת ימי למבקרים ליהנות מהצגה של תיאטרון אורנה פורת וממסיבת אזניות ייחודית, ללא עלות. בסוף השבוע הקרוב (שבת, 18 ביוני), תעלה ההצגה "הארגז של ביאליק" של תיאטרון אורנה פורת. ההצגה מתרחשת  בבית המלאכה של דידי שם קמים לתחייה אביזרים ובובות, וסיפורים ודמויות נוצרים יש מאין. בחגיגה של תיאטרון שמשלב בובות, אביזרים וכלים, שנוצר כאן ועכשיו לנגד עיניהם של הילדים, נרקם סיפור על נדיבות וטוב לב אמיתי. השירים בהצגה: בערוגת הגינה, הפרח לפרפר, עציץ פרחים, מעבר לים, פרש, שתי בנות, נדנדה, מקהלת נוגנים, קן לציפור. בסוף השבוע הבא (שבת, 25 ביוני), תתקיים מסיבת אוזניות של תיאטרון אלעד במהלכה ינועו המשתתפים ברחבי המצפה התת ימי עם אזניות אלחוטיות  בקצב המוזיקה.
פינוק נוסח המצפה התת ימי
אולגה מאיס וליאור, הבנות האלופות של חנות התכשיטים במצפה התת ימי, מפנקות ומדליקות את כל מי שעובר ליידן. 
אחלה מפגש
איציק קליין מ'רימקס רויאלטי' אילת, נפגש עם חברים וותיקים במסעדת 'אחלה'. מצד ימין: ג׳ו זבולוני הפעיל הציוני מארה״ב שהגיע לארץ, ומצד שמאל ״הצל״ שהגיע לבקר באילת. הם נפגשו לדרינק קטן במסעדת 'אחלה'.
בעקבות חתונמי – 'מכירים על 90'
לאחרונה, התקיים במרכז הצעירים בערבה התיכונה בניהולה של גליה קפ, ערב 'מכירים על 90', שיועד להיכרות רווקים ורווקות הגרים בישובים לאורך כביש 90. האירוע התקיים ביוזמת מרכזי הצעירים משלושת המועצות האזוריות- ערבה, חבל אילות ותמר. בהפקה מושקעת נפגשו חבורה של שלושים צעירות וצעירים לטיול שקיעה רומנטי ומופע אקוסטי. המשתתפים נהנו מאוד ושמחו להיפגש בהרכב חברתי חדש. לאור ההצלחה, יתקיימו אירועים נוספים. רק אהבה! 
צילום - מועדון צעירים הערבה התיכונה
קורס מוצלח
בשעה טובה ומוצלחת, הסתיים קורס נוסף של פיתוח וניהול משאבי אנוש באוניברסיטת בן גוריון, בהנחיית אורטל חי שמעבירה את הידע ומרתקת את התלמידים !מאחלים לכולם הצלחה!
חגיגה משפחתית
פעילות 'חגיגה משפחתית' התקיימה במתנ"ס 'שחמון' בשיתוף תאגיד המים 'עין נטפים'. הילדים והמשפחות נהנו מעמדות משחק, יצירה, ג'ימבורי והצגה בתיאטרונצ׳יק. 
אלופות בהתעמלות אומנותית
אילת כעיר ספורט בינלאומית המקדמת גם ספורט בקהילה, מצמיחה אלופות ואלופים במגוון ענפים. הפעם - בתחום התעמלות אומנותית. באליפות ישראל בתרגילים אישיים, שהתקיימה בחודש שעבר, השתתפו שבע מתמודדות מאילת שהביאו גביעים, מדליות והמון גאווה. סופיה גנדלין, מבין הזוכות, מדורגת זו השנה השלישית בין שלוש הבנות הכי טובות בארץ. השבוע, הן נפגשו עם ראש העירייה - אלי לנקרי, שבירך אותן על התוצאה ובעיקר על הדרך. 
מחבקים את האזרחים הוותיקים
העיר אילת התברכה באלפי מתנדבים, מאות מהם אזרחים ותיקים. אפשר לפגוש אותם בחנות יד שנייה, בגני הילדים כחלק מתכנית זה"ב בגן, בבתי הספר כחלק מתכנית "שעה טובה", בבסיסי צה"ל במסגרת תכנית "לצה"ל באהבה" ועוד. לאחרונה, יצאו המתנדבים לטיול גיבוש של שלושה ימים בצפון הארץ, כאות הוקרה על פעילותם. אליהם הצטרפו תלמידי "כיתת אזרחים ותיקים" הפועלת זו השנה השמינית. עבורם היה זה טיול שנתי. את הוותיקים היקרים ליוותה אמירה אדרי – מנהלת מחלקת התנדבות בעירייה ויועצת ראש העירייה לענייני אזרחים ותיקים. 

רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש