מחמם את הלב: מעילים נתלו ברחבי העיר לטובת נצרכים

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 31/12/2021 13:16 ● ערב ערב 3049
את יום שבת האחרונה ניצלה טיראן טרבלסי, מתנדבת בכל רמ''ח איבריה, כדי לחמם לא רק את הלב אלא בעיקר את הנצרכים ● לאחר שנחשפה, כמו רבים אחרים, לפרויקט המקסים שהתקיים באשדוד, רתמה טרבלסי את בעלה פיני (הספר) ואת בנה אמיתי (בן 16) ויחד הם תלו ופיזרו בגנים שונים בעיר מאות מעילים שהתרימו בתקופה האחרונה ● ''אין משהו שמחמם לך יותר את הלב מאשר לעשות משהו טוב למען האחר'', אומרת השבוע טרבלסי
מחמם את הלב: מעילים  נתלו ברחבי העיר לטובת נצרכים
''מחמם את הלב לדעת שלאנשים יהיה חורף חם יותר השנה'‘

מי שמכיר את טיראן טרבלסי, מתנדבת במד"א, ביחידת החילוץ אילת- אילות, בזכרון מנחם, בגדולים מהחיים, מפעילת דף הפייסבוק המעדכן בחדשות הקורונה, ובעצם מה לא, יכל להיות בטוח שכשהיא תשמע על היוזמה הברוכה של יוסי דאי מאשדוד, שדאג לקנות ולהתרים מאות מעילים חדשים ותלה אותם לרווחת התושבים שצריכים בפארק ברובע ג' באשדוד, גם היא לא תשאר אדישה. וככה בדיוק היה. 

 

הוסיפה ציור של לב


רגע אחרי שנחשפה ליוזמה, החליטה טיראן שמה שטוב לאשדוד טוב גם לאילת, ומיהרה להרים את הכפפה כשהיא קוראת לתושבים להרתם ולתרום את המעילים שברשותם ואינם עוד בשימוש.
ככה בדיוק התחיל מבצע האיסוף כשמאות מעילים במגוון מידות הגיעו אליה. היא עצמה רכשה קולבים ומדבקות עליהן כתבה באהבה והוסיפה ציור של לב.

 

משפחת טרבלסי תולה את המעילים ברחבי העיר


ביום שבת האחרון, כשהחורף כבר נותן את אותותיו, מיהרה טיראן לגייס למבצע את בעלה פיני (הספר) ואת בנה אמיתי (16) שכבר רגילים שאמא רותמת אותם לשלל מבצעי התרמה. יחד הם העמיסו את הרכב במעילים ויצאו לתלות ולהניח אותם בעמדות שונות בעיר: על ספסל הנתינה ביעלים, בגן פרדקין, בגן המשאלות ובגן המדברי. לצד אלו לא שכחה טיראן להעביר מעילים ישירות לאנשים נצרכים אותם היא מכירה במסגרת התנדבותה במד"א. בסיום המבצע פרסמה טרבלסי את תמונות המעילים בדף הפייסבוק שלה והודתה לתורמים הרבים שלא נשארו אדישים.

למי שיש שימשיך להעביר
נו, ולקחו את המעילים? אני תוהה וטיראן עונה בחיוך: "יום לאחר שהנחנו את המעילים עשיתי סיבוב במקומות וראיתי שכמעט כל המעילים נלקחו. אני בטוחה שאוטוטו כבר לא יישאר שם כלום".

רגע אחרי המבצע המוצלח ממשיכה טיראן לקבל עוד ועוד טלפונים מאנשים שעדיין רוצים לתרום מעילים וטיראן כמו טיראן אף פעם לא אומרת לא. "אז אאסוף עכשיו שוב את המעילים שמעבירים אלי ואם יהיה צורך נצא למבצע חלוקה שני", היא אומרת בחיוך, "כך שאם יש עדיין מי שיש לו מעילים בכל גודל, שהוא רוצה לתרום, אין כל בעייה שיעביר אלי".

איך מרגישים אחרי שבת כזו של עשייה ונתינה?
"כמו בכל התנדבות אחרת", אומרת טיראן. "זה לגמרי ממלא את הלב ואת יודעת מה, הפעם אפילו יותר מהרגיל כי את יודעת שבזכות המעילים האלו והאנשים הטובים שתרמו אותם, להרבה אנשים וילדים בעיר יהיה השנה חורף חם יותר".


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש