כנס אילת לעסקים בוטל ומשתתפים טוענים: ''הביטול היה מיותר''

מאת: מירב לוי דיאמנט ● 31/12/2021 12:59 ● ערב ערב 3049
ביום חמישי האחרון אמור היה להתקיים באילת הכנס הרביעי לעסקים בהשתתפות מאות אנשי עסקים בעיר ואנשי מקצוע ● אלא ששלושה ימים בלבד לפני קיומו של הכנס החליטו בעיריית אילת לבטל את האירוע בטענה של שמירה על שלום הציבור ● בעלי עסקים שהיו אמורים לקחת חלק בכנס טוענים השבוע: ''עיריית אילת מיהרה לבטל את האירוע במקום בו אחרים עדיין לא מבטלים'', ומזכירים: ''מדובר בתקציב של מאות אלפי שקלים שירד לטימיון על חשבון משלם המיסים“
כנס אילת לעסקים בוטל ומשתתפים טוענים: ''הביטול היה מיותר''
מדובר כאן בלא מעט כסף שירד לטמיון

לאחר הפסקה של שנה אחת בשל ביטולי הקורונה, אמור היה להתקיים ביום חמישי האחרון כנס אילת ה- 4 לעסקים, אליו נרשמו מאות משתתפים. אלא שימים אחדים בלבד לפני קיומו של הכנס, שאמור היה להתקיים במלון דן ולכלול סדנאות, הרצאות ופאנלים של אנשי מקצוע, קיבלו המשתתפים הודעה בווטסאפ על ביטול הכנס. 
בהודעה הוסבר: "לצערנו, נוכח השינויים והתפתחות מגפת הקורונה ומתוך רצון לשמור על בריאות העסקים והתושבים, הוחלט לנקוט משנה זהירות ולדחות את הכנס". עוד צויין בהודעה כי: "בהכנת הכנס לקחו חלק שותפים רבים והושקעו בו מחשבה, משאבים ומאמצים רבים....זוהי מציאות שאנו חיים בה כבר תקופה ארוכה, כולנו למדנו להפיק ממנה את המיטב ולהמשיך בעשייה וכך נעשה גם הפעם".

 

הביטול על חשבון מי?


יאמר לזכותה של עיריית אילת שמארגנת את הכנס, כי ימים אחדים לאחר ביטולו כבר הוחזרו הכספים לרוכשי הכרטיסים. אלא שלצד הדאגה לשלום משתתפי הכנס היו מי שלא אהבו, בלשון המעטה, את הביטול ה'לא הכרחי' כהגדרתם של כנס העסקים, וטענו כי עיריית אילת מיהרה לבטל את הכנס למרות שטרם התקבלה בקבינט הקורונה הארצי החלטה על צמצום בכמות המשתתפים, ולמרות שבכל רחבי הארץ מתקיימים אירועים המוניים. 
"עצוב מאוד שדווקא עיר כמו אילת שאמורה לשדר עסקים כרגיל ולקוות לטובת בעלי העסקים בעיר שלא יהיו ביטולים של אירועים וכנסים לפחות עד שלא תהייה התנייה של קבינט הקורונה, דווקא היא הראשונה לבטל אירועים", אמרו השבוע בעלי עסקים בעיר שהזכירו כי "רק לפני שבוע אירחה אילת עצמה את אירוע מיס יוניברס רב המשתתפים, כשוריאנט האומיקרון כבר הרים את הראש. משום מה, כל אלו לא מדאיגים את עיריית אילת וכל חששה היה מאירוע אילת לעסקים". 

 

החלטה פזיזה מידי?


משתתף שאמור היה לקחת חלק בכנס הופתע לא רק מעצם הביטול אלא מההחלטה קצרת הטווח. "עיריית אילת מיהרה מדי לבטל את הכנס וחבל שכך", אמרו השבוע בעלי עסקים בעיר שהזכירו שעם כל הכבוד לדאגה עדיין מדובר כאן בלא מעט כספים שירדו לטימיון בעיקר בשל קבלת החלטת הביטול ברגע האחרון. "הזמנות, גרפיקה, אנשי מקצוע, ספקים, מפיקים ואפילו המלון המארח, כל אלו הרי אמורים לקבל את הכספים על כל מה שכבר הוכן לקראת האירוע ומן הסתם גם קיבלו תשלום על לא כלום", הזכירו גורמים בעיר. "מן הסתם מדובר כאן בלא מעט כסף שירד לטימיון בשל החלטה פזיזה מדי. עיר כמו אילת שמארחת כמעט בכל יום קבוצות ושלל אירועים שלא מבוטלים, דווקא היא מבטלת אירוע של עצמה, נשמע קצת לא הגיוני ומיותר".

את התייחסות עיריית אילת לנושא לא קיבלנו עד לסגירת הכתבה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש