גנבה עשרות אלפים מאדם חולה

מאת: ניר אמיתי ● צילום: אילוסטרציה ● 18/8/2021 22:34 ● ערב ערב 3031
אם חד הורית מאילת גנבה כספים מאדם מבוגר וחולה שסמך עליה עם כרטיס הבנקט שלו ● בניסיון לאזן בין הצורך בהרתעה לבין נסיבות חייה הקשות של האם, הטיל עליה השופט 40 שעות שירות לציבור
גנבה עשרות אלפים מאדם חולה
השופט התחשב בעובדה שמדובר באישה קשת יום המגדלת לבדה שלושה ילדים

זהו עוד מקרה של הונאה בכרטיס חיוב, כאשר הפעם מדובר אדם מבוגר שחלה במחלת טרשת נפוצה והיה מרותק למיטתו. בשל כך, אותו אדם ביקש את עזרתה של אישה שהכיר וסמך עליה, שתיקח את כרטיס האשראי שלו ותוציא עבורו מידי פעם כסף מזומן.

על פי עובדות כתב האישום, בשנת 2019 ,השתמשה האישה בכרטיס הבנקט של האיש על מנת למשוך כספים בסכומים שונים הצטברו לסכום של מעל 20,000 שקל וזאת לשימושה האישי וללא אישורו וידיעתו של בעל הכרטיס.
בית משפט השלום באילת הרשיע את האישה בעבירה של הונאה בכרטיס חיוב. בדבריה לעונש התנצלה הנאשמת, שהנה אם חד הורית, והביעה אמפתיה לאותו אדם שנפל קורבן למעשיה. השופט שי ברגר ציין כי יש להתחשב בנסיבות חייה המורכבות – אם שמפרנסת לבדה שלושה ילדים, בהן בתה הסובלת מנכות וכל זאת כשהיא במצב כלכלי ונפשי לא טוב. 

עוד אמר השופט כי: "לנוכח חומרת העבירה, שיקולי הגמול וההרתעה והמדיניות המשפטית בענישה בעבירות מסוג זה, יש להטיל על הנאשמת ענישה מוחשית אשר תשקף את הסלידה שחשה החברה נוכח מעשיה ואת הוקעתם הנדרשת. "על כן, מצאתי להטיל על הנאשמת צו שירות לתועלת הציבור, אם כי בהיקף שעות שאינו גבוה". לפיכך, מיקם השופט את עונשה ברף התחתון של מתחם הענישה וגזר עליה מאסר על תנאי לתקופה של 6 חודשים, צו מבחן למשך שנה, 40 שעות שירות לציבור, פיצוי בסך 20,000 שקל, לצד התחייבות בסך 5,000 שקל שלא לעבור על עבירה נוספת בה הורשעה במשך שנתיים. 
ת"פ 20-05-11557


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש