מאיר יצחק הלוי יעיד במקום אבי כהן בקובלנה הפלילית נגד מוכר הסיגריות

מאת: איציק נועם ● 11/3/2021 12:23 ● ערב ערב 3008
החברה הכלכלית אילת (חכ''א) הודיעה כי תעיד בקובלנה הפלילית נגד אילן ברגמן את עו''ד סימה נמיר, עו''ד סער שפירא ואת ראש העירייה מאיר יצחק הלוי ● שלושתם לא נחקרו באזהרה בפרשות הנחקרות כיום במשטרה נגד החברה ● לאחר שהצדדים יגישו בהמשך החודש עמדתם בנוגע להמשך ניהול ההליך, יכריע ביהמ''ש בכל הנוגע לעתיד ההליך
מאיר יצחק הלוי יעיד במקום אבי כהן  בקובלנה הפלילית נגד מוכר הסיגריות
ברגמן יחקור את יצחק הלוי בפרשות

לאחר שביהמ"ש השלום באילת הבהיר כי אבי כהן לא יוכל להיחקר במסגרת הקובלנה הפלילית שהגישה חכ"א נגד אילן ברגמן ("מוכר הסיגריות"), זאת בשל החקירה שמנהלת נגדו וככל הנראה כנגד חכ"א, יחידת להב 433, ודרש מחכ"א ליידע אותו מי מעדיה נחקר תחת אזהרה, הודיעה חכ"א כי אבי כהן לא ימנה בין עדיה. במקומו ביקשה החברה להוסיף לרשימת העדים את ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, המשמש כיו"ר דירקטוריון החברה, שלא נחקר במסגרת הפרשה. בכך מסמנת החברה כי אין בכוונתה לסגת מההליך וכי היא מעוניינת להמשיך ולנהלו במקביל חקירות המשטרה.


עוד הודיעה חכ"א לביהמ"ש כי שאר עדיה במסגרת הקובלנה, שהוגשה כנגד ברגמן בנובמבר 2017 בטענה להוצאת דיבה כנגד החברה במספר פרסומים שפרסם ובהם האשים את חכ"א וכהן בשחיתות, יהיו עו"ד סימה נמיר ששימשה במועדים הרלבנטיים כמ"מ יו"ר הדירקטוריון, שנחקרה בעדות פתוחה במשטרה (כלומר שלא תחת אזהרה), עו"ד סער שפירא שלא נחקר ולא מסר עדות וכאמור ביקשה החברה לצרף לרשימת העדים את יצחק הלוי שאף הוא לא נחקר ולא מסר עדות בפרשיות הנחקרות. 


כעת נדרשים הצדדים להגיש את עמדתם בכל הנוגע להמשך ניהול ההליך, במסגרתה הם נדרשים להתייחס לאפשרות של השעיית הליך הקובלנה עד לסיום חקירת המשטרה נגד חכ"א וכהן,  ו/או מחיקתו כליל וזאת לאור החקירה המתנהלת. במהלך הדיון שקדם להחלטה טענה חכ"א כי על פניו לא קיימת מניעה שכהן יעיד בקובלנה, שכן החשדות נגדו מתמקדים בפרשיה הנוגעת לפרויקט נדל"ן נווה צדק בשכונת המאפיה באילת, בו היה מעורב לפני שנכנס לתפקידו כמנכ"ל החברה הכלכלית ואולם השופט ברגר הבהיר בהחלטתו כי ידוע על פרשיה חדשה הנחקרת ובעקבות כך הודיעה החברה כי כהן לא יעדי כלל בהליך נגד ברגמן. עד סוף החודש צפויים הצדדים להגיש עמדתם לאחריה צפוי ביהמ"ש להכריע בעתיד המשך ניהול הקובלנה.


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש