הקשר בין הנומרולוגיה להצלחה בלימודים ובקריירה

מאת: מסחרי ● צילום: מסחרי ● 1/3/2021 08:36 ● ערב ערב 3006
לימודים ותעסוקה מלווים אותנו בכל שנות בגרותנו. אלו נושאים חשובים עבורנו ואיננו מקלים בהם ראש. לכן, מומלץ גם להתייחס להיבט נוסף, הנומרולוגי, מעבר למצב השוק, ולהיגיון.
הקשר בין הנומרולוגיה להצלחה בלימודים ובקריירה
תגיות:

על פי הנומרולוגיה לכל אדם ישנו ייעוד בחיים. אם אדם פועל מתוך מודעות, מחובר לעצמו, ליכולותיו ולרצונותיו, סביר שיפנה לדרך המתאימה לו ואשר בנומרולוגיה נקראת "נתיב גורל". 

לכל אחד מאיתנו קיימים מספר מסלולים אפשריים ללימודים ולעבודה, בהתאם לכישורים ולתכונות האופי איתם נולדנו. על פי יום הלידה ניתן לדעת כישורים ותכונות אלו. נתיב הגורל, הוא צמצום תאריך הלידה כולו לכדי ספרה אחת, שמבטאת למעשה את הדרך, הייעוד והפוטנציאל למימוש. אנשים שחיים מתוך איזון פנימי וקשובים לעצמם, ילכו לפי ליבם ובדרך כלל יממשו את ייעודם.

הבעיה מתחילה כשאנחנו לא מחוברים לעצמנו ולרצונותינו, והולכים כ"עדר" אחר מקצועות טרנדיים או תפקידים, משרות ומסלולי לימוד. מתקיים פה פיספוס, שמורגש מיידית לעיתים ולפעמים לוקח זמן עד שמבינים שאנחנו לא במקום הנכון והטוב לנו ביותר.

 

בחירת מסלול לימודים ומסלול מקצועי לפי הנומרולוגיה

 

כפי שניתן לראות במדריך לנומרולוגיה, מדובר בשיטה שיכולה לעזור לנו לבחור מסלול לימודים ומסלול מקצועי בהתאמה מושלמת עבורנו. כך למשל, על פי תאריך הלידה, השם ונתיב הגורל, נוכל לבחון למי מתאימים לימודים אקדמאים ולמי לימודי הכשרה מקצועיים. הרי ברור שלא לכולם מתאים ללמוד 3 או 4 שנים לתואר אקדמי.

פעמים רבות סטודנטים מפסיקים את לימודיהם במסלול שהתחילו, בוחרים מסלול אחר, ומתחילים מחדש. מעבר לזמן ולכסף שנדרשים בתהליך כזה, קיימת גם פגיעה בביטחון העצמי בתהליך קבלת ההחלטות. הנומרולוגיה מאפשרת לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה ביותר לכל אחד ואחת.

 

מהי הנומרולוגיה ומה הקשר?

 

הנומרולוגיה היא תורת המספרים, הבוחנת את טבעו של האדם, כישוריו, ייעודו בחיים, מה עליו ללמוד ובמה עליו לעסוק, בהתאם לשמו ולתאריך לידתו.

הנומרולוגיה מקורה ביהדות והיא מהווה כלי עזר בהכוונת אנשים בכל תחומי החיים. הייעוץ הנומרולוגי יכול לחסוך זמן וכסף ואפילו עוגמת נפש בכל הקשור לבחירת מסלול לימודים ומקצוע לחיים. ההנחה שאם אדם לומד את התחום המתאים לו ביותר ויעסוק בו, הרי שהסיפוק מובטח ומכאן שגם ההצלחה בדרך. כי אם אנחנו במסלול הנכון לנו, הדברים פשוטים ונגישים יותר.

גם בהסבה מקצועית ניתן להיעזר בנומרולוגיה, משום שניתן לראות באמצעותה את העיתויים – מתי נכון לשנות מסלול (זה אנדבידואלי, לפי תאריך הלידה של כל אחד), כי כמו שאנחנו יודעים, לעיתוי יש השפעה ומשמעות רבה על התהליכים ותוצאות הבחירות שאנחנו עושים בחיינו.

 

איך הנומרולוגיה עוזרת בבחירת מסלול לימודים הכי מתאים לך?

 

הנה 2 דוגמאות:

  1. אצל אנשים שיום הלידה שלהם ו/או נתיב גורלם הוא 5, קיימת נטיה בקושי בכל הקשור להתמדה,  ולכן מומלץ להם הכשרות מעשיות קצרות יחסית, לימודי תעודה ופחות לימודים אקדמאים ממושכים. פעמים רבות אנשים אלו סובלים גם מבעיות ריכוז וקשב, בעיקר כשיש גם מספרי 2 או 3 יחד עם ה-5.
  2. אנשים עם 4, 6, 7, 8 בתאריך הלידה ובנתיב הגורל כדאי להם לבחור מסלול לימודים הקשור   בחינוך. אם ישנו ביום הלידה או בנתיב הגורל גם 3 אז מומלץ להם לבחון אפשרות הכשרה חינוכית לגיל הרך/הצעיר. במידה ובתאריך הלידה או נתיב הגורל מצטרפת הספרה 9 או 6 כדאי להם לבחון אפשרות של לימודי ייעוץ, הוראה מתקנת, חינוך מיוחד או הוראה טיפולית כגון: גינון, אמנות, מוסיקה וכדומה.

 

איך הנומרולוגיה עוזרת להצלחה בקריירה?

 

הייעוץ הנומרולוגי עוזר מאד בכל מה שקשור לקריירה ולתעסוקה. למשל, לא לכל אחד מתאים לפתוח עסק ולהיות עצמאי. רואים את זה במפה הנומרולוגית האישית וזה יכול לחסוך הרבה כסף (לפעמים גם כניסה לחובות), אכזבה ועוגמת נפש.

פתיחת עסק עצמאי או עבודה כשכיר? רבים נדרשים לשאלה הזאת בחייהם הבוגרים. הצורך לממש את עצמך, את החזון, הרעיון והיכולת מביא למחשבה על פתיחת עסק עצמאי. אך האם אכן לכולם מתאים ללכת למהלך כזה? לפי הנומרולוגיה, ישנם אנשים שנולדו עם יכולות ניהול אך מומלץ להם לקחת משרת ניהול כשכירים. ישנם שנולדו עם יכולת ניהול וצורך בעצמאות כך שהקמת עסק עצמאי הוא בנפשם. אנשים כאלה בדרך כלל מתוסכלים כשכירים ואינם מוכנים לקבל מרות, יחד עם זה, הם חרוצים מאד ובעלי משמעת עצמית. בדרך כלל מספרי 8 ו-1, אך לא רק.

ישנם אנשים שייעודם בחיים זה לעזור ולתת שרות לאחרים. הספקטרום רחב ועצום, החל ממקצועות הרפואה, הפסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, ועד טיפול אלטרנטיבי, מזכירה רפואית או מנהלת חנות. בדרך כלל מספרי 2 ו-6 הם מתאימים למשרות מעין אלה. יש להם תודעת שרות גבוהה, מידה רבה של נתינה ורצון לעזור, והם גם יודעים לעבוד בצוות ולשתף פעולה.

כמובן שהמלצות אלה הן גורפות ובבואנו לבחור מסלול לימודים או מסלול תעסוקתי, עלינו לבדוק באופן אישי לפי השם ותאריך הלידה על מנת לקבל תמונה רחבה, כך שהבחירה תהיה המתאימה ביותר.


חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש