ההפגנות שממתינות לנתניהו באילת

מאת: ● 19/2/2021 13:04 ● ערב ערב 3004
אם לא הספיקה שרשרת הביטולים שהפכו את טקס יום אילת מטקס ממלכתי לבימה למאבק פוליטי ● הודיעו לפחות שתי קבוצות כי בכוונתן לערוך הפגנות בקרבת רחבת אום רש רש בה ייערך הטקס ביום א' הקרוב ● וגם: חבר מועצה נוסף הודיע ''לא אשתתף בטקס יום אילת'' - שמוליק שלם - וזו הסיבה שלו... ● סניף הליכוד באילת: ''ממליצים לאלה שבוחרים להפגין, לכבד את המעמד''
ההפגנות שממתינות לנתניהו באילת
איגי פטרנקו - עמותת סיירת החוף
תגיות: יום אילת קצא

מיד עם היוודע דבר כוונתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו להגיע ולהשתתף בטקס יום אילת, עלה בשב"כ החשש מפני הדרמת ההפגנות כנגדו לאילת. השילוב של כוחות מקומיים המפגינים באילת מזה חודשים נגד ראש הממשלה במסגרת מחאת "הדגלים השחורים", עם מארגני המחאה מבלפור, אל מול שיירה מתוכננת של כ-100 רכבים של פעילים תומכי הליכוד באילת, הדירה שינה ממאבטחי ראש הממשלה, שפעלו בניסיון לצמצם את פרסום דבר השתתפותו של נתניהו בטקס.  הבוקר כבר התקבלה במשטרה בקשה רשמית מטעם מארגני המחאה על מנת לקיים הפגנה ביום ראשון הקרוב באזור רחבת אום רש רש. האישור אמור היה להנתן במהלך היום, כאשר הבוקר נערך דיון ובו השתתפו המשטרה והשב"כ וכן נקבע המיקום בו תאושר ההפגנה, כאשר במשטרה מעדיפים אזורהמרוחק ככל הניתן מהטקס עצמו, עם זאת נראה כי המיקום הנבחר יהיה ברחבת 'פנינת אילת'.

 

מעדיף להיות בהפגנה ולא בטקס. שלם

 

אלא שההפגנות נגד ראש הממשלה לא יהיו היחידות, שכן הפגנה נוספת מתארגנת ביוזמתו של חבר המועצה שמוליק שלם ('צעירי אילת'), ועל ידי כל הגופים הירוקים, שחברו יחד על מנת לקדם את המאבק נגד חברת קצא"א ופעילותה המתגברת במפרץ אילת. שלם סיפר ל'יום יום' כי הם שוחחו עם המשטרה וכי ביום א' בבוקר יוצא להפגנה היתר. המיקום בו תערך ההפגנה - רחבת פנינת אילת. כן אישר שלם כי לא ישתתף בטקס, בין היתר משום שהוא לפני מנה שנייה של החיסון ואין בידיו תעודת בדיקה בתוקף, אבל לא פחות מכך, "משום שאני מעדיף להיות בהפגנה ולא בטקס". 

יו"ר סניף הליכוד באילת עיוש אלמליח וליאור אזולאי מנהל מטה הבחירות בסניף מסרו בתגובה: "מספר חברי מועצה אשר הודיעו שיחרימו את טקס יום אילת, מתארגנים לכאורה להוביל מחאה כנגד ראש הממשלה על נושא המיכליות נפט ואיכות הסביבה ברחבת פנינת אילת.
המעניין הוא שעד אתמול ח"כ יפעת שאשא ביטון ממפלגתו של ראש העיר שאמורה היית להגיע לטקס,
לא ראינו אף חבר מועצה שהתנגד או יצא נגד או תכנן להפגין. (פוליטיקה זולה)
אנו תנועת הליכוד סניף אילת קוראים לכלל הציבור לשמוח ביום זה וממליצים לאלה שבוחרים להפגין, לכבד את המעמד. ממליצים לכל  "מליצי היושר" לא להפוך את יום אילת לשק חבטות בראש הממשלה
ובכך לגרום לנזק בלתי הפיך לטקס המכובד!"


רוצים להיות מעודכנים 24/7? הצטרפו לקבוצת הווצאפ של חדשות ערב ערב באילת

חדשות אילת והערבה - יום יום באילת

תגובות

הוסף תגובה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי השימוש